"Czajor", "Kier" i oczko...

29 czerwca 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Marcin Czajkowski i Krzysztof Kierkowski zajęli trzecie miejsce w Kieler Woche w klasie 49-er. Załogę YKP Gdynia od zwycięstwa w imprezie zaliczanej do klasyfikacji Pucharu Świata dzielił zaledwie jeden punkt! Szacuje się, że w ciągu dziewięciu dni w niemieckich regatach wzięło udział pięć tysięcy żeglarzy z 37 państw i dwa tysiące łodzi, a zmagania obejrzało trzy miliony kibiców!

"Czajor" i "Kier", bo pod takimi ksywkami znani są w światku żeglarskim gdynianie, w Kilonii stracili jeden punkt do Pietro i Gianfranco Sibello (Włochy), a drugą pozycję przegrali na rzecz Marcusa Baura i Maxa Groya (Niemcy), którzy ukończyli regaty z identycznym dorobkiem. Szkoda, że ostatniego dnia regat słaby wiatr nie pozwolił na rozegranie wyścigu, bo załoga YKP wspaniałym finiszem przebiła się do czoła z drugiej dziesiątki, ale nie zamierzała na tym poprzestać.

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi deskarze SKŻ Hestia Sopot w klasie Mistral. W stawce 74 zawodników Miłosz Wójcik zajął siódme miejsce, a jego młodszy brat, Maksymilian - ósme. Wśród pań (36 startujących) siódma była Marta Hlavaty. Zwyciężyli utytułowani: Alessandra Sensini (Włochy, mistrzyni olimpijska) i Maksim Oberemko (Ukraina, lider klasyfikacji Pucharu Świata).