Wiadomości

Czesław Boguszewicz: Arka Gdynia nieprzygotowana do wiosny. Wygląda jak przed obozem

Arka Gdynia

Piłkarze Arki Gdynia wiosną w trzech meczach nie zdobyli nawet punktu. Czy przyczyna tego stanu rzeczy tkwi przede wszystkim w problemach związanych z motoryką?
Piłkarze Arki Gdynia wiosną w trzech meczach nie zdobyli nawet punktu. Czy przyczyna tego stanu rzeczy tkwi przede wszystkim w problemach związanych z motoryką? fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

"Arka Gdynia wygląda na nieprzygotowaną do rundy wiosennej. Można odnieść wrażenie, że jest dopiero przed obozem, a inne drużyny są już po dwóch. Od patrzenia na to bolą oczy. Mam nadzieję, że sztab już wie, gdzie popełniono błąd, bo inaczej trzeba będzie się modlić o wyjście z tego kanału. Trzeba dać trenerowi i piłkarzom szansę, niech pokażą, że mają jaja" - mówi Czesław Boguszewicz, były piłkarz, trener i dyrektor sportowy żółto-niebieskich.Oglądając Arkę Gdynia w pierwszych meczach wiosny zobaczyliśmy zespół nie do końca przygotowany do rundy. To widać nie tyle po wynikach, co po prostu porównując żółto-niebieskich z ich rywalami na boisku. Gdynianom brakuje szybkości i zawziętości. Za mało biegają i widać, że jest problem z motoryką. Nie wiem, co dokładnie robili w okresie przygotowawczym, ale to cały czas wygląda tak, jak gdyby gdynianie byli przed obozem, a inne drużyny już po dwóch.

Jako piłkarz czy trener, zawsze uważałem, że na swoim boisku przez pierwsze 30 minut trzeba rzucić się na przeciwnika. Trzeba oddać choćby dwa szybkie strzały, aby goście dowiedzieli się po co tu przyjechali i kto tu rządzi. Natomiast Arka w meczu z Piastem, czy jeszcze wcześniej goszcząc Koronę, nie mogła dojść do pola karnego rywala. Piłkarze grali więcej do tyłu niż do przodu. Jestem zasmucony, bo od oglądania tego jak poruszają się po boisku, bolą oczy.

Arka Gdynia - Piast Gliwice 1:2. Przeczytaj relację, zobacz video i foto oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowiTrener Legii Warszawa Ricardo Sa Pinto opowiada niesamowite głupoty tłumacząc porażki jego drużyny. decyzjami sędziów. W Gdyni narzeka się teraz na boisko. Faktycznie nie było ono sprzymierzeńcem dla nikogo, ale ktoś potrafił strzelić na nim gole. Wydaje mi się, że piłkarzom Arki brakuje pewności siebie. Żal mi ich, bo choćby chcieli grać lepiej i szybciej, widać, że nie mają z czego tego wydobyć. Może ktoś źle obliczył mikrocykle, może trener później doczeka się tego na co pracowali? Oby jak najszybciej. Jeśli trener wie, co poszło nie tak, to w porządku. Inaczej trzeba będzie się modlić aby wyjść z tego kanału.

Nie wiem na ile trener korzysta ze współpracy z doradcami z pionu sportowego: Piotrem WłodarczykiemAntonim Łukasiewiczem. Może warto to robić, a może szkoleniowiec już to robi, ale bez efektu. Nie wiem jak to wygląda od środka i nie chcę nikogo krzywdzić opiniami. W Arce muszą jednak dojść do tego, gdzie pies jest pogrzebany. Kibicuję im, bo tak dalej być nie może.

Przeczytaj jak po porażce z Piastem tłumaczyli się piłkarze i trenerKryzys w przygotowaniu widać nawet po Luce Zarandii, któremu ewidentnie brakuje wyczucia, ostatniego dotknięcia piłki. Michał Janota też jest pod formą, biega dużo słabiej w stosunku do tego, co wcześniej widzieliśmy. Gra w defensywie jest zastraszająca, tam nikt nie wie o co chodzi, a bramka Jakuba Czerwińskiego w meczu z Piastem jest tego najlepszy dowodem. To materiał dla sztabu i działaczy, nie można wszystkiego tłumaczyć brakiem Frederika Helstrupa. Dziwne, że brakuje wzrostu a Christian Maghoma siedzi na ławce. Wydaje mi się, że podczas obozu za mało dawano szans dublerom i teraz jest problem.

W mojej przygodzie z piłką byłem w wielu różnych sytuacjach. Jako dyrektor sportowy Arki też trafiłem na trudny moment. Nie szło nam od dłuższego czasu a trenerem był Dariusz Dźwigała. Jak się później okazało, ta grupa ludzi poradziła sobie, ale na tamten moment nie chciałem brać odpowiedzialności za to, gdy nie ja zatrudniałem trenera ani człowieka od przygotowania motorycznego.

Nie wiem czy teraz w klubie szuka się winnych, ale to zawsze jest złożona sprawa. Trener Smółka dookoła na pewno ma wielu doradców, ale nie wiem kogo i na ile słucha. Czy to jest moment na dywagacje o zmianie szkoleniowca? Raczej nie. Trzeba dać mu i jego zawodnikom szansę, walczyć o jak najlepszą pozycję w dolnej ósemce i lepszy układ gier w rundzie finałowej. Nie oszukujmy się, strata do pierwszej ósemki jest duża i będzie trzeba bronić się przed spadkiem. Dajmy trenerowi i jego zawodnikom szansę. Niech pokażą, że mają jaja i wiedzą jak naprawić to, co nie działa.

Typowanie wyników

mecz ligowy
03.03.2019 godz.18:00
wartość: 3 punkty
Lech Poznań
1:0
ARKA Gdynia

Jak typowano

1

72%

321 typowań

x

16%

71 typowań

2

12%

53 typowania

Opinie (159) 4 zablokowane

 • Obiektywny (6)

  Miałem podobne spostrzeżenia ale mniejszą siłę przebicia

  • 88 2

  • Jeżeli rację ma Boguszewicz.

   To widać że jest gorzej niż źle. Bo problem Arki oprócz złego przygotowania jest brak alternatywy. Trener Smółka gra od początku sezonu jedenym sposobem 4 3 3. Niemal zawsze tymi samymi piłkarzami po 1 rundzie wszyscy wiedzą już jak gra Arka i jak się jej przeciwstawić pokazała to Jagiellonia i kolejni rywale wzięli z nich przykład. Trener ani nikt w klubie nie ma pomysłu na zmianę. Ci sami piłkarze na tych samych pozycjach próbują od 3 miesięcy i jest coraz gorzej. Moim zdaniem ta ekipa nie jest w stanie tego naprawić a o ile w trakcie sezonu piłkarzy się nie zmieni zostaje zmienić trenera i Pana Włodarczyka który nic nie robi i jest zupełnie zbędny.
   Jak nic się nie zmieni za moment Arka będzie przed ostatnia z serią 6 kolejnych porażek. A dokładnie rok temu drużyna Ojrzyńskiego wyniki miała dużo lepsze.

   • 27 0

  • Za mało beczek że śledziem zjadła

   • 9 14

  • piłkarzyki (2)

   Mają protest i dwie grupy w drużynie. Stara Arka i "przydu*asy" trenera. Konflikt zaczął się od odsunięcia Marcusa od składu i nie powołanie go na obóz w Turcji. Pseudo piłkarzyki tj Marciniak, Zbozień, Helstrup,Deja itd grają przeciwko trenerowi. Niestety wedle ich "rozumowania" przeciw trenerowi. W rzeczywistości narażają się kibicom, którzy raczej nie pozostaną bierni przy doniesieniach z ich szatni i po niedzielnym wyjeździe i kolejnej kompromitacji miasta i klubu myślę,że mogą spodziewać się świeżego powiewu wiosny w szatni.
   Polityka tego klubu będzie nadal komuną, dopóki kolesiostwo ze sztabu nie ustąpi posadek.

   • 14 1

   • Sam sobie odpowiedziałeś kto za taki stan rzeczy ponosi odpowiedzialność,no i zapomniałeś do tego dodać jeszcze Nalepę,Steinborsa i Luke bo to też przecież stara gwardia

    • 5 1

   • i dlatego wszystkie ostatnio zdobyte bramki strzelił Zbozień

    jakby którąś dołożył ktoś z nowego zaciągu to byłyby remisy a nie porażki
    więc może to stal-bis gra przeciw trenerowi?

    • 0 1

  • na pierwszą lige starczy

   • 3 0

 • (4)

  Zawsze jest jakiś problem w tym klubie jak nie murawa to pogoda teraz przygotowanie

  • 90 5

  • No risk no fun

   Bycie kibicem Arki to zawsze emocje wejdą nie wejdą spadną nie spadną, dostaną licencje czy nie, będzie kara za korupcję czy nie... Od 2000 roku ciągły młyn ale i tak tego nie zmienię

   • 19 3

  • Problemy się zdarzają wszędzie. (2)

   Problem w Arce jest taki że tu udaje się że tych problemów nie ma. Ani trener ani dyr. Sportowy ani właściciel oprócz opowiadania kiepskich żartów nic nie robią nic nie chcą zmienić. Dalej udają że jest dobrze i w końcu wygrają. Ale od 3 miesięcy nie potrafią nic wygrać. Ojrzyński gdyby rok temu 3 miesiące nie wygrał meczu dawno byłby wywalony. Smółka i Włodarczyk mają wszystko co chcieli piłkarz przygotowania wszystko, nie ma tylko zwycięstw i nie będzie.

   • 15 2

   • (1)

    Ale w tych 3 miesiącach jest prawie 1,5 mies przerwy

    • 1 2

    • Całe szczęście.

     Bo gdyby nie ta przerwa i rozgrywki odbywały by się jak w Anglii bez przerwy zimowej, Arka była by już ostatnia w tabeli a seria porażek przekroczyła by 10.
     Inna sprawa że te 1,5 miesiąca zostało po prostu zmarnowane na nic nie robienie przede wszystkim przez trenera i dyr. sportowego, Ale widać ani prezesowi ani właścicielowi to marnowanie czasu nie przeszkadzało. Gorzej że nadal nie widać pomysłu co by tu zmienić. Może myślą że samo się naprawi? Tak czy inaczej dalsze nic nie robienie decydentów w Arce skończy się w 1 lidze. Bo ten trener i dyr. sportowy nie mają żadnego pomysłu na naprawę tego co spartolili bo gdyby nie kartki to dalej ci sami piłkarze na tych samych pozycjach grali by w tym samym ustawieniu, licząc na to że coś się może zmieni... samo się zmieni ?

     • 7 1

 • (1)

  smoła co ???!!! zdaj już sprzęt.

  • 60 15

  • Oby

   Oby tylko w Arce nie zaczęła się teraz akcja trzymamy się stołków za wszelką cenę. Po mimo wszytko i na przekór wszystkim a przede wszystkim na przekór wynikom czy raczej ich brakiem.

   • 11 1

 • Problem jest jeden jedyny i nazywa się arka gdynia :P (1)

  • 56 47

  • zgadza się, gdyż wszystkie dyscypliny zaczynają upadać

   • 11 9

 • racja (1)

  Traafne odczucia ,zgdadzam się w całej rozciągłości z tymi stwierdzeniami.Przecież zawodnicy nie zapomnieli jak się gra w piłkę ,ale rzeczywiście brakuje im argumentów i właśnie złe przygotowanie do sezonu może byc odpowiedzią na tak zły obraz zespołu.

  • 56 3

  • Pewnie, że nie zapomnieli bo oni nigdy jakoś specjalnie nie potrafili. Jestem z Gdańska ,ale kibicuje wam w utrzymaniu. Na ten moment jest słabo. Tak myślałem kogo Lechia by mogła "wyjąć" z Arki. Kto by był jej wzmocnieniem. I wychodzi, że jedynie Zarandia ma jakikolwiek potencjał bo u nas słabo ze skrzydłowymi. Z tym, że on ginie na długie momenty meczu. Jakby go nie było na boisku co jakiś czas. Reszta waszych grajków byłaby poza "18" . Taka prawda. Macie piłkarzy na dolne rejony ekstraklasy. Pozdrawiam.

   • 4 2

 • Transfery? Ale po co ? (2)

  W klubie uznano, że skład jest wystarczająco mocny i należy ogrywać to co mamy. No i wszyscy posłuchali i nas ogrywają

  • 68 4

  • Raczej, za co? (1)

   • 1 1

   • Marcus

    Marcus będzie się śnił trenerowi - on ma Arkę w sercu i nie myślał o innym klubie, a każdy inny kto przychodzi musi to udowodnić.

    • 1 0

 • (3)

  Nadal jarajcie się PP bo nie mozecie zrozumieć jednego to juz historia.Puchar do gabloty jak w Lechii i grać.

  • 49 7

  • (2)

   Aktualnie zawodnicy Arki przy lepszym trenerze byli by duzo, duzo wyzej, nie są słabi tylko zle przygotowani.

   • 23 5

   • Jak nie murawa, to wzrost. A teraz, że nie przygotowani. (1)

    Zdecydujcie się na coś.

    Następnie będzie potrzebny psycholog ?

    • 12 1

    • Raczej egzorcysta

     • 12 0

 • (1)

  Co robili pojechali na wakacje odpocząć bo co mieli robić jak klub funduje

  • 64 1

  • Podobno takiej ekipy miejscowi jeszcze nie widzieli. Tak pisali.

   Ale teraz nie jestem pewny o co im chodziło.

   • 12 0

 • (4)

  Arka dostanie trzy gongi od lecha legi zagłębia i już mają pozamiatane

  • 79 13

  • Marcus

   Proszę się przeprosić z Marcusem !!!!!!!!!

   • 16 7

  • Lubin się podłoży tak jak kiedyś. (1)

   • 9 13

   • Lubin walczy o pierwszą 8-kę.

    • 17 3

  • a zaraz potem

   przyjezdza Lechia

   • 5 1

 • (1)

  Dwa koła pensji a reszta(duża kwota) do podniesienia z murawy za miejsce w tabeli. Jak myslicie zaczeli by grać czy szukać nowego klubu?

  • 43 1

  • szukali nowego klubu...

   • 19 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Arki

początek meczu: 25.09.2021 godz. 18:00 LIVE!

mecz ligowy

Jak typują inni

1

84%

143 typowania

x

7%

12 typowań

2

9%

15 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Arki

Najlepiej typujący wyniki Arki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Emil P. 9 15 55.6%
2. Kamil Kamilek Kopacz 9 15 55.6%
3. Paweł Konwicki 5 14 80%
4. Maciek Kaszak 7 13 57.1%
5. Zdzisław Werner 9 13 44.4%

Aktualna tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Korona Kielce 9 7 1 1 13:5 22
2 Widzew Łódź 9 6 2 1 18:8 20
3 Sandecja Nowy Sącz 8 5 1 2 11:7 16
4 Miedź Legnica 8 4 3 1 11:5 15
5 Podbeskidzie Bielsko-Biała 9 4 3 2 13:10 15
6 GKS Tychy 9 4 3 2 8:8 15
7 ŁKS Łódź 9 4 2 3 14:11 14
8 Odra Opole 9 4 2 3 10:10 14
9 ARKA GDYNIA 9 4 1 4 14:11 13
10 Chrobry Głogów 9 3 2 4 10:8 11
11 Skra Częstochowa 8 3 2 3 7:8 11
12 Resovia 8 2 3 3 10:10 9
13 Górnik Polkowice 9 1 5 3 11:16 8
14 Puszcza Niepołomice 9 2 2 5 9:16 8
15 GKS 1962 Jastrzębie 9 1 4 4 7:13 7
16 GKS Katowice 9 1 4 4 11:19 7
17 Zagłębie Sosnowiec 9 1 3 5 11:14 6
18 Stomil Olsztyn 9 1 1 7 7:16 4

Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze zespoły wejdą bezpośrednio do ekstraklasy, a drużyny z miejsc 3-6 zagrają o ostatnie miejsce dające awans w dwustopniowych barażach.
Do II ligi zdegradowane zostaną trzy najsłabsze zespoły.

Wyniki 9 kolejki:

 • Skra Częstochowa - ARKA GDYNIA 2:1 (1:0) - mecz w Gdyni
 • GKS 1962 Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:1)
 • ŁKS Łódź - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (1:1)
 • Korona Kielce - Sandecja Nowy Sącz 0:1 (0:1)
 • GKS Tychy - Widzew Łódź 1:1 (0:0)
 • Odra Opole - Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)
 • Puszcza Niepołomice - Chrobry Głogów 2:2 (1:1)
 • Górnik Polkowice - GKS Katowice 1:1 (0:0)
 • Resovia - Miedź Legnica (nie odbył się ze względu na zły stan boiska)

Terminarz

25.09 (sob) godz.18:00 ARKA Gdynia typuj Puszcza Niepołomice LIVE!
29.09 (śr) godz.15:00 GKS Bełchatów typuj ARKA Gdynia
04.10 (pon) godz.18:00 GKS 1962 Jastrzębie typuj ARKA Gdynia
20.09 (pon) godz.18:00 Skra Częstochowa 2:1 mecz w Gdyni ARKA Gdynia LIVE!
16.09 (czw) godz.18:00 GKS Katowice 2:4 ARKA Gdynia LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane