• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Czaja jedzie

kryst.
5 lipca 2004 (artykuł sprzed 19 lat) 
Od piątku do niedzieli na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy 460 lekkoatletów z 80 klubów rywalizowało w 80. mistrzostwach Polski. Poziom zawodów, dla wielu będących ostatnią szansą na uzsykanie olimpijskiego minimum, był przeciętny. Nas cieszy, że do Aten na pewno pojedzie Jakub Czaja (SKLA Sopot), drugi w biegu na 3000 metrów z przeszkodami.
Aż czterech zawodników biegających ten dystans, włącznie z Czają, spełniło olimpijskie kryteria PZLA, a na olimpiadę może jechać tylko trzech. Rywalizacja została przeprowadzona systemem amerykańskim. PZLA postanowił, że do Aten pojadą tylko medaliści MP. Na trybunach zawierano zakłady, kto stanie na podium. Przegranym był Bogusław Mamiński, wicemistrz świata z Helsinek, dziś trener Rafała Wójcika, którego Mamiński widział z medalem. A to właśnie on obejrzy igrzyska w telewizji. Olimpijskie przepustki wywalczyli: Jan Zakrzewski (Oleśniczanka), Czaja i Radosław Popławski (Astra Nowa Sól).
Kamila Skolimowska (Gwardia Warszawa), mistrzyni olimpijska w rzucie młotem, uzyskała swój najlepszy w tym roku wynik 71,51 m i po raz ósmy zdobyła tytuł mistrzyni kraju. Piąte miejsce zajęła Michalina Ziółkowska, siostra Szymona (AZS Poznań). On sam potrzebował jednej udanej próby (73,63 m), by zdobyć złoto. Z trybun start Ziółkowskiego obserwował jego syn, dwuletni Adaś. Przynosi szczęście. Przydałoby się go przemycić do Aten. Waży tylko 15 kilogramów żartował Ziółkowski.
Trzynasty tytuł mistrzyni Polski w pchnięciu kulą w 20-letniej karierze zdobyła Krystyna Zabawska (Podlasie Białystok). Wynikiem 18,42 m wyrównała swój najlepszy w tym roku rezultat. Przypomnijmy, że w sobotę ujrzymy ją w Gdańsku, podczas Memoriału Józefa Żylewicza. W chodzie na 20 km po raz 15. triumfował Robert Korzeniowski (Wawel Kraków). Piąty był Roman Magdziarczyk (AZS AWFiS Gdańsk). Na 200 m pań zwyciężyła Grażyna Prokopek (AZS AWFiS), która wynikiem 23,22 ustanowiła rekord życiowy (na 400 m była druga). Na 100 m Monika Flejszar z LKS Ziemi Puckiej sięgnęła po srebro (11,84 to też życiówka). Sprint męski wygrał Łukasz Chyła (SKLA) z czasem 10,54. W tyczce kobiet górą była Monika Pyrek (4,45 m). Tyle samo skoczyła Anna Rogowska (SKLA). W uzyskaniu lepszych wyników przeszkodził deszcz. Minimum olimpijskiego w skoku wzwyż (2,30) nie uzyskał Aleksander Waleriańczyk (Wawel Kraków) - 2,25. Dokonał tego Robert Wolski (MKLA Łęczyca). Siódme miejsce zajął Rafał Kazimierczak (Skra Warszawa),... korespondent "Faktu" w Nowym Jorku, z rezultatem 2,14.
Głos Wybrzeżakryst.

Opinie

Relacje LIVE

Najczęściej czytane