Czwarta porażka gdańskich siatkarzy, ale nie są ostatni

28 października 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Trefl Gdańsk

Siatkarze Lotosu Trefla w meczu z Delectą dyktowali warunki gry do 22:21 w drugim secie, a potem jeszcze zrobili sobie i kibicom nadzieje na tie-breaków, gdy w czwartej partii prowadzili 15:12. Siatkarze Lotosu Trefla w meczu z Delectą dyktowali warunki gry do 22:21 w drugim secie, a potem jeszcze zrobili sobie i kibicom nadzieje na tie-breaków, gdy w czwartej partii prowadzili 15:12.

Siatkarze Lotosu Trefl z dużym animuszem rozpoczęli mecz z Delectą Bydgoszcz, wygrali pierwszego seta, a drugiego oddali dopiero po walce na przewagi, ale czym dłużej trwał bój, tym coraz większą przewagę zaczęli uzyskiwać faworyzowani goście. Dlatego jedynym zyskiem z niedzielnego pojedynku gdańszczan jest pierwszy wygrany set w tym sezonie i opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli PlusLigi. Podopieczni Dariusza Luksa zeszli z parkietu w Hali 100-lecia Sopotu pokonani 1:3 (25:20, 25:27, 15:25, 19:25). MVP pojedynku został kapitan przyjezdnych, Wojciech Jurkiewicz.

Łomacz 1, Mika 12, Gawryszewski 5, Mikołajczak 12, Hietanen 14, Kaźmierczak 15, Rusek (libero) oraz Szczurek, Kamiński 8, M.Kaczmarek, Żaliński
Miejsce: Hala 100-lecia
Sędziowie: Niemczura, Kasprzyk
Widzów: 1000
Masny 3, Antiga 14, Wrona 10, Konarski 15, Wika 4, Jurkiewicz 16, Dębiec (libero) oraz Lipiński 1, Owczarz, Waliński 5, Wieczorek
set 1 set 2 set 3 set 4 set 5 wynik
LOTOS TREFL 25 25 15 19 1
DELECTA 20 27 25 25 3

Piotr Makowski Piotr Makowski
Trenerski dwugłos po meczu
PIOTR MAKOWSKI (Delecta):
Na pewno zespół z Gdańska będzie zdobywał punkty, bo na dobry skład i sztab szkoleniowy. Już dzisiaj postawił nas przed trudnym zadaniem, które stałoby się dużo trudniejsze, gdybyśmy przegrali i drugiego seta. Tak się nie stało. Gratuluję swoim chłopakom, że od końcówki drugiej partii zaczęli grać dużo lepiej. Wygraliśmy też dlatego, że mieliśmy więcej szczęścia.

W trakcie meczu kłopoty z kolanem doskwierały Marcinowi Wice. Dobrze zmienił go Marcin Waliński. To MVP Młodej Ligi. Spisał się bardzo fajnie. Może gorzej zagrał w ataku, bo zdobył tylko pięć punktów, ale dużo wybronił piłek, a zagrywką utrudnił grę rywalom.

Dariusz Luks Dariusz Luks
DARIUSZ LUKS (LOTOS TREFL): Dziękuję za słowa otuchy trenerowi Makowskiemu. Delekcie życzę, aby jak najdalej zaszła w europejskich pucharach, a polska siatkówka klubowa, aby coraz więcej znaczyła w Europie.

Bydgoska drużyna jest obecnie o poziom wyżej od naszej. W tym składzie rozegrała ze 100 meczów i przewyższa nas jeszcze zgraniem i doświadczeniem. Jednak będziemy trenować solidnie, aby w rewanżu jeszcze mocniej postawić się temu rywalowi.

Ponadto każdy zespół chciałby mieć takiego zawodnika Stephane Antiga. W kluczowych momentach to on brał ciężar walki na siebie. Robił dużą robotę nie tylko w ataku, ale także na siatce i w obronie. To wszystko w zestawieniu ze środkowymi gości, którzy atakowali na wysokim poziomie i mieliśmy problemy, aby ich zatrzymać, sprawiło, że mecz zakończył się takim wynikiem.

Szkoda, że do Częstochowy nie możemy jechać już jutro, bo bardzo chcemy wreszcie wygrać pierwsze spotkanie w tym sezonie. Ma to się stać jak najszybciej, gdyż potem będzie się łatwiej grało.

51% 183 typowania Delecta Bydgoszcz

mecz mężczyzn zgromadził znacznie więcej kibiców niż wczorajszy pojedynek na szczycie pań w OrlenLidze, jest też mocniejszy doping, gdyż poza miejscowymi sympatykami jest liczna grupa kibiców z Bydgoszczy
5:0
Gawryszewski (LOTOS TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki! Piłka przetoczyła się po taśmie na stronę rywali
11:3
Przerwa na żądanie (DELECTA), druga i ostatnia w tym secie dla trenera Makowskiego
punkt
11:4
po wznowieniu gry atak ze środka Jurkiewicza (DELECTA)
11:6
Przerwa na żądanie (LOTOS TREFL). Trener Luks reaguje, bo jego podopieczni stracili trzy punkty z rzędu
punkt
11:7
Hietaten przekroczył linię 3. metra
11:8
Wika (DELECTA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
16:13
skuteczne zbicie ze środka Wrony (DELECTA)
16:13
zmiana w Delekcie, na zagrywkę wszedł Owczarz
punkt
17:13
zagrywka w siatkę i od razu zmiana powrotna
18:13
Mikołajczak (LOTOS TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
19:13
punkt zaliczony na punkcie Hietanena, choć goście twierdzili, że piłka poszybowała od razu w aut bez dotknięcia ich bloku
punkt
20:13
21:13
punkt
21:14
dotknięcie siatki przez gdański blok przy ataku Wiki (DELECTA), który dostał kilka chwil na odpoczynek na ławce
punkt
21:15
trochę chaotycznej wymiany z obu stron, ale najsprytniejszy w takiej grze okazał się Wika (DELECTA)
punkt
21:16
blok
21:17
Blok na Mikołajczaku (LOTOS TREFL), chwilę wcześniej zaś udane zbicie Jurkiewicza (DELECTA)
czas
21:17
Przerwa na żądanie (LOTOS TREFL).
punkt
21:18
Konarski (DELECTA), który dobrze zagrywa od kilku minut teraz również w udanym ataku z drugiej linii
25:20
Kamiński (LOTOS TREFL) skutecznie atakuje i Lotos Trefl zdobył pierwszego seta w tym sezonie!
koniec seta
25:20
Koniec pierwszego seta. Lotos Trefl prowadzi 1-0. Oby stało się tak jak zapowiadał trener Serafin. Mówił on, że gdańszczanie wychodzą do gry nie po seta, a po wygraną w meczu
  • 25
statystyki pierwszego seta pokazują, że dużo do poprawienia jest z obu stron na przyjęciu, gdańszczanie mają 14, a bydgoszczanie zaledwie 10 procent bardzo dobrego przyjęcia
najskuteczniejsi w inauguracyjnym secie: Mikołajczak (LOTOS TREFL) (5 punktów) oraz Jurkiewicz (DELECTA) (4)
2:1
bydgoska grupa wyraźnie ucichła, od kilku minut słychać tylko wiwatujący gdański Klub Kibica
punkt
2:2
punkt
2:3
pierwsze prowadzenie w tym meczu Delekty, Gawryszewskiemu (LOTOS TREFL) odgwizdano piłkę rzuconą
8:7
przerwa techniczna przy prowadzeniu Lotosu Trefla po ataku Miki (LOTOS TREFL)
10:11
walka środkowych, na zbicie Gawryszewskiego (LOTOS TREFL) odpowiedział Wrona (DELECTA)
punkt
11:11
a teraz skutecznie kolejny ze środkowych Kaźmierczak (LOTOS TREFL)
13:12
wrócili do walki nie tylko bydgoscy siatkarze, ale i kibice, znów głośno w sektorze gości
punkt
13:13
punkt
14:13
punkt
15:13
Kaźmierczak (LOTOS TREFL) zdobył punkt przy siatce, a po chwili tak ładnie zaserwował, że Gawryszewskiemu (LOTOS TREFL) pozostało jedynie skończyć piłkę przechodzącą
czas
15:13
Przerwa na żądanie (DELECTA). Trener Makowski nie czekał na przerwę techniczną tylko już teraz zdecydował się wykorzystać jeden z dwóch przysługujących mu na każdą partię czasów.
blok
15:14
Kaźmierczak (LOTOS TREFL) niczym libero wyciągnął w obronie piłkę po ataku bydgoszczan, ale Mikołajczak (LOTOS TREFL) nadział się na blok
blok
15:15
Blok potrójny na Mice
punkt
15:16
podwójne odbicie odgwizdano Mikołajczakowi (LOTOS TREFL)
15:16
druga przerwa techniczka przy jednopunktowej przewadze gości
punkt
16:16
bardzo długa wymiana, w której Wika (DELECTA) bronił nawet piłkę nogą, ale ostatni cios należał do Mikołajczaka (LOTOS TREFL), który obił blok
punkt
16:17
punkt
17:17
punkt
18:17
Hietanen (LOTOS TREFL) i Mikołajczak (LOTOS TREFL) po skutecznych zbiciach odzyskują prowadzenie dla miejscowych
blok
18:18
Blok potrójny zatrzymał Hietanena (LOTOS TREFL)
18:18
znów zmiana na zagrywce Delecty, tak jak w pierwszym secie wchodzi Owczarz (DELECTA)
punkt
19:18
obie drużyny się cieszyły z punktu, ale został on przyznany Hietatnenowi, sędzia uznał, że piłka zahaczyła o blok nim wyszła na aut
punkt
19:19
na zagrywkę w gdańskiej drużynie wszedł M.Kaczmarek, ale ją zepsuł
blok
20:19
Blok potrójny zatrzymał Konarskiego (DELECTA)
punkt
20:20
teraz protestują gdańszczanie, ale sędzia uznał, że Antiga (DELECTA) nie pomylił się w ataku
20:20
gdańszczanie poprosili o challenge, czyli sprawdzenie na zapisie wideo, czy sędzia się nie myli
22:23
Blok potrójny na Mikołajczaku (LOTOS TREFL)
23:24
zmiana powrotna, jest w grze Mikołajczak (LOTOS TREFL)
punkt
24:24
w kontrze wyrównał Mika (LOTOS TREFL)
24:24
teraz o challenge poprosili bydgoszczanie
24:24
decyzja utrzymana, gramy dalej w drugim secie, na zagrywce Mika (LOTOS TREFL)
25:26
autowy atak Hietanena (LOTOS TREFL), trzecia okazja do skończenia seta dla gości
25:27
Masny (DELECTA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
  • 25
przed trzecim secie jest konkurs dla publiczności, polega na przechodzeniu pod drążkiem, który jest obniżany coraz niżej
Jurkiewicz (DELECTA) ma 12 punktów przy 100-procentowej skuteczności w ataku!
2:2
Blok pojedynczy Masnego (DELECTA) na Hietanenie (LOTOS TREFL)
punkt
3:2
punkt
3:3
3:3
autowe zbicie Mikołajczaka (LOTOS TREFL) i od razu prośba gdańszczan o challenge
punkt
4:3
Sędziowie zmieniają decyzję jest 4:3 dla gdańszczan!
punkt
4:4
punkt
5:4
punkt
5:5
znów nie do zatrzymania Jurkiewicz (DELECTA)
5:5
bydgoszczanie zgłosili błąd ustawienia w gdańskiej drużynie, sędziowie sprawdzają zapis w protokole
5:5
"Panowie, o co wam chodzi" - skandują zdezorientowani kibice Trefla, bo nie ma informacji od spikera
5:5
zawodnicy obu drużyn rozpoczęli zaś rozgrzewkę, w dwójkach odbijają między sobą piłki
4:5
potwierdził się błąd ustawienia po gdańskiej stronie, odjęty jeden punkt z konta gospodarzy, mamy wynik 4:5, na zagrywce Konarski (DELECTA)
6:8
pierwsza przerwa techniczna przy przewadze Delecty po atakach Konarskiego (DELECTA) i Antigi (DELECTA)
8:10
dwa razy z rzędu po bydgoskiej stronie uderzał skutecznie Wrona (DELECTA), właśnie atak ze środka siatki to najgroźniejsza broń gości w tym meczu
punkt
8:11
Antiga (DELECTA) z drugiej linii poprawił wynik
punkt
8:12
bydgoszczanie oszukali Mikę (LOTOS TREFL), pokazali ręce nad siatką, by po chwili je szybko schować i próba obicia bloku przez gdańskiego przyjmującego zakończyła się wyrzuceniem piłki poza boikso
8:12
Mikę (LOTOS TREFL) zmienia Żaliński
punkt
8:13
w aut zaatakował Mikołajczak (LOTOS TREFL)
9:14
ale też zepsuty serwis przez Kamińskiego (LOTOS TREFL)
punkt
9:15
zaczął trafiać Konarski (DELECTA), który w dwóch pierwszych setach atakował zaledwie z 18-procentową skutecznością
punkt
10:15
punkt
10:16
10:16
po dwóch zepsutych zagrywkach Wrony (DELECTA), a po chwili Łomacza (LOTOS TREFL) doszliśmy do drugiej przerwy technicznej, na której już wysokie prowadzenie Delecty
11:18
Waliński (DELECTA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
11:20
sędziowie na obrazie wideo dopatrzyli się, że gdański blok przekroczył linię środkową i jest punkt dla bydgoszczan
13:23
Blok potrójny na Żalińskim (LOTOS TREFL)
15:25
Koniec trzeciego seta pewnie wygranego przez Delectę i to goście obejmują prowadzenie 2-1.
  • 25
przed czwartym secie trener Luks wyprowadził swoich podopiecznych z hali i rozmawiał z nimi w kuluarach Hali 100-lecia