Dawid Banaszek wykopał zwycięstwo

13 czerwca 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Arka Rugby

Rugbiści Arki awansowali do finału play-off. W dzisiejszym spotkaniu gdynianie pokonali na własnym boisku Salwator Juvenię Kraków 15:6 (12:6). Wszystkie punkty dla "Buldogów" zdobył Dawid Banaszek. Poniżej zapis relacji na żywo, którą przeprowadziliśmy z tego pojedynku.
W niedzielę o 13.00 będziemy w Gdańsku, gdzie w drugim półfinale Lechia zmierzy się z Budowlanymi Łódź

.

Punkty:
Banaszek 15 - Tomcik 6.

ARKA: Ruszkiewicz, Wojaczek, Kałduński - Skindel, P.Nowak (58 Moroz) - Jeliński, Dąbrowski, Raszpunda - Szostek - Banaszek, Kavtidze, Głuszek, Korbolewski (63 Chromiński), Tsiklauri (61 Malochwy) - Simionkowski (71 Denisiuk).
Rezerwa: Kaszubowski, Rogowski, Walczuk.

JUVENIA: Nawrot (66 Kiraga), Odoliński (75 Głowacki), Gajda - Falk, Świadek (37 Leroch) - Ingarden, Mączka (61 T.Nowak), Mądry - Jarosz - Tomcik, Zagórowski (18 Zawojski), Wojciechowski, Smoleń (72 Piwnicki), Marcin Sokołowski - Maciej Sokołowski.
Rezerwa: Budka.

Sędziowie: Zeszutek (Sopot) jako główny oraz Piotrowicz (Lublin) i Michalik (Warszawa).

Zapis relacji live

0' Zwycięzca dzisiejszego meczu awansuje do finału. Przegrany zajmie trzecie miejsce. Na stoliku przed lożą honorową już wystawiono puchar i brązowe medale. Dla pokonanej drużyny sezon się bowiem skończy.
Na trybunach niespełna tysiąc widzów. Miejsca zajęli m.in. Jan Kozłowski, prezes PZR, Grzegorz Borkowski, sekretarz związku oraz Tomasz Putra, selekcjoner reprezentacji Polski i Krzysztof Putra, wicemarszałek Sejmu RP.

0' gdy rugbiści wybiegali na boisko, kibice odpalili race. Spotkanie rozpoczęło się z trzyminutowym opóźnieniem. Od środka piłkę wprowadziła do gry Arka.

3' po raz pierwszy Juvenia opuściła własną połowę i to tylko na skutek poślizgnięcia Sebastiana Głuszka, który nie opanował piłki zbyt nisko też podawanej przez Łukasza Szostka.

4' rzut karny dla Arki. Ponad 40 metrów od słupów kopać będzie Dawid Banaszek. Piłka przeleciała tuż obok słupka i punktów nie było.

6' drugi karny dla Arki. Tym razem około 25 metrów na wprost słupów. Banaszek celnym kopem otwiera wynik. Gospodarze prowadzą 3:0.

10' po kopnięciu piłki w aut przez Jaroslava Tomcika piłka została na dachu trybuny honorowej.

11' po wygraniu autu pierwsza odważniejsza akcja gości. Kończy ją przechwyt Banaszka i dobry wykop w aut. Piłka opuściła boisko już na połowie Juvenii.

14' rajd Mariusza Zagórowskiego przenosi akcję w pole 22 metrów Arki. Center ataku Juvenii okupił tę akcję kontuzją. Interweniować musiał masażysta.

15' 21 metrów od słupów karny dla Juvenii. Takiej okazji Tomcik nie mógł zmarnować. Inauguracyjny kwadrans kończy rezultat 3:3.

17' Arka od razu chciała odzyskać prowadzenie, ale dobrze zapowiadającą się akcję na linii 22 metrów rywali zakończyło podanie do przodu.

18' zmiana w Juvenii. Na boisko wszedł Grzegorz Zawojski w miejsce kontuzjowanego kolegi.

19' karny dla Arki. Około 25 metrów z prawej strony słupów. Próba Banaszka udana. Gdynianie wychodzą na prowadzenie 6:3.

23' żółta kartka dla Sławomira Jelińskiego. Arka przez dziesięć minut grać będzie w osłabieniu.

24' za przewinienie gdynianina sędzia podyktował także karnego. Do wyrównania z około 35 metrów doprowadził kop Tomcika.

26' atak Arki przynosi jej karnego pięć metrów od pola punktowego rywali. Gospodarze wybierają wrzut do młyna.

28' kilka prób przebicia gdynian nie przyniosło efektu. Szostek wycofał piłkę na 10 metr na wprost słupów, a Banaszek poprawił wynik drop-goalem. Arka odzyskała zatem prowadzenie grając w osłabieniu!

30' siły na boisku się wyrównały. Żółtą kartkę otrzymał Marek Odoliński. Młynarz Juvenii odpocznie przez 10 minut poza boiskiem.

32' Filar Arki, Wojciech Ruszkiewicz zademonstrował rajd niczym sprinter. Akcje kończy jednak podanie do przodu.

34' zmiany czasowe w Juvenii. Poturbowani aż dwaj zawodnicy trzeciej linii: Maciej Mączka i Mateusz Ingarden. Ten pierwszy ma rozbity policzek.

35' Arka w komplecie.

35' Banaszek trafia z kolejnego karnego i jest już 12:6 dla Arki.

40' Juvenia w komplecie.

40+2' Mączka miał problem. Dokończyć wiązania buta, czy złapać przelatującą nad nim piłkę. Wykonał nawet ruch w kierunku "jaja", ale ostatecznie wrócił do... sznurowania. Sytuację próbował ratować Maciej Sokołowski. Okupił tę interwencję żółtą kartką.

40+3' rzut karny niemal z połowy boiska Banaszka. Piłka nie doleciała do celu.

Koniec pierwszej połowy. Na razie bez przyłożeń. Trwa pojedynek kopaczy. Zasłużone prowadzenie Arki, która jest stroną dyktującą warunki gry.

Rozpoczęła się druga połowa. Arka przez blisko 10 minut będzie grała w liczebnej przewadze.

44' Arka wywalczyła wrzut do młyna około 7 metrów od pola punktowego rywali. Niestety, sędzia dopatrzył się nieprawidłowego bloku gdynian i szansa na przyłożenie przepadła.

46' Juvenia w komplecie.

47' Tomcik zgłosił próbę kopu na słupy, choć karny został podyktowany na połowie Juvenii! Piłka oczywiście nie doleciała do celu.

49' teraz karny dla Arki. Też daleko, ale nie tak jak poprzednio u Juvenii. Około 45 metrów! I piłka w celu po uderzeniu Banaszka. Już 15:6!

52' Juvenia była tuż przy polu punktowym Arki. Sędzia przerwał akcję i cofnął ją o 30 metrów, gdyż zauważył podanie do przodu krakowian.

55' okres przewagi gości. Arka broni się we własnym polu 22 metrów.

58' pierwsza zmiana w Arce. Mateusz Moroz zmienia Pawła Nowaka, który tak jak w kilku poprzednich meczach grę okupił odnowieniem się kontuzji nogi. Popularny "Junior" schodzi z boiska przy aplauzie widowni.

60' Tomcik kopie z karnego z linii środkowej boiska! Znów "niedolot".

61' Zmiany w obu zespołach. W Arce na boisko wszedł Marcin Malochwy. To udział tego skrzyłowego w kwietniowym meczu kosztował gdynian przegraną z Juvenią walkowerem, choć na boisku triumfowali 30:10.

63' Kolejna roszada w formacji miejscowego ataku. Do gry wszedł Konrad Chromiński.

67' doskonały przekop Banaszka. Łącznik ataku Arki przeniósł grę z własnej połowy na odległość 10 metrów od pola punktowego rywali. Z autu rozpocznie Juvenia.

68' Arka wyłuskała piłkę w raku. Szostek podał do Vaxtanga Kavtadze, który zaniósł ją między słupy. Niestety, punktów nie było, gdyż sędzia wcześniej dopatrzył się przewinienia... Juvenii i cofnął akcję gdynian, dając im na pocieszenie karnego.

70' Baszek z karnego kopnął w aut. Po wygraniu tego stałego fragmentu blisko przyłożenia był Kazimierz Raszpunda, ale rywale wypchnęli go na boczną chorągiewkę.

71' na ostatnie 10 minut na boisko wszedł Karol Denisiuk. Ustawiono go na skrzydle, a na "15" przeszedł Kavtadze.

77' tym razem Banaszek kopać będzie z daleka. Piłka ustawiona jest z karnego pięć metrów za linią środkową na połowie Juvenii. Kop niecelny.

78' niepotrzebna wymiana ciosów na połowie Juvenii. Konsultacja arbitrów Zeszutka i Michalika. Obyło się bez kartek.

79' Kolejne niesportowe spięcie. Tym razem są wykluczenia. Juvenia kończyć będzie w "13". Żółte kartki dla Konrada Jarosza i Marcina Sokołowskiego. Kop z karnego niemal z połowy boiska Banaszka nieznacznie niecelny.

80' Maciej Stachura przygotował dwie zmiany, ale nie zdołał ich dokonać. Sędzia kończy mecz. Arka po raz trzeci w finale play-off. W latach 2004-2005 "Buldogi" dwukrotnie byli mistrzami!
Zawodnicy Juvenii otrzymali już dziś brązowe medale. To pierwsze krążki w historii krakowskiego rugby.

Budowlani Łódź 0
Budowlani Lublin 0
ARKA GDYNIA 0
LECHIA GDAŃSK 0

Opinie (106) 5 zablokowanych

• Opinia została zablokowana przez moderatora

• Miejmy nadzieje,że ARKA będzie pierwszym zwycięskim finalistą meczu! (7)

Już nie mogę doczekać się finału ARKA - Lechia Gdańsk.Bo to będzie piękne widowisko,tak i na murawie jak i na trybunach!Prawdziwi kibice LECHII i Arki tylko na rugby!!!