Derby dla Kwidzyna

18 marca 2006 (artykuł sprzed 18 lat)
W bardzo trudnej sytuacji w perspektywie walki o awans do play off w ekstraklasie postawił akademickich szczypiornistów MMTS Kwidzyn. Niedawno podopieczni Daniela Waszkiewicza przegrali z bezpośrednim rywalem gdańszczan w Olsztynie, ale na własnym parkiecie nie dali szans AZS AWFiS. Gospodarze triumfowali 26:19 (10:11).

MMTS: Gawlik, Wolański - Cielątkowski, Kawczyński 4, Mroczkowski 5, Frelek 2, Boneczko 1, Urbanowicz 6, Markuszewski 2, Cieślak 1, Janusiewicz 1, Wardziński 3, Czertowicz 1.

AZS AWFiS: Sibiga, Głebocki - Ćwikliński 3, Marciniak, Woynowski, Pilch 4, Stromski, Masiak 4, Sulej, Jachlewski 5, Żółtak 3, Wysokiński.

Sędziowali: Lemanowicz (Płock) i Baranowski Warszawa). Widzów: 600.

W pierwszej połowie obie druzyny grały nieskuteczniej. Lepiej na tym wyszli goście, gdyż nie był jeszcze tak widoczny brak w ich szeregach rozgrywających, ktorzy potrafiliby postraszyć rzutem z drugiej linii. Po zmianie stron kwidzynianie poprawili grę w obronie. Po odzyskaniu piłek od razu starali się grać do kontrataków. Tym samym ich przewaga rosła. W 43. minucie było już 18:14 dla MMTS, a w 51. - 22:16. I w tej odsłonie miejscowi nie powtórzyli błedu z początku gry. Mecz rozpoczęli bowiem od wyniku 4:0, by pozwolić rywalom dogonić na 8:8.

Pozostałe wyniki 20. kolejki: Traveland-Społem Olsztyn - MBM Zagłębie Lubin 28:27 (15:13), Wisła Płock - Vive Kielce 23:22 (9:9),
Olimpia Piekary - AMD Chrobry Głogów 22:23 (10:10), Miedź Legnica - Wisła-Azoty Puławy 27:27 (15:15), AS-BAU Śląsk Wrocław - Piotrkowianin- Kiper 25:24 (12:10).

1. Wisła Płock 20 18 0 2 639-531 36
2. Vive Kielce 20 17 0 3 662-535 34
3. AMD Chrobry Głogów 20 17 0 3 576-508 34
4. Zagłębie Lubin 20 12 1 7 601-544 25
5. MMTS Kwidzyn 20 9 1 10 540-521 19
6. AS-BAU Konsalnet 20 8 3 9 558-567 19
7. Olimpia Piekary Śl. 20 8 0 12 512-514 16
8. Traveland-Społem 20 7 1 12 533-588 15