Siatkarze Trefla na 3:0 w Kielcach

19 listopada 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Trefl Gdańsk

Piotr Nowakowski zdominował grę w trzecim secie z Dafi Społem, który był najłatwiejszy dla Trefla. Piotr Nowakowski zdominował grę w trzecim secie z Dafi Społem, który był najłatwiejszy dla Trefla.

Siatkarze Trefla Gdańsk dalej są niepokonani w tym sezonie na wyjeździe. Choć Dafi Społem Kielce zmusiło ich do gry w drugim secie aż 43 minuty, to i tak wygrali 3:0 (25:23, 35:33, 25:11). Ale już w ostatniej partii gospodarze dążyli tylko do tego, aby zdobyć przynajmniej 10 punktów. Żółto-czarni przenoszą się do Bełchatowa, gdzie w środę zagrają z PGE Skrą.

Dafi Społem: Stępień 1 punkt, Szymański 9, Nalobin 3, Wachnik 13, Łapszyński 13, Morozau 3, Czunkiewicz (libero) oraz Orobko, Superlak 1, Schamlewski 1, Adamski, Biniek (libero)

TREFL: Sanders 3, Szalpuk 7, McDonnell 9, Schulz 21, Mika 10, Nowakowski 11, Olenderek (libero) oraz Kozłowski, Niemiec, Gunter 1

Trefl zaczął w niedziele serię trzech wyjazdowych meczów. Na pierwszy ogień poszedł teoretycznie najłatwiejszy z rywali, czyli Dafi Społem. Drużynę z Kielc prowadzi Wojciech Serafin, dla którego to pierwszy zespół, w którym jest trenerem. W zeszłym sezonie co prawda był przez chwilę pierwszym szkoleniowcem, ale wówczas zastępował w... Treflu nieobecnego Andreę Anastasiego. Poza tym był oczywiście asystentem Włocha w gdańskim klubie.

Po drugiej stronie boiska znalazło się jeszcze dwóch znajomych, były siatkarzy Trefla: libero Mateusz Czunkiewicz oraz wypożyczony na ten sezon do Kielc rozgrywający Przemysław Stępień Ich drużyna nie radziła sobie zbyt dobrze od początku sezonu. Przed niedzielnym starciem przegrała siedem meczów, wszystkie po 0:3. Udało się też jej wygrać dwa razy, 3:2 z Cerradem Czarnymi Radom i 3:1 z MKS Będzin. Taki bilans sprawił, że to Trefl by zdecydowanym faworytem. Zwłaszcza, że żółto-czarni w tym sezonie jeszcze nie przegrali poza domem.

Już pierwszy set pokazał, że wygrana nie przyjdzie gdańszczanom gładko. Choć zaczęło się dla nich bardzo dobrze. Kiwka Tylera Sandersa, dwa skuteczne ataki Daniela McDonnella i na tablicy wyników pojawiło się 10:4 dla Trefla. Serafin poprosił o czas, a ten odmienił grę jego drużyny. Goście dali się dochodzić krok po kroku, a gdy dwie skuteczne zagrywki posłał Aleksiej Nalobin kielczanie objęli prowadzenie 17:16. Za sprawą dobrych ataków Mateusza Miki, Damiana Schulza oraz McDonnella gdańszczanie odpowiedzieli czterema punktami z rzędu (17:20) i już do końca kontrolowali przebieg seta.

Drugi trwał aż 43 minuty. Najpierw przebiegał pod dyktando Dafi Społem, które prowadziło nawet 13:10. Następnie gdańszczanie doszli i wyprzedzili rywali. I jako pierwsi dobili do piłki setowej, gdy po ataku Schulza prowadzili 24:23. Następnie zaczęła się jednak gra na przewagi, w której gospodarze mieli cztery piłki na skończenie partii, a goście sześć. Ta ostatnia okazała się dla Trefla szczęśliwa. Do remisu 33:33 odprowadziła przesunięta krótka, następnie prowadzenie dał Schulz, który także skończył kolejny atak (33:35). Po tak wyczerpującej partii zawodnikom obu drużyn na pewno przydała się 10-minutowa przerwa pomiędzy drugim a trzecim setem.

Z niej znacznie lepiej skorzystali gdańszczanie. Dobra gra w bloku, akcje Sanders - Piotr Nowakowski oraz zagrywka McDonnella dały prowadzenie 10:4. Tym razem żółto-czarni nie popełnili błędu z pierwszej partii. Poszli za ciosem i dalej punktowali rywala. A kiedy Nowakowski zbijał na 19:7 mogło wydawać się, że gospodarze nie dojdą nawet do 10. Atak środkowego także zakończył mecz, a chwilę wcześniej Dafi Społem udało się wskoczyć na dwucyfrową zdobyć punktową.

16 Dafi Społem Kielce 10 2 8 6:27 5
W sezonie zasadniczym każdy gra z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 najlepszych zespołów.
Tabela wprowadzona: 2017-11-22

Wyniki 10 kolejki

• Dafi Społem Kielce - TREFL GDAŃSK 0:3 (23:25, 33:35, 11:25)
  • BBTS Bielsko-Biała - Espadon Szczecin 3:2 (18:25, 25:20, 20:25, 25:21, 15:12)
  • Zaksa Kędzierzyn-Koźle - MKS Będzin 3:1 (25:13, 22:25, 25:13, 25:21)
  • PGE Skra Bełchatów - GKS Katowice 3:0 (25:22, 25:22, 25:22)
  • Aluron Virtu Warta Zawiercie - Onico Warszawa 2:3 (25:23, 18:25, 23:25, 25:16, 12:15)
  • Jastrzębski Węgiel - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:19, 25:23, 25:19)
  • Asseco Resovia Rzeszów - Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:21, 25:16, 19:25, 25:23)
  • Indykpol AZS Olsztyn - Cuprum Lubin (27:25, 25:22, 25:14)
  • Zaległy mecz 1. kolejki:
  • PGE Skra Bełchatów - TREFL GDAŃSK 3:0 (25:23, 25:18, 25:20)
  • Zaległy mecz 5. kolejki:
  • Asseco Resovia Rzeszów - Aluron Virtu Warta Zawiercie 2:3 (21:25, 25:16, 25:23, 20:23, 11:15)
  • Zaległy mecz 6. kolejki:
  • BBTS Bielsko-Biała - Łuczniczka Bydgoszcz (25:18, 25:21, 25:15)
  • Zaległy mecz 9. kolejki:
  • GKS Katowice - Zaksa Kędzierzyn-Koźle 0:3 (14:25, 16:25, 13:25)

Opinie (4)

• Gratulacje

Bravo Panowie! TAK DALEJ....Powodzenia w środę w Bełchatowie!!!!