DGT Politechnika Gdańska - Wisła Kraków 70:63. Udany pościg koszykarek

Mikołaj Pachniewski
7 grudnia 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
Koszykarki DGT Politechniki Gdańskiej wygrały z Wisłą Kraków 70:63 mimo, że w trzeciej kwarcie przegrywały różnicą 11 punktów. Koszykarki DGT Politechniki Gdańskiej wygrały z Wisłą Kraków 70:63 mimo, że w trzeciej kwarcie przegrywały różnicą 11 punktów.

DGT Politechnika Gdańska pokonała u siebie Wisłę Kraków 70:63 (23:21, 13:20, 18:16, 16:6), choć w trzeciej kwarcie przegrywała różnicą 11 punktów. Jenna Smith zapisała na swoim koncie 16 punktów i 12 zbiórek, a koszykarki wygrały dzięki znakomitej postawie w czwartej partii.

AZS UG Gdańsk - Artego Bydgoszcz 59:75. Relacja, oceny

POLITECHNIKA: Smith 16 (2x3, 12 zb.), Hudson 14 (2x3, 6 as.), Bujniak 13 (3x3) Nayo 10, Niedźwiedzka 7 (1x3) oraz Koc 9, Strzelczyk 1, Haryńska 0, Ostrowska 0, Duszkiewicz 0

Wisła Wells 17 (3x3, 11 as. 6 zb.) Meskonyte 17 (1x3), Lass 15 (8 zb.), Ziętara 5 (1x3), Trzeciak 3 (1x3) oraz Grzenkowicz 6, Jakubik 0

Sobotni mecz koszykarek rozpoczął się od mocnego uderzenia podopiecznych Vadima Czeczuro. Alice Neyo otworzyła wynik spotkania rzutem spod kosza. Oba zespoły rzucały dużo i celnie, a po nieco ponad trzech minutach, po celnych rzutach zza łuku Klaudii Niedźwiedzkiej oraz dwukrotnie Presley Hudson, gospodynie prowadziły 15:9. Wisła odpowiedziała "trójkami" Katarzyny TrzeciakMagdaleny Ziętary, co pozwoliło przyjezdnym na zniwelowanie straty do dwóch punktów po pierwszej kwarcie.

Krzysztof Koziorowicz: Czy Gdańsk potrzebuje dwóch dwóch drużyn koszykarek?

W drugiej kwarcie, dwa razy z rzędu, celnie zza łuku trafiła Sylwia Bujniak, ale to nie pozwoliło koszykarkom Politechniki odskoczyć od przyjezdnych. Te raz po raz odpowiadały na trafienia gospodyń. Aż 8 punktów w pięć minut rzuciła Gabija Meskonyte, ale na szczęście dla koszykarek Politechniki, musiała opuścić boisko, gdyż miała już na swoim koncie trzy przewinienia.

Przyjezdne wyszły na prowadzenie po raz pierwszy za sprawą 7 punktów z rzędu zdobytych przez Chloe Wells. W sumie koszykarki Wisły przez 3 minuty popisały się serią 11:0. Przerwała ją Martyna Koc, wykorzystując dwa rzuty osobiste. Do przerwy to jednak Wisła prowadziła 41:36.

Trzecią kwartę od serii 6:0 rozpoczęły przyjezdne, które powiększyły przewagę do 11 punktów. Gospodyniom udało się wrócić do gry po trójce Bujniak i akcji 2 plus 1 Koc. Podopieczne trenera Czeczuro zagrały agresywniej w obronie i zmusiły rywalki do błędów, przez co udało im się wygrać trzecią kwartę 18:16 i przed ostatnią częścią gry przewaga Wisły wynosiła tylko 3 punkty.

Koszykarki Politechniki zdołały rzucić 6 punktów z rzędu i objąć jednopunktowe prowadzenie. Gospodynie grały cierpliwie, a w obronie nie pozwalały dochodzić rywalkom do czystych pozycji rzutowych. Na niespełna minutę przed końcem przewaga urosła do 5 punktów po celnym rzucie Hudson. Ostatnie punkty zdobyła Martyna Koc i DGT Politechnika mogła świętować piąte zwycięstwo w tym sezonie.

Wyniki 10 kolejki

• DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA - Wisła Kraków 70:63 (23:21, 13:20, 18:16, 16:6)
  • AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI - Artego Bydgoszcz 59:75 (11:18, 20:17, 9:27, 19:13)
  • ARKA GDYNIA - Enea AZS Poznań 72:45 (21:12, 18:13, 19:9, 14:11)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Ślęza Wrocław 61:56 (16:18, 13:13, 16:13, 16:12)
  • CCC Polkowice - Energa Toruń 82:58 (23:24, 16:4, 22:8, 21:22)
  • CosinusMed Widzew Łódź - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 77:93 (21:23, 23:25, 15:25, 18:20)

Opinie (6)

• Czad

• 12 0

• Super !!!

• 12 0

• Gdynianin (3)

Gratulacje. Brawo dziewczyny, Gdańsk powinien być dumny ze są dwie drużyny z jednego miasta w ekstralidze. Tylko niech miasto tego nie spiepszy,jak to zrobili w Gdyni że szczypiorniakiem.

• 10 3

• Nie tylko w Gdyni, ale i w Gdańsku

Tu też przecież padły aż trzy drużyny: Start, azs awfiS i AZS Łączpol.

• 5 0

• Gdynianin (1)

Jestem ciekaw co za d**ile dali mi ,że nie zgadzają się z opinią

• 1 3

• Nie wiem

Ty masz u mnie za słowo "d*ile".

Cieszyć się można tylko szkoda, że obydwa są słabe, nie współpracują ze sobą jeśli chodzi o ustalenia dot. terminu meczów, a ich mecze interesują w porywach do 300 osób. Myślę, że jednak lepiej mieć jeden mocniejszy zespół ale to moje zdanie.

Dodatkowo to nie miasto ma finansować (może oczywiście wspomagać) występy zespołów.