DGT Politechnika Gdańska - Ślęza Wrocław 54:67. Fatalny środek spotkania

Politechnika Gdańska

Alice Nayo była najlepiej punktującą zawodniczką DGT Politechniki w meczu ze Ślęzą. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

DGT Politechnika Gdańska przegrała u siebie ze Ślęzą Wrocław 54:67 (20:19, 10:16, 8:16, 16:16) i nie wykorzystała szansy na trzecią z rzędu wygraną w Energa Basket Lidze Kobiet. Kluczowe okazało się środkowe 20 minut. Gospodynie szczególnie słabo zagrały w trzeciej kwarcie, w której 6 z 8 pkt całej drużyny zdobyła Alice Nayo.

POLITECHNIKA: Nayo 18 pkt (1x3), Hudson 8, Smith 7 (1x3, 10 zb.), Bujniak 4 (7 as.), Niedźwiedzka 2 oraz Koc 13 (2x3), Haryńska 2, Ostrowska 0, Strzelczyk 0, Mohamed 0, Duszkiewicz 0

Ślęza: Burdick 15 (8 zb., 6 as.), Glomazic 16, Owczarzak 11 (1x3, 6 as.), Jovanovic 7 (1x3), Pocek 6 oraz Szajtauer 6, Marciniak 4, Dobrowolska 2

Artego Bydgoszcz - Arka Gdynia 64:71. Relacja, oceny

Koszykarki DGT Politechniki Gdańsk do meczu ze Ślęzą przystąpiły z szansą na: trzecie zwycięstwo z rzędu i zrównaniu się z wrocławiankami w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet. Podopieczne Vadima Czeczuro prowadziły 5:2 po "trójce" Jenny Smith i rzucie Alice Nayo.

Po 3 minutach gry, Nayo miała na koncie już 6 pkt, a gospodynie prowadziły 11:4. Po jej rzucie odskoczyły na 15:6 i wtedy wszystko się zacięło. Drugą połowę otwierającej kwarty gdańszczanki przegrały 5:13.

Wrocławianki udowodniły jednak, że ostatnia wygrana z CCC Polkowice to nie przypadek. 9-punktową stratę zniwelowały niemal do zera, w zasadzie w ostatnich 2 minutach zdobywając 8 pkt z rzędu. W drugiej kwarcie przyjezdne odbiły prowadzenie po chwilowej "przepychance" o 1 pkt przewagi, a potem zdobyły 8 pkt z rzędu i odskoczyły na 35:26 po rzucie Abigail Glomazic.

Energa Toruń - AZS Uniwersytet Gdański 79:54. Relacja, oceny

Ona oraz Cierra Burdick mimo średniej skuteczności, we dwójkę skutecznie "straszyły" gdańszczanki. Na szczęście dla Politechniki, Ślęza tragicznie pudłowała zza łuku. Gospodynie nie potrafiły jednak wykorzystać tego faktu i same "położyły" trzecią kwartę, w której zapisały po swojej stronie zaledwie 8 pkt, z czego 6 to zdobycz samej Nayo.

Na początku ostatniej partii przewaga Ślęzy wyniosła już 55:38. Dwukrotnie o przerwę prosił trener Czeczuro,a gdańszczanki wreszcie zaczęły punktować, głównie za sprawą Martyny Koc (8 pkt w ostatniej kwarcie). Na odwrócenie losów spotkania było jednak za późno.

Wyniki 11 kolejki:

• Artego Bydgoszcz - ARKA GDYNIA 64:71 (17:17, 15:13, 20:28, 12:13)
  • DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA - Ślęza Wrocław 54:67 (20:19, 10:16, 8:16, 16:16)
  • Energa Toruń - AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI 79:54 (16:19, 19:8, 21:17, 23:10)
  • CosinusMED Widzew Łódź - Wisła Kraków 61:71 (6:17, 26:15, 13:21, 16:18)
  • Enea AZS Poznań - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 74:78 (18:15, 20:19, 26:29, 10:15)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp - CCC Polkowic 84:82 (20:21, 26:22, 16:15, 22:24)
  • Zaległy mecz z 2. kolejki
  • Enea AZS Poznań - Wisła Kraków 59:66 (14:17, 13:19, 15:16, 17:14)

04.03 (śr) godz.18:00 CosinusMED Widzew Łódź 67:51 DGT Politechnika Gdańska
29.02 (sob) godz.18:00 DGT Politechnika Gdańska 86:92 Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin
22.02 (sob) godz.18:30 ARKA Gdynia 101:48 DGT Politechnika Gdańska LIVE!