• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

W Arce nie ma czasu na tanie usprawiedliwienia

Marcin Dajos
21 lipca 2016 (artykuł sprzed 7 lat) 

Arka Gdynia

Antoni Łukasiewicz uważa, że w tym momencie jego drużyna musi poradzić sobie przede wszystkim z presją. Antoni Łukasiewicz uważa, że w tym momencie jego drużyna musi poradzić sobie przede wszystkim z presją.

Z piłkarzy Arki Antoni Łukasiewicz ma największe doświadczenie na boiskach ekstraklasy - 187 meczów. Na inaugurację w Niecieczy widać było, że pomocnik przejmuje kontrolę nad poczynaniami kolegów w środkowej linii. Czy tym samym pokazał, że w nowym sezonie chce być liderem żółto-niebieskich? Po raz kolejny będzie miał okazję ku temu w piątek. O godz. 20:30 Arka zmierzy się na Stadionie Miejskim w Gdyni z Wisłą Kraków. Łukasiewiczowi przybył w czwartek nowy kolega. Z drużyną trenuje prawy obrońca Damian Zbozień. Były piłkarz Zagłębia Lubin ma podpisać kontrakt z gdyńskim klubem.Marcin Dajos: Jako najbardziej doświadczony w ekstraklasie piłkarz Arki, bierze pan teraz większy ciężar gry na własne barki?

Antoni Łukasiewicz: Nigdy nie uciekam od odpowiedzialności. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest w zespole kilku zawodników z dużym doświadczeniem, podobnym do mojego. Wiem jednak, że ciąży na mnie dodatkowy obowiązek, aby się tym doświadczeniem podzielić i odpowiednio reagować na sytuacje boiskowe. Różnicy pomiędzy tym, jak chciałem grać na boiskach I-ligowych, a tym, co zaprezentowałem w pierwszym meczu ekstraklasy chyba nie ma. Staram się w każdym meczu dawać z siebie wszystko, nie tylko pod kątem własnej działki, ale także w kwestii dzielenia się uwagami i doświadczeniem.

PIŁKARZ ARKI OBIECUJE GOLA W MECZU Z WISŁĄ

Możemy liczyć na siebie w zespole i tworzymy całość. Kwestia jest taka, aby z wiarą we własne umiejętności podejść do meczu. Poprzeczka jest zawieszona wyżej niż w I lidze, ale nie wisi aż tak wysoko, żebyśmy nie mogli jej przeskoczyć. Kwestią są nasze głowy i to, jak będziemy przygotowani mentalnie do kolejnego wyzwania.

Czuje się pan liderem Arki w ekstraklasie?

Trudno ustosunkować się do tego po jednym meczu. Każdy kolejny będzie pokazywał, jak potrafimy funkcjonować jako zespół. W I lidze wszyscy prezentowaliśmy bardzo dobrą dyspozycję i myśleliśmy jednakowo na boisku. Kwestią czasu jest, kiedy tamte zachowania i nawyki przełożymy na boiska ekstraklasowe. Tego typu podejście zaprowadziło nas w miejsce, w którym jesteśmy. Przed pierwszym meczem sezonu było trochę niewiadomych, może byliśmy schowani za podwójną gardą i nie widzieliśmy, na co nas stać. W Niecieczy okazało się jednak, że możemy grać z rywalami na poziomie ekstraklasy jak równy z równym, przynajmniej jeżeli chodzi o prowadzenie gry. Momentami nawet dominowaliśmy na boisku. Natomiast nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe. Jest to związane z brakiem stuprocentowej pewności siebie, która nas cechowała w I lidze. Teraz pojawi się w nas więcej wiary w to, że jesteśmy w stanie dobrze grać i bić się w każdym meczu o zwycięstwo.

ŻÓŁTO-NIEBIESCY PRZEGRALI NA INAUGURACJĘ W NIECIECZY

Doświadczeni piłkarze musieli przedstawić ekstraklasę żółtodziobom z Arki?

Przed każdym meczem jest pewnego rodzaju niewiadoma. Ze względu na 2-letni rozbrat z ekstraklasą także ja zastanawiałem się nad tym, jak zmieniła się ta liga. I tak na prawdę trudno to ocenić po pierwszym meczu. Każdy kolejny będzie weryfikował moje spostrzeżenia. A obiektywną opinię na ten temat będę mógł wydać na koniec sezonu. Czy ktoś ma 200 lub 100 meczów, czy debiutuje na danym szczeblu rozgrywek, zawsze jest dreszczyk emocji. I bardzo dobrze, że on jest, ponieważ dzięki niemu nie traci się czujności. Człowiek wie, że musi być przygotowany do meczu, a nie tylko chce wyjść na boisko i czekać, aż wszystko samo się zrobi. Trzeba być skoncentrowanym na sobie i wykonywać zadania z jak największym poświęceniem dla całego zespołu. Każdy z nas musi wypracować w sobie te mechanizmy i radzić sobie w odpowiedni sposób z dreszczykiem emocji.

Damian Zbozień trenuje z Arką
Na czwartkowym treningu Arki pojawił się Damian Zbozień. Prawy obrońca przed rokiem podpisał dwuletni kontrakt z Zagłębiem Lubin. Nie podbił jednak zespołu Piotra Stokowca, który teraz chce wytransferować piłkarza. Zgłosiła się po niego Arka, a piłkarz już przeszedł testy medyczne. Żółto-niebiescy chcą wzmocnić rywalizację na prawej obronie, gdzie w pierwszym meczu ekstraklasy w sezonie 2016/2017 zagrał Tadeusz Socha.

W minionym sezonie Zbozień zagrał w 15 meczach w ekstraklasie, w których zdobył jednego gola. Wcześniej był on piłkarzem: Sandecji Nowy Sącz, Legii Warszawa, GKS Bełchatów, Piasta Gliwice, z którego wykupił go Amkar Perm.

Poza prawą stroną defensywy Zbozień może grać również na środku linii obrony oraz jako cofnięty pomocnik. 27-latek będzie drugim piłkarzem, który tego lata powędruje z Lubina do Gdyni. Wcześniej Arkę wzmocnił na zasadzie wypożyczenia z Zagłębia Adrian Błąd.


Dla lepszego funkcjonowania w ataku nie jest potrzebne zgranie chociażby z nowym napastnikiem, Dariuszem Zjawińskim?

Takie kwestie pojawiają się zawsze co pół roku, czy co rok. Można o nich rozmawiać w kółko i ja mogą ciągle powtarzać te same slogany. Zawsze gdy przychodzą nowi piłkarze do zespołu potrzebny jest czas, aby wszyscy się ze sobą rozumieli. I nie chodzi o trening, gdyż jest to zupełnie inna kwestia, tylko właśnie o mecz. Trzeba sprawdzić się w boju. Na pewno każdy kolejny mecz, to ogromny bagaż doświadczeń. Oczywiście nabyliśmy go w I lidze, ale tam prowadziły nas do tego zwycięstwa. Stare przysłowie mówi, że najwięcej można się nauczyć przegrywając, na porażkach. Nie chcemy jednak dawać sobie wentyla bezpieczeństwa i mówić, że za kilka meczów będzie dobrze, bo wtedy się zrozumiemy. Zdajemy sobie sprawę, że w każdym meczu potrzebujemy punktów, ponieważ one przybliżają nas do celu minimum, jakim jest utrzymanie w ekstraklasie. Nie ma czasu na tanie usprawiedliwienia.

Zawodnik

Antoni Łukasiewicz

Antoni Łukasiewicz

ur.
1983
wzrost
188 cm
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Dla liderowania na boisku ważna jest kwestia tego, kto nosi opaskę kapitana?

Kapitanem jest Miroslav Bożok, drugi jest Marcus, a jestem trzeci. Tak zadecydował zespół i nie ma co z tym dyskutować. Chcemy wykonywać jak najlepiej swoją pracę dla dobra drużyny. Zawsze to było na pierwszym miejscu nie tylko w moim postrzeganiu funkcjonowania w zespole, ale wszystkich moich kolegów. Jedziemy na tym samym wózku. I czy w danym meczu kapitanem będzie Mirek, Marcus, Sobi czy ktokolwiek inny, to nie jest ważne. Mentalnym liderem w szatni wciąż jest Krzysztof Sobieraj i jego doświadczenie z różnych boisk oraz staż w Arce, a także charakter, predysponują do tego, aby być kapitanem. Sam oddałem na niego główny głos. Powtarzam jednak, że sprawa kapitana jest drugorzędna, najważniejsze jest to, aby ten, który zakłada opaskę wiedział, że ma wsparcie ze strony klubu i zawodników.

PO 5 MLN ZŁOTYCH DLA ARKI NA LECHII NA POCZĄTEK EKSTRAKLASY

Wisła to wciąż wielki rywal, czy jedynie przeciwnik z bogatą w triumfy historią?

Jest to wciąż wielki klub. Głównie dlatego, że w składzie ma piłkarzy, którzy świadczą o sile obecnej reprezentacji Polski, jak stanowili o niej w przeszłości. Dzięki temu posiadają ogromny bagaż doświadczeń, a on zawsze finalnie przekłada się na jakość. Wisły absolutnie nie można stawiać na równi z drużynami, które nie mają tak bogatej historii. Wisła jest to zespół, który dostarczał w XXI w. dużo pozytywnych emocji związanych z występami w europejskich pucharach i na pewno z tego powodu jest bardzo duży szacunek do tego klubu. Teraz też mają dobrego trenera, ciekawy skład. Każdy sezon ekstraklasowy pokazuje jednak, że papier to jedno, a finalnie wszystko weryfikuje boisko. Wisłę stać na dużo, podobnie jak nas. W naszych głowach pozostaje, jak dobrze poradzimy sobie z presją, która będzie pojawiała się przed każdym kolejnym spotkaniem.

Walka z presją jest głównie tym, co staracie się zmienić po inauguracji ligi?

Mamy namacalny przykład ostatniego meczu jak to wszystko wyglądało. Jeżeli ktoś miał pytania, wątpliwości i walczył sam ze sobą to już wie, z czym to się je. Do tego wszystkiego trzeba dołożyć coś więcej. To, że prowadziliśmy grę, mieliśmy ją pod kontrolą, stwarzaliśmy sytuacje, choć nie były one klarowne, to jednak zabrakło jeszcze czegoś. Chodzi zarówno o organizację gry ofensywnej, aby wykończyć podbramkowe sytuacje, jak i o defensywę, gdzie również nie ustrzegliśmy się błędów i straty dwóch bramek. W środę trener przeprowadził z nami analizę, pokazał wszystko od A do Z. Wiemy co mamy poprawić i na pewno jedną z tych kwestii jest, aby funkcjonować lepiej pod kątem mentalnym.

MIROSLAV BOŻOK: JAK WIĘKSZOŚĆ MAMY PROBLEMY Z ATAKIEM POZYCYJNYM

Miroslav Bożok powiedział po mecz w Niecieczy, że jak większość drużyn w ekstraklasie macie problem z atakiem pozycyjnym. Czy w związku z tym da się to poprawić?

Oczywiście, że da, z tym, że mentalność polskiej piłki i koncepcja gry z kontrataku jest wpisywana w nas od wielu lat. Jest to coś, co mamy we krwi. Gra w ataku pozycyjnym wiąże się z jeszcze większą mobilnością, jeżeli chodzi o ruch na boisku, wyjściem na pozycje partnerowi, aby stworzyć mu odpowiednią opcję do podania. Ważna jest także cierpliwość, gdyż bardzo często już po trzech-czterech podaniach chce się akcje kończyć, mimo tego, że nie jest na to dobry moment. Są to kwestie, które jak najbardziej są do poprawienia. Na naszym ligowym podwórku, w tej kwestii będą górowały Legia Warszawa i Lech Poznań. Zespoły te mają największy potencjał czysto sportowy. Nawet są skazane na to, aby w każdym meczu grać atakiem pozycyjnym. A my, jako zespół, który zdobywa doświadczenie będziemy pewnie grali jeszcze takie mecze jak w Niecieczy, gdzie posiadanie piłki jest po naszej stronie, ale zdarzą się takie spotkania, w których trzeba będzie wykazać się perfekcyjną organizacją w obronie i liczyć na kontry.

RUCHY TRANSFEROWE ARKI GDYNIA PRZED SEZONEM 2016/17
Przyszli: Arkadiusz Moczadło (bramkarz, z drużyny juniorów, kontrakt do 30.06.2018), Adam Marciniak ( obrońca, ostatni klub: AEK Larnaka, Cypr, 30.06.2018 z opcją przedłużenia o rok), Szymon Lewicki (napastnik, Zawisza Bydgoszcz, 30.06.2018 z opcją przedłużenia o rok) Dariusz Zjawiński (napastnik, Cracovia, 30.06.2017 z opcją przedłużenia o rok), Pavels Steinbors (bramkarz, narodowość Łotwa, Nea Salamina Famagusta, 30.06.2017 z opcją przedłużenia o rok), Dawid Sołdecki (środkowy obrońca, Termalica Bruk-Bet Nieciecza, 30.06.2018), Adrian Błąd (pomocnik, Zagłębie Lubin, wypożyczenie do 30.06.2017)

Mogą przyjść: Damian Zbozień (obrońca, Zagłębie Lubin), Stojan Vranjes (pomocnik, Legia Warszawa), Filip Modelski (obrońca, Jagiellonia Białystok), Michał Kopczyński (pomocnik, Legia Warszawa)

Przedłużyli kontrakty: Dawid Tomczak (pomocnik, 30.06.2018), Maksymilian Hebel (pomocnik, 30.06.2018), Krzysztof Sobieraj (obrońca, 30.06.2017), Paweł Abbott (napastnik, 30.06.2017), Michał Marcjanik (obrońca, 30.06.2018), Konrad Jałocha (bramkarz, po przedłużeniu wypożyczenia z Legii Warszawa, 30.06.2017), Rashid Yussuff (pomocnik, 30.06.2017), Tadeusz Socha (obrońca, 30.06,2017), Marcin Warcholak (obrońca, 30.06.2018), Damian Mosiejko (pomocnik, 30.06.2018), Kamil Kotkowski (bramkarz, 30.06.2017), Rafał Siemaszko (napastnik, 30.06.2017), Antoni Łukasiewicz (pomocnik, 30.06.2017), Yannick Sambea (pomocnik, Niemcy, 30.06.2017), Michał Nalepa (pomocnik, 30.06.2018)

Byli na testach: Dawid Kędra (bramkarz, Świt Nowy Dwór Mazowiecki), Robert Sulewski (obrońca, Stal Mielec), Dawid Tomczak (pomocnik, Gryf Wejherowo), Damian Jakubik (obrońca, Górnik Łęczna), Marcin Kalkowski (obrońca, Górnik Łęczna), Iwan Truboczkin (obrońca, Ukraina, Dynamo Kijów), Erik Cikos (obrońca, paszport Słowacja, wiosną bez klubu)

Odeszli: Maciej Koziara (napastnik, Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie), Jakub Bach (pomocnik, Olimpia Zambrów, wypożyczony do 30.06.2017), Sebastian Szerszeń (napastnik, Olimpia Zambrów, wypożyczony do 30.06.2017), Grzegorz Tomasiewicz (pomocnik, Pogoń Siedlce, wypożyczenie do 30.06.2017), Jakub Miszczuk (bramkarz, wolny transfer, Ruch Chorzów) Gaston Sangoy (Argentyna, napastnik), Patrik Lomski (Finlandia, pomocnik) - obaj koniec kontraktów, Dariusz Formella (pomocnik, Lech Poznań), Alan Fialho (obrońca, Fluminense, Brazylia) - koniec wypożyczeń

Mogą odejść: Tomasz Wojcinowicz (obrońca) - testy w Olimpii Zambrów, Kamil Kotkowski (bramkarz) - testy w Sokole Ostróda

TUTAJ AKTUALNA KADRA ARKI


Typowanie wyników

ARKA Gdynia
Wisła Kraków

Jak typowano

20% 83 typowania ARKA Gdynia
27% 116 typowań REMIS
53% 223 typowania Wisła Kraków

Twoje dane

Kluby sportowe

Opinie (49) ponad 10 zablokowanych

 • (3)

  Brawo

  • 20 13

  • ARKA GDYNIA (2)

   nie wszystko wygramy,sporo meczy przegramy ale w ekstralidze sie utrzymamy

   • 28 16

   • Gramy bez kasy .

    Tylko jedno ale , jak wyjdziemy z długów nie wyobrażam sobie by nie było wzmocnień .

    Musimy to jak kibice pilnować , wiecie jak to już dawniej bywało .

    • 8 1

   • w ekstralidze żużlowej się może utrzymacie

    Ale najpierw trzeba kupić motór

    • 4 6

 • Antek to prawdziwy kapitan.Nie wiem czemu piłkarze wybrali Bożok a.

  • 47 11

 • W piątek kejne baty (2)

  Niestety jutro na mecz z Wisłą szykuje się frekwencją max. 7-8 koła. Transfery po wuju fest i oto efekty. W pierwszej lidze coś znaczylismy, w EK będziemy chłopcami do bicia. Zarząd bardziej martwi się transferami na Cypr niż tymi na EK.

  • 30 53

  • z wisla raczej nie ma szans to fakt ale utrzymamy sie wierze w to to nasz cel przetrwamy

   • 9 3

  • Chce Ci się włączać komputer i wylewać te swoje żale. Rozumiem, że nie masz znajomych, bo zamęczasz ich swoim pesymizmem, ale może idź na spacer, poderwij dziewczynę albo walnij drinka. Nie ma co się zamartwiać przez całe życie. Więcej optymizmu.

   • 13 7

 • a ciekawe jakie będzie usprawiedliwianie po klęsce (5)

  i batach od Rominty Gołdap!!!!Będzie beka!!!wstyd wam nie jest?nic nie zdziałacie w ekstraklasie budżetowe dzieci Szczurka z 500+ !!!!

  • 23 49

  • ? (1)

   LIMANOVIA - wszystko w temacie !

   • 18 9

   • Gryf Słupsk - wszystko w temacie!!!!

    Wyjazd na rowerach buahahahahaaaa

    • 6 2

  • (1)

   Trzej królowie: lechia,tw bolek i zomo gdańsk.

   • 11 8

   • Wielka triada: korupcja arka , dzieciobijstwo, z górki na pazurki

    • 6 7

  • S@!erdalaj

   Wuju.

   • 5 1

 • Na 19.20 (2)

  Sprzedano. 9922 biletów w tym karnety

  • 31 13

  • (1)

   nie pitol bzdur. na 22 było raptem 8600 i wiem to od osoby z klubu! Żenada jak na prawie najtansze bilety z calej ekstraklasy!!!

   • 6 13

   • tańsze bilety ma 6 klubów

    nie żenada tylko bedzie 10 tysiecy, drugi najlepszy wynik w 1 kolejce u siebie po Legii!

    • 11 7

 • Szkoda kasy (1)

  arka i lechia to worek bez dna. Efektów nie ma i nie będzie.

  • 15 26

  • nieprawda!! w tym roku dałem 9 milionów w następnym dam więcej jak będzie trzeba!!!

   • 3 3

 • o transferach w Arce (5)

  Powiedzmy sobie szczerze: ani Wisła, ani Arka nie weszły do Ekstraklasy z takimi ekipami, by w tej lidze z miejsca rozdawać karty. O ile w Płocku sięgnęli po Bozicia i Sylwestrzaka, którzy sporo na tym poziomie pograli, Kriwca i Furmana, którzy kiedyś mieli tu sporo do powiedzenia, o tyle w Gdyni planowali usiąść przy stole, a usiedli na podłodze. I czekają, czy coś im z tego stołu jeszcze spadnie

  Do transferów Lewickiego, który był królem strzelców I ligi, choć umiejętności ma mocno przeciętne, Marciniaka, który wraca z Cypru czy rezerwowego Steinborsa przyczepiać się nie zamierzamy. Chodzi nam o coś zupełnie innego. Arka sięga właśnie po Zbozienia (czyli oczywiście bardzo przyzwoitego jak na jej warunki piłkarza), a więc trzeciego piłkarza z Ekstraklasy wyjątkiem był tylko Sołdecki z Termaliki który odgrywał drugoplanową rolę.

  Spójrzmy na dorobek minionego sezonu:

  Dariusz Zjawiński z Cracovii: 690 minut w Ekstraklasie (dwa gole), 563 minuty w III-ligowych rezerwach,

  Adrian Błąd z Zagłębia: 49 minut w Ekstraklasie, 1358 w III-ligowych rezerwach,

  Damian Zbozień z Zagłębia: 710 minut w Ekstraklasie, 510 w III-ligowych rezerwach.

  No cóż, statystyki tych piłkarzy nie powalają. Żaden z tej trójki nie pełnił w ubiegłych rozgrywkach istotnej roli i nie znaczył zbyt wiele w swoim zespole. Wiemy, że Cracovia z Zagłębiem wysoko zaszły, ale aż tak napiętą i szeroką kadrą nie straszą. Tymczasem Arka, już bezpośredni rywal z tej samej ligi, zaczęła pukać od drzwi do drzwi z pytaniem: Przepraszamy, czy ktoś by się tutaj nie znalazł, kogo byśmy mogli wziąć?. No i ktoś się znalazł, np. dostępny na wypożyczenie Błąd.

  Jasne, pamiętamy, że zimą gdynianie wypożyczyli Szwocha i Formellę, a ci już na dzień dobry zrobili różnicę w pierwszej lidze. Tylko że oni przegrywali rywalizację w Legii i Lechu, ten pierwszy z Dudą, Hamalainenem, Masłowskim i Prijoviciem (przy ustawieniu 4-4-2).

  Tymczasem Arka swoimi niektórymi r******i transferowymi wygląda tak, jakby nadal funkcjonowała w pierwszoligowych realiach.

  • 44 8

  • czemu pisza o tych kilka a nie o tych lepszych?

   • 1 4

  • Trafne ale ?

   Nie ma na dzisiaj sponsora - obiecanki Prezesa i Prezydenta jakieś były podobno .

   Wyczyścić do zera długi , to podstawa .

   Mając kaskę można myśleć o wzmocnieniach .

   Szkoda D. Formelli , Sangoya i Alana mniej .

   • 10 3

  • Kopiuj-wklej...

   A własnymi słowami to już ciężko napisać.
   Artykuł z weszło.com

   • 4 2

  • Dobra analiza. Myślę że idzie tu o budżet. Dyrektor sportowy miał określoną sumę do wydania i tyle. Byc może to najlepsze transfery na które obecnie jest stać Arkę.

   • 2 2

  • A nazwa portalu z którego to wkleiłeś?

   crtl+c, ctrl+v

   • 0 1

 • Kapitan może być jeden Antek bo ma "jaja" a nie jest "panienką" (2)

  Dwaj kapitanowie bez "jaj" Miro i Marcus.
  Nam naprawdę potrzeba faceta z jajami a takimi dysponuje Antek.
  Sorry:
  Miro jako człowiek i kibic ok
  jako piłkarz bezpłciowy już 2 sezon.
  Marcus "znikająca gwiazda" kółeczka,egoizm,czasami dobra wrzuta lub strzał

  • 20 10

  • kapitana wybiera szatnia i nam nic do tego

   widocznie maja do nich zaufanie i dobrze reprezentują zawodników na boisku

   • 14 1

  • Antek to najlepszy kandydat na kapitana. Doświadczenie rutyna i serce do walki. Jak trzeba to zje....jak trzeba pochwali.

   • 7 2

 • (5)

  a co z Modelskim ?

  • 6 4

  • a co ma być, nie ma bo przyszedł lepszy prawy obrońca będący gotowy do gry (1)

   • 5 3

   • pffff ja chcę Modelskiego !

    • 3 4

  • Szuka szansy jak Szromnik za granicą. Narazie obraził się na cały świat. Złożenie przychodzi Modelski napewno nie dojdzie.

   • 3 0

  • podobno chciał sporo kasy co miesiąc a Arka nie przyjęła jego oczekiwań

   • 2 0

  • w Zagłębiu Lubin.

   • 0 0

 • Dobre wzmocnienie na prawą stronę gdzie mielismy braki!

  brawo Arka, walczymy dalej

  • 21 8

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Arki

Motor Lublin
12 kwietnia 2024, godz. 20:30
HIT
28% Motor Lublin
30% REMIS
42% ARKA Gdynia

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Mirosław Radka 28 55 64.3%
2 Sławek Surkont 29 50 58.6%
3 Marek Dąbrowski 29 49 55.2%
4 Michał Sędzielewski 29 48 55.2%
5 Przemek Żuk 29 48 55.2%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arka Gdynia 26 15 6 5 43:25 51
2 Lechia Gdańsk 26 15 5 6 43:21 50
3 GKS Katowice 26 13 6 7 46:25 45
4 Motor Lublin 26 13 5 8 36:31 44
5 Górnik Łęczna 26 10 12 4 29:24 42
6 GKS Tychy 26 13 3 10 32:29 42
7 Wisła Kraków 26 11 8 7 48:32 41
8 Wisła Płock 26 11 8 7 38:35 41
9 Odra Opole 26 10 7 9 29:27 37
10 Miedź Legnica 26 9 10 7 35:28 37
11 Stal Rzeszów 26 9 5 12 36:43 32
12 Chrobry Głogów 26 9 5 12 29:41 32
13 Znicz Pruszków 26 9 4 13 20:30 31
14 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 26 7 9 10 39:39 30
15 Polonia Warszawa 26 6 8 12 30:37 26
16 Resovia 26 7 4 15 28:47 25
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała 26 4 9 13 20:41 21
18 Zagłębie Sosnowiec 26 2 8 16 16:42 14
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 27 kolejki

 • Motor Lublin - ARKA GDYNIA (piątek, godz. 20:30)
 • LECHIA GDAŃSK - Bruk-Bet Termalica Nieciecza (niedziela, godz. 12:40)
 • piątek
 • Zagłębie Sosnowiec - Górnik Łęczna
 • Resovia - Stal Rzeszów
 • sobota
 • GKS Katowice - Odra Opole
 • Wisła Płock - Wisła Kraków
 • Chrobry Głogów - Miedź Legnica
 • niedziela
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Polonia Warszawa
 • Znicz Pruszków - GKS Tychy

Ostatnie wyniki Arki

Chrobry Głogów
86% ARKA Gdynia
7% REMIS
7% Chrobry Głogów
Miedź Legnica
30 marca 2024, godz. 15:00
17% Miedź Legnica
32% REMIS
51% ARKA Gdynia

Relacje LIVE

Najczęściej czytane