Dmowska mistrzynią świata!

11 października 2005 (artykuł sprzed 18 lat)
Danuta Dmowska została mistrzynią świata w szpadzie. W finale zawodów w Lipsku 23-letnia zawodniczka Legii Warszawa pokonała Maarikę Vosu z Estonii 12:11. Nie powiodło się gdańskim florecistom. Najlepsza z nich - Sylwia Gruchała - zajęła 11. miejsce.

Dmowska zaskoczyła wszystkich. W drodze do walki o pierwsze miejsce na pucharowej drabince wygrała kolejno: z Claudią Panushką (Austria) 15:6, Dianą Romagnoli-Takouk (Szwajcaria) 15:6, Anną Siwkową (Rosja) 11:9, Cristiną Cascioli (Włochy) 15:7 oraz Sherraine MacKay (Kanada) 15:9.

Legionistka zrobiła w Niemczech to, na co liczyła Gruchała. Niestety, kolejny szturm na indywidualne złoto Sylwii załamał się tym razem już w 1/8 finału. Gdańszczanka uległa Adeline Wuilleme 11:12. Francuzka przebiła się następnie do brązu, a na najniższym stopniu podium stanęła wspólnie z Ediną Knapek (Węgry). W finale niezniszczalna Valentina Vezzali (Włochy) zwyciężyła Anję Mueller (Niemcy) 11:10.

Na 1/32 finału skończyła się przygoda z mistrzostwami Anny Rybickiej (ostatecznie 40. miejsce) i Karoliny Chlewińskiej (60). "Ryba" przegrała z przegrała z Lei Zhang (Chiny) 8:12, a debiutantka w mistrzostwach uznała wyższość... Gruchały, ulegając 11:15. Turnieju nie ukończyła Magdalena Mroczkiewicz, która doznała kontuzji nogi.

We wtorek zostaną rozdane medale m.in. w turnieju florecistów (walczą Wojciech Szuchnicki i Radosław Glonek z Gdańska). Rywalizacja drużynowa we florecie odbędzie się w czwartek (kobiety) i w sobotę (mężczyźni).

Opinie (5)

• No i gdzioe jest ten wspaniały Sietom

Tak się zawsze nadymacie, że jesteście nalepsi w tym Gdańsku, a tutaj w Lipsku baty...

• 0 0

• Brawo dla Dmowskiej!!!
    Widziałem walkę o "2" i finałową i jestem pod sporym wrażeniem.walczyła naprawdę świetnie(w końcu jak na mistrzynie świata przystało) :)))