Czwarta porażka gdańskich siatkarzy, ale nie są ostatni

28 października 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Trefl Gdańsk

Siatkarze Lotosu Trefla w meczu z Delectą dyktowali warunki gry do 22:21 w drugim secie, a potem jeszcze zrobili sobie i kibicom nadzieje na tie-breaków, gdy w czwartej partii prowadzili 15:12. Siatkarze Lotosu Trefla w meczu z Delectą dyktowali warunki gry do 22:21 w drugim secie, a potem jeszcze zrobili sobie i kibicom nadzieje na tie-breaków, gdy w czwartej partii prowadzili 15:12.

Siatkarze Lotosu Trefl z dużym animuszem rozpoczęli mecz z Delectą Bydgoszcz, wygrali pierwszego seta, a drugiego oddali dopiero po walce na przewagi, ale czym dłużej trwał bój, tym coraz większą przewagę zaczęli uzyskiwać faworyzowani goście. Dlatego jedynym zyskiem z niedzielnego pojedynku gdańszczan jest pierwszy wygrany set w tym sezonie i opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli PlusLigi. Podopieczni Dariusza Luksa zeszli z parkietu w Hali 100-lecia Sopotu pokonani 1:3 (25:20, 25:27, 15:25, 19:25). MVP pojedynku został kapitan przyjezdnych, Wojciech Jurkiewicz.

Łomacz 1, Mika 12, Gawryszewski 5, Mikołajczak 12, Hietanen 14, Kaźmierczak 15, Rusek (libero) oraz Szczurek, Kamiński 8, M.Kaczmarek, Żaliński
Miejsce: Hala 100-lecia
Sędziowie: Niemczura, Kasprzyk
Widzów: 1000
Masny 3, Antiga 14, Wrona 10, Konarski 15, Wika 4, Jurkiewicz 16, Dębiec (libero) oraz Lipiński 1, Owczarz, Waliński 5, Wieczorek
set 1 set 2 set 3 set 4 set 5 wynik
LOTOS TREFL 25 25 15 19 1
DELECTA 20 27 25 25 3

Piotr Makowski Piotr Makowski
Trenerski dwugłos po meczu
PIOTR MAKOWSKI (Delecta):
Na pewno zespół z Gdańska będzie zdobywał punkty, bo na dobry skład i sztab szkoleniowy. Już dzisiaj postawił nas przed trudnym zadaniem, które stałoby się dużo trudniejsze, gdybyśmy przegrali i drugiego seta. Tak się nie stało. Gratuluję swoim chłopakom, że od końcówki drugiej partii zaczęli grać dużo lepiej. Wygraliśmy też dlatego, że mieliśmy więcej szczęścia.

W trakcie meczu kłopoty z kolanem doskwierały Marcinowi Wice. Dobrze zmienił go Marcin Waliński. To MVP Młodej Ligi. Spisał się bardzo fajnie. Może gorzej zagrał w ataku, bo zdobył tylko pięć punktów, ale dużo wybronił piłek, a zagrywką utrudnił grę rywalom.

Dariusz Luks Dariusz Luks
DARIUSZ LUKS (LOTOS TREFL): Dziękuję za słowa otuchy trenerowi Makowskiemu. Delekcie życzę, aby jak najdalej zaszła w europejskich pucharach, a polska siatkówka klubowa, aby coraz więcej znaczyła w Europie.

Bydgoska drużyna jest obecnie o poziom wyżej od naszej. W tym składzie rozegrała ze 100 meczów i przewyższa nas jeszcze zgraniem i doświadczeniem. Jednak będziemy trenować solidnie, aby w rewanżu jeszcze mocniej postawić się temu rywalowi.

Ponadto każdy zespół chciałby mieć takiego zawodnika Stephane Antiga. W kluczowych momentach to on brał ciężar walki na siebie. Robił dużą robotę nie tylko w ataku, ale także na siatce i w obronie. To wszystko w zestawieniu ze środkowymi gości, którzy atakowali na wysokim poziomie i mieliśmy problemy, aby ich zatrzymać, sprawiło, że mecz zakończył się takim wynikiem.

Szkoda, że do Częstochowy nie możemy jechać już jutro, bo bardzo chcemy wreszcie wygrać pierwsze spotkanie w tym sezonie. Ma to się stać jak najszybciej, gdyż potem będzie się łatwiej grało.

51% 183 typowania Delecta Bydgoszcz

mecz mężczyzn zgromadził znacznie więcej kibiców niż wczorajszy pojedynek na szczycie pań w OrlenLidze, jest też mocniejszy doping, gdyż poza miejscowymi sympatykami jest liczna grupa kibiców z Bydgoszczy
5:0
Gawryszewski (LOTOS TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki! Piłka przetoczyła się po taśmie na stronę rywali
11:3
Przerwa na żądanie (DELECTA), druga i ostatnia w tym secie dla trenera Makowskiego
punkt
11:4
po wznowieniu gry atak ze środka Jurkiewicza (DELECTA)
11:6
Przerwa na żądanie (LOTOS TREFL). Trener Luks reaguje, bo jego podopieczni stracili trzy punkty z rzędu
punkt
11:7
Hietaten przekroczył linię 3. metra
11:8
Wika (DELECTA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
16:13
skuteczne zbicie ze środka Wrony (DELECTA)
16:13
zmiana w Delekcie, na zagrywkę wszedł Owczarz
punkt
17:13
zagrywka w siatkę i od razu zmiana powrotna
18:13
Mikołajczak (LOTOS TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
19:13
punkt zaliczony na punkcie Hietanena, choć goście twierdzili, że piłka poszybowała od razu w aut bez dotknięcia ich bloku
punkt
20:13
21:13
punkt
21:14
dotknięcie siatki przez gdański blok przy ataku Wiki (DELECTA), który dostał kilka chwil na odpoczynek na ławce
punkt
21:15
trochę chaotycznej wymiany z obu stron, ale najsprytniejszy w takiej grze okazał się Wika (DELECTA)
punkt
21:16
blok
21:17
Blok na Mikołajczaku (LOTOS TREFL), chwilę wcześniej zaś udane zbicie Jurkiewicza (DELECTA)
czas
21:17
Przerwa na żądanie (LOTOS TREFL).
punkt
21:18
Konarski (DELECTA), który dobrze zagrywa od kilku minut teraz również w udanym ataku z drugiej linii
25:20
Kamiński (LOTOS TREFL) skutecznie atakuje i Lotos Trefl zdobył pierwszego seta w tym sezonie!
koniec seta
25:20
Koniec pierwszego seta. Lotos Trefl prowadzi 1-0. Oby stało się tak jak zapowiadał trener Serafin. Mówił on, że gdańszczanie wychodzą do gry nie po seta, a po wygraną w meczu
  • 25
statystyki pierwszego seta pokazują, że dużo do poprawienia jest z obu stron na przyjęciu, gdańszczanie mają 14, a bydgoszczanie zaledwie 10 procent bardzo dobrego przyjęcia
najskuteczniejsi w inauguracyjnym secie: Mikołajczak (LOTOS TREFL) (5 punktów) oraz Jurkiewicz (DELECTA) (4)
2:1
bydgoska grupa wyraźnie ucichła, od kilku minut słychać tylko wiwatujący gdański Klub Kibica
punkt
2:2
punkt
2:3
pierwsze prowadzenie w tym meczu Delekty, Gawryszewskiemu (LOTOS TREFL) odgwizdano piłkę rzuconą
8:7
przerwa techniczna przy prowadzeniu Lotosu Trefla po ataku Miki (LOTOS TREFL)
10:11
walka środkowych, na zbicie Gawryszewskiego (LOTOS TREFL) odpowiedział Wrona (DELECTA)
punkt
11:11
a teraz skutecznie kolejny ze środkowych Kaźmierczak (LOTOS TREFL)
13:12
wrócili do walki nie tylko bydgoscy siatkarze, ale i kibice, znów głośno w sektorze gości
punkt
13:13
punkt
14:13
punkt
15:13
Kaźmierczak (LOTOS TREFL) zdobył punkt przy siatce, a po chwili tak ładnie zaserwował, że Gawryszewskiemu (LOTOS TREFL) pozostało jedynie skończyć piłkę przechodzącą
czas
15:13
Przerwa na żądanie (DELECTA). Trener Makowski nie czekał na przerwę techniczną tylko już teraz zdecydował się wykorzystać jeden z dwóch przysługujących mu na każdą partię czasów.
blok
15:14
Kaźmierczak (LOTOS TREFL) niczym libero wyciągnął w obronie piłkę po ataku bydgoszczan, ale Mikołajczak (LOTOS TREFL) nadział się na blok
blok
15:15
Blok potrójny na Mice
punkt
15:16
podwójne odbicie odgwizdano Mikołajczakowi (LOTOS TREFL)
15:16
druga przerwa techniczka przy jednopunktowej przewadze gości
punkt
16:16
bardzo długa wymiana, w której Wika (DELECTA) bronił nawet piłkę nogą, ale ostatni cios należał do Mikołajczaka (LOTOS TREFL), który obił blok
punkt
16:17
punkt
17:17
punkt
18:17
Hietanen (LOTOS TREFL) i Mikołajczak (LOTOS TREFL) po skutecznych zbiciach odzyskują prowadzenie dla miejscowych
blok
18:18
Blok potrójny zatrzymał Hietanena (LOTOS TREFL)
18:18
znów zmiana na zagrywce Delecty, tak jak w pierwszym secie wchodzi Owczarz (DELECTA)
punkt
19:18
obie drużyny się cieszyły z punktu, ale został on przyznany Hietatnenowi, sędzia uznał, że piłka zahaczyła o blok nim wyszła na aut
punkt
19:19
na zagrywkę w gdańskiej drużynie wszedł M.Kaczmarek, ale ją zepsuł
blok
20:19
Blok potrójny zatrzymał Konarskiego (DELECTA)
punkt
20:20
teraz protestują gdańszczanie, ale sędzia uznał, że Antiga (DELECTA) nie pomylił się w ataku
20:20
gdańszczanie poprosili o challenge, czyli sprawdzenie na zapisie wideo, czy sędzia się nie myli
22:23
Blok potrójny na Mikołajczaku (LOTOS TREFL)
23:24
zmiana powrotna, jest w grze Mikołajczak (LOTOS TREFL)
punkt
24:24
w kontrze wyrównał Mika (LOTOS TREFL)
24:24
teraz o challenge poprosili bydgoszczanie
24:24
decyzja utrzymana, gramy dalej w drugim secie, na zagrywce Mika (LOTOS TREFL)
25:26
autowy atak Hietanena (LOTOS TREFL), trzecia okazja do skończenia seta dla gości
25:27
Masny (DELECTA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
  • 25
przed trzecim secie jest konkurs dla publiczności, polega na przechodzeniu pod drążkiem, który jest obniżany coraz niżej
Jurkiewicz (DELECTA) ma 12 punktów przy 100-procentowej skuteczności w ataku!
2:2
Blok pojedynczy Masnego (DELECTA) na Hietanenie (LOTOS TREFL)
punkt
3:2
punkt
3:3
3:3
autowe zbicie Mikołajczaka (LOTOS TREFL) i od razu prośba gdańszczan o challenge
punkt
4:3
Sędziowie zmieniają decyzję jest 4:3 dla gdańszczan!
punkt
4:4
punkt
5:4
punkt
5:5
znów nie do zatrzymania Jurkiewicz (DELECTA)
5:5
bydgoszczanie zgłosili błąd ustawienia w gdańskiej drużynie, sędziowie sprawdzają zapis w protokole
5:5
"Panowie, o co wam chodzi" - skandują zdezorientowani kibice Trefla, bo nie ma informacji od spikera
5:5
zawodnicy obu drużyn rozpoczęli zaś rozgrzewkę, w dwójkach odbijają między sobą piłki
4:5
potwierdził się błąd ustawienia po gdańskiej stronie, odjęty jeden punkt z konta gospodarzy, mamy wynik 4:5, na zagrywce Konarski (DELECTA)
6:8
pierwsza przerwa techniczna przy przewadze Delecty po atakach Konarskiego (DELECTA) i Antigi (DELECTA)
8:10
dwa razy z rzędu po bydgoskiej stronie uderzał skutecznie Wrona (DELECTA), właśnie atak ze środka siatki to najgroźniejsza broń gości w tym meczu
punkt
8:11
Antiga (DELECTA) z drugiej linii poprawił wynik
punkt
8:12
bydgoszczanie oszukali Mikę (LOTOS TREFL), pokazali ręce nad siatką, by po chwili je szybko schować i próba obicia bloku przez gdańskiego przyjmującego zakończyła się wyrzuceniem piłki poza boikso
8:12
Mikę (LOTOS TREFL) zmienia Żaliński
punkt
8:13
w aut zaatakował Mikołajczak (LOTOS TREFL)
9:14
ale też zepsuty serwis przez Kamińskiego (LOTOS TREFL)
punkt
9:15
zaczął trafiać Konarski (DELECTA), który w dwóch pierwszych setach atakował zaledwie z 18-procentową skutecznością
punkt
10:15
punkt
10:16
10:16
po dwóch zepsutych zagrywkach Wrony (DELECTA), a po chwili Łomacza (LOTOS TREFL) doszliśmy do drugiej przerwy technicznej, na której już wysokie prowadzenie Delecty
11:18
Waliński (DELECTA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
11:20
sędziowie na obrazie wideo dopatrzyli się, że gdański blok przekroczył linię środkową i jest punkt dla bydgoszczan
13:23
Blok potrójny na Żalińskim (LOTOS TREFL)
15:25
Koniec trzeciego seta pewnie wygranego przez Delectę i to goście obejmują prowadzenie 2-1.
  • 25
przed czwartym secie trener Luks wyprowadził swoich podopiecznych z hali i rozmawiał z nimi w kuluarach Hali 100-lecia
1:2
środkowi bydgoszczan we dwójkę zdobyli 22 punkty, Jurkiewicz (DELECTA) 13, Wrona (DELECTA) 9, w gdańskiej drużynie najskuteczniejsi Kaźmierczak (LOTOS TREFL), Hietanen (LOTOS TREFL) i Mikołajczak (LOTOS TREFL) po 12 punktów
5:3
i jeszcze raz skutecznie Kamiński (LOTOS TREFL)
7:6
Konarski (DELECTA) i Waliński (DELECTA) atakami zbliżają Delectę do Lotosu Trefla w tej partii
blok
7:7
Blok Masnego (DELECTA) na Mice
punkt
7:8
7:8
przerwa techniczna przy prowadzeniu Delecty, gdyż w aut piłkę w ataku wyrzucił Gawryszewski (LOTOS TREFL)
7:8
Jeden set - mało!" - skandują gdańscy kibice
blok
8:8
Blok na Konarskim (DELECTA)
9:8
Łomacz (LOTOS TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
9:9
punkt
9:10
atak Jurkiewicza (DELECTA) skutecznym, a Miki (LOTOS TREFL) poza obrębem boiska ograniczonym przez antenkę
16:15
druga przerwa techniczna przy nieznacznej przewadze gdańszczan po ataku Kamińskiego (LOTOS TREFL)
17:19
w Lotosie Treflu zagrywkę zepsuł Kaźmierczak, a w odpowiedzi asem serwisowym popisał się Konarski
czas
17:19
punkt
18:19
po powrocie do gry udany atak Miki (LOTOS TREFL)
punkt
18:20
punkt
18:21
Gawryszewski (LOTOS TREFL) ze środka siatki wyrzucił piłkę w aut
18:21
"Chłopaki, gramy do końca" - krzyczy Klub Kibica miejscowych, który tworzą niemal wyłącznie kobiety
18:22
punkt
19:22
punkt
19:23
19:23
trener Luks chciał wprowadzić do gry Mikołajczaka (LOTOS TREFL), ale ten nie zdążył dobiec z rezerwy
blok
19:24
Blok Antigi (DELECTA) na Kamińskim (LOTOS TREFL), piłka meczowa dla gości
punkt
19:25
Konarski (DELECTA) obił blok i jest po meczu!
  • 25
Tytuł MVP zasłużenie trafia w ręce Wojciecha Jurkiewicza (DELECTA) to kapitan Delecty i jednocześnie brat reprezentanta Polski w piłce ręcznej - Mariusza Jurkiewicza (DELECTA)

Wyniki 4 kolejki

• LOTOS TREFL GDAŃSK - Delecta Bydgoszcz 1:3 (25:20, 25:27, 15:25, 19:25)
  • AZS Politechnika Warszawska - Wkręt-met AZS Częstochowa 3:0 (25:20, 26:24, 25:19)
  • PGE Skra Bełchatów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (25:21, 25:22, 22:25, 19:25, 12:15)
  • Indykpol AZS Olsztyn - Effector Kielce 0:3 (20:25, 20:25, 15:25)
  • Asseco Resovia - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:22, 25:23, 25:23)

• (2)

a ja uwazam ze chlopaki sa bez j... pan rozgrywacz nie gra ale jedzie na swoim nazwsku, zal tego mlodego ze nie wchodzi.... srodek dno totalne, chlopcy do bicia, atak bez sily... zagrywka- a byla jakas prawdziwa w naszym wykonaniu? ogolnie-szkoda kasy na Luksa-kompletnie zle dobrany sklad, pewnie z tymi z zeszlego sezonu byloby lepiej-wreszcie byliby zgrani, wiec po co bylo mu sciagać "swoich" niegrajków??? ogolnie trener do wymiany/od niego zlo sie zaczyna!!!

• 7 2

• zespół (1)

obawiam się kolego, że masz rację. NIE MA ZESPOŁU!!! Kuba Bednaruk, trener AZS-u Politechniki W-wa powiedział, że jego drużyna idzie na każdy mecz jak na wojnę. I wygrali trzy wojny: z Jastrzębskim, Delectą i AZS-em Cz-wa! Szacunek dla nich , a byli skazani na pożarcie tuż przed sezonem. Po raz kolejny okazuje się, że same nazwiska nie grają, liczy się charakter i wola walki. A tego naszym niestety brakuje. Przede wszystkim brak prawdziwego lidera.
      Teraz się nie dziwię, że wielu z nich musiało opuścić swoje dotychczasowe kluby.
      P.S. Zobaczymy co pokażą w Częstochowie 3 listopada?????

• 5 0

• no nie ma, a w sumie kurcze nie rozumiem taktyki zarzadu-zmieniac co roku sklad??? czy tak sie zachowuja profesjnalisci???/// nie!!! ale po tym sezonie trzeba i tak dokonac zmiany, z pewnoscia trenera! no i pary pseudograjków.

• 6 0

• (6)

Brawo Trefl za grę w pierwszym secie, szkoda tego drugiego seta bo być może mecz potoczyłby się zupełnie inaczej, Gratulacje dla drużyny Delecty i dla ich kibiców którzy dzielnie dopingowali cały mecz i na koniec zostali docenieni przez swoją drużynę w przeciwieństwie do klubu z Gdańska, którego członkowie od razu zmyli się do szatni nie racząc nawet podejść do swoich kibiców....

• 12 3

• ... (5)

Może po prostu nie widzieli że mają jakiś kibiców? Ja siedziałam bliżej KK z Bydgoszczy i o tym, że jakiś klub kibica był od nas dowiedziałam się z relacji i zdjęć powyżej.

• 5 11

• KK Trefl (3)

Byliśmy - może nie mocno głośno słyszalni w porównaniu z KK Chemika ale byliśmy ( KK złożony w znacznej ilości z kobiet i dziewczyn nie przekrzyczy 15 facetów :(
        Czy siatkarze nie wiedzieli że mają jakichś kibiców - z tym bym polemizowała - wiedzą aż za dobrze, jednak baaardzo rzadko zdarza się że po meczu podejdą do nas i podziękują. Nie nauczyli się tego przez kilka sezonów i myślę że raczej się nie nauczą.
        Wczoraj przechodzili obok nas ( podczas wyjścia na jeden z kolejnych setów) i powitaliśmy Ich okrzykiem - jesteśmy z Wami chłopaki jesteśmy z Wami - więc raczej nas widzieli.

• 7 4

• Dziewczyno, weź się ogarnij, ktoś Ci płaci za opiewanie KK? Za każdym razem, (1)

gdy ktoś coś napisze nieprzychylnego o Was, Ty się burzysz i bronisz wszystkich. Pogódź się z tym, że słabo Was słychać.

• 3 9

• do Kamila

Panie Kamilu
            proponuję czytać ze zrozumieniem moje wypowiedzi

po pierwsze " Byliśmy - może nie mocno i głośno słyszalni ale byliśmy" do odpowiedź na post ZP że niby nas nie było
            o tym że słabo nas słychać wiemy wszyscy zarówno my jak i publiczność i pogodziliśmy się z tym bez żadnego problemu.
            dlatego napisałam że składamy się niestety w większości z dziewczyn i nie mamy takiej siły przebicia jak KK złożone w większości z facetów
            ale... robimy to co lubimy i będziemy to robić czy to się Panu podoba czy nie :)
            Poza tym każde (w szczególności głośne) gardło i ręce są mile widziane :)

po drugie nikt nie napisał o nas nic nieprzychylnego - wręcz odwrotnie

po trzecie - nie zauważyłam żebym się burzyła a w obronie "Swoich" nie widzę nic dziwnego

• 8 3

• Jak była cisza momentami na sali to było słychać gdański klub kibica bardzo wyraźnie a, że siatkarze ich olewają to już inna sprawa....

• 7 3

• siedziałem mniej więcej po środku i słyszałem oba kluby kibica, może ni dość wyraźnie ale jednak

• 8 3

• Słabe

Słabe w wykonaniu Lotosu Trefla i do natychmiastowej poprawy:
    1/ Zagrywka - odrzucająca od siatki: kilka razy się udało, Masny miał problemy z rozegraniem! Można było ustawić blok.
    2/ Przyjęcie - bez komentarza!
    3/ Rozegranie!!! kilka razy widać było nieporozumienie, że aż dziwne.
    Do roboty Panowie!!! Tu grają sami faceci, trzeba czasami przy......dolić.
    W przeciwnym razie za miesiąc- dwa będą puste trybuny.

• 5 1

• Dlaczego Lotos nie chce być sponsorem męskiej drużyny, która zdobędzie Mistrza Polski (1)

Przecież tylko Wybrzeże w piłkę ręczną ma na to szanse. Gdyby pieniądze topione w pseudo gwiazdy siatkarskie przenaczyć dla piłkarzy ręcznych to byśmy mieli mistrza już w 2014. Ale widocznie ten podział kasy wszystkim (zawodnikom, trenerom, działaczom i pracownikom działu marketingu Lotosu) się opłaca. Tak samo było z żużlem, ale Polny przegiął z wynikiem i stąd to larum o wycofaniu z sponsorowania drużyny.