Cztery gole, a mogło być nawet sześć

Krzysztof Klinkosz
22 października 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Tomasz Jarzębowski otworzył rejestr bramkowy w meczu z Polonią Bytom. Tomasz Jarzębowski otworzył rejestr bramkowy w meczu z Polonią Bytom.

Piłkarze Arki całkowicie zdominowali wydarzenia na boisku w sobotnim meczu z Polonią Bytom. Wynik 4:0 (3:0) to najniższy wymiar kary dla ekipy ze Śląska. Gdynianie powinni do swojego dorobku dołożyć przynajmniej dwie bramki, bo okazji mieli mnóstwo. Dla podopiecznych Petra Nemca to piąty wygrany i dziesiąty mecz bez porażki z rzędu!

Polonia Bytom Polonia Bytom
Juszczyk - Krajanowski, Mazurkiewicz, Łągiewka, Radzewicz - Jarzębowski, Kuklis - Kowalski, Benat, Flis - Ivanovski
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Mariusz Korzeb
Widzów: 6500
Balaż - Sinclar, Kulpaka, Gamla, Chomiuk - Góral, Dziewulski, Alancewicz, Rodriguez, Michalak - Świerczok
  • 72' Flis Zmiany Szwoch
  • 80' Jarzębowski Zmiany Kasperkiewicz
  • 87' Kowalski Zmiany Niedziela
  • 36' Chomiuk Zmiany Vascak
  • 46' Góral Zmiany Pokotyliuk
  • 64' Alancewicz Zmiany Pietrowski
  • 4' Jarzębowski
  • 29' Mazurkiewicz
  • 37' Kuklis
  • 90+2 Krajanowski
  • 43' Vascak
  • 54' Kulpaka
  • 83' Gamla

1'
Rozpoczęli goście
1'
"Otwóżcie bramy, działacze, otwóżcie bramy" skandują kibice, wielu osób stoi jeszcze w kolejkach pod kasami.
2'
Gdynianie próbują zawiązać atak jeszcze na własnej połowie
3'
Krajanowski dośrodkowywał ale lot piłki przecięli goście.
4'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jarzębowski. Otrzymał piłkę w polu karnym i nie namyślając się strzelił na bramkę
6'
Groźna kontra Polonii, piłka po rykoszecie od obrońców przeszła minimalnie nad poprzeczką
6'
Kolejna okazja dla Arki, Kowalski zagrał w prawej strony w pole karne a tam gdynianie dwukrotnie , m.in. Ivanovski, próbowali podwyższyć rezultat, za każdym razem lot piłki przecinali goście
8'
Gdynianie rozpoczynają od własnej bramki
8'
Ivanovski zagrywał z lewej strony w pole karne ale niedokładnie i piłka padła łupem graczy Polonii
9'
Na boisku leży faulowany Dziewulski, sędzia przerywa grę
11'
Michalak zdecydował się na indywidualną akcję, mimo asysty obrońców Arki zdołał oddać strzał, obok bramki
12'
Benat z 15 metrów uderzył silnie bramkarz z ledwością przeniósł piłkę nad poprzeczką
14'
Radzewicz z rzutu wolnego z około 3o m. nie strzelał na bramkę tylko oddał piłkę Kuklisowi, ten oddał strzał, bramkarz gości odbił przed siebie ale takiego obrotu sprawy nie spodziweali się chyba arkowcy stojący przed Balażem
16'
Gdynianie znów zaatakowali prawą stroną,Ivanovski wyszedł jednak z piłką za linię końcową
18'
Bernat wybija na aut
19'
Okres nieco chaotycznej gry jednej i drugiej ekipy
19'
Polonia zaatakowała ale Chomiuk był na spalonym
22'
Ivanovski w solowej akcji ale strzela tylko w boczną siatkę
24'
Polonia nieco otrząsnęła się z przewagi gospodarzy, stara się już w okolicach linii środkowej przerywać akcje gospodarzy
26'
Ivanovski w pogoni za piłka ale ubiegł go Balaż
27'
Akcja gości ale Michalak nie doszedł do piłki
28'
Róg dla Arki ale piłkę przejmują goście
29'
[2:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mazurkiewicz. Piłka po dośrodkowaniu z wolnego Radzewicza została przedłużona w polu karnym, trafiła na głowę Mazurkiewicza, który z bliska umieścił ją w siatce
32'
Napierw Mazurkiewicz a później Kowalski zostali "wycięci" przy wychodzeniu na dogodne pozycje
35'
Nieporozumienie Flisa z Kowalskim przy wyprowadzeniu ataku
36'
Polonia Bytom przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Chomiuk, w jego miejsce wchodzi Vascak.
37'
[3:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kuklis. Zagranie Ivanowskiego z prawej strony, akcję zamykał nieobstawiony Kulkis i z 6 metrów podwyższył.
39'
Rodrigues uderzał silnie z 16 metrów, niewiele nad poprzeczką
41'
Gdynainie wymienili kilkapodań w rejonie pola karnego gości, Flis dostał piłkę na 10 metrze przed bramką ale w sytuacji sam na sam strzelił obok bramki
43'
Żółtą kartką został ukarany Vascak (Polonia Bytom).
44'
Benat wykończył akcję gospodarzy po rzucie wolnym, silnym strzałem wysoko w trybuny
45'
Sęzia dolicza 1 minutę do czasu gry w pierwszej połowie meczu
45+1
Gdynianie złapani na spalonym
45+1
Koniec pierwszej połowy: Arka - Polonia B. 3:0.
46'
Rozpoczyna się druga połowa
46'
Polonia Bytom przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Góral, w jego miejsce wchodzi Pokotyliuk.
47'
Swierczak faulowany 25 metrów na wprost bramki Arki
48'
Piłka po rzucie wolnym minęła o kilka metrów prawy słupek bramki gdyńskiej
50'
Gra toczy się na środku boiska, mecz jest o wiele mniej dynamiczny niż w pierwszej połowie
53'
Świerczak zza pola karnego ale bardzo niecelnie
54'
Zamieszanie tuż przed linią pola karnego Polonii, będzie rzut wolny
54'
Żółtą kartką został ukarany Kulpaka (Polonia Bytom). Za dyskusję z arbitrem.
55'
Kuklis z wolnego ale piłka grzęźnie w gąszczu zawodników w polu karnym
57'
Kuklis zbyt lekko do wychodzącego na pozycję Radzewicza i piłkę przejęli goście
58'
Ivanovski znów ubiegnięty przez Balaża
59'
Trzech piłkarzy Arki było w polu bramkowym, nikt nie zdołał trafić do siatki
60'
Dwie próby skonstruowania akcji zaczepnych przeprowadziła Polonia, bez rezultatu
62'
Gamla wybija piłkę niemal z linii bramkowej
64'
Polonia Bytom przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Alancewicz, w jego miejsce wchodzi Pietrowski.
66'
Piłka znów w siatce gości do odśrodkowania Kowalskiego doskoczył Ivanovski ale był na spalonym
68'
Ivanovski znów w roli głównej piłka po jego główce uderzyła w poprzeczkę, ale znów był spalony
69'
Arka zamknęła gości na ich połowie ale brakuje jej skutecznego wykończenia akcji
72'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Flis, w jego miejsce wchodzi Szwoch.
73'
Radzewicz zagrywał do Ivanovskiego, ten z bliska uderzył obok słupka
75'
Jarzębowski sprzed pola karnego uderzył silnie i bramkarz Polonii wybił na rog
77'
Rzut wolny dla Arki za zagranie ręką tuż przed polem karnym
78'
Po rozegraniu wolnego piłka przelatuje nad bramką Polonii
78'
Radzewicz faulem przerywa akcję Vascaka
78'
Świerczok z pola karnego po dośrodkowaniu Vascaka prosto w ręce Juszczyka
80'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jarzębowski, w jego miejsce wchodzi Kasperkiewicz.
82'
Kowalski faulowany przed polem karnym
83'
Żółtą kartką został ukarany Gamla (Polonia Bytom).
85'
Rodrigues strzelił po samotnym rajdzie obok słupka
87'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kowalski, w jego miejsce wchodzi Niedziela.
88'
Juszczyk w ostatniech chwili złapał piłkę, na błąd gdyńskiego bramkarza czyhał już Świerczok
89'
Ponownie udana interwencja Juszczyka
90'
Sędzia doliczył 3 minuty do czasu spotkania
90+2
[4:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Krajanowski. Najpierw Ivanovski przebiegł pół boiska z pilką był sam na sam ale nawet nie odddał precyzyjnego strzału, piłka została jednak w polu klarnym dopadł do niej Krajanowski i podwyższył wynik

Pozostałe wyniki 16. kolejki:
KS Polkowice - Ruch Radzionków 3:1 (2:1), Flota Świnoujście - Olimpia Grudziądz 0:0, Dolcan Ząbki - Olimpia Elbląg 2:2 (1:0), Bogdanka Łęczna - Sandecja Nowy Sącz 0:2 (0:1), Wisła Płock - Pogoń Szczecin 0:0, Zawisza Bydgoszcz - Warta Poznań 0:0, GKS Katowice - Piast Gliwice 3:2 (1:1), Kolejarz Stróże - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:3 (0:1).

Opinie (205) ponad 50 zablokowanych

• (4)

brawo arka

• 164 28

• brawa też dla dumy śląska !!!!

...no kogo, się pytom???POLONII BYTOM !!!!

• po co wam ekstraklasa?! (3)

rozwalić stolicę trójmiasta to potraficie bez ekstraklasy. gracie jak .. nawet w drugiej lidze (tak tak, w drugiej.. w pierwszej to my jesteśmy). jesteście strasznie zakompleksieni żeby przyjeżdżać do Gdańska, żeby zobaczyć stadion, bo na pewno nie pojechaliście zobaczyć zwycięstwa.. chyba że naszego. tak więc WON DO ŚLEDZIOWNI!

• 6 41

• Arka ma wrócić zakompleksiony pikniku !!!!!

Mają być derby Trójmiasta i mamy mieć dobry poziom piłki na pomorzu. Ja tez lubię jechać po śledziach na meczu od kur.... !!!!! Tak jak oni po nas.