Do Krakowa mogą jechać na wycieczkę

Marta
11 marca 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Jeszcze kilka sezonów temu mecze pomiędzy koszykarkami z Gdyni i Łodzi decydowały o podziale medali w lidze i były niezwykle wyrównane. Dziś gdynianki bez trudu na własnym parkiecie pokonały ŁKS 78:56 (21:11, 20:9, 25:18, 12:18). Tym samym podopieczne Jacka Winnickiego zapewniły sobie pierwsze przed play-off. Następny mecz z Wisłą w Krakowie nie będzie miał już żadnego znaczenia dla układu szczytu tabeli PLKK.

LOTOS PKO BP: Catchings 18 (1x3), Jujka 14 (2x2), Matović 10, Beard 10, Currie 9 (1x3), Snitsina 6, Leciejewska 5, Sosnowska 4, Zawadka 2, Tomiałowicz 0, Pawlak 0, Marczanka 0.

ŁKS:Perlińska 12(2x3), Ekworomadu 11 (3x5), Sobczyk 9, Kenig 8 (2x3), Kovalenko 5 (1x3), Żytomirska 4, Elliott 4, Schmidt 3.

Gdynianki przystąpiły do przedostatniego meczu sezonu zasadniczego niemal w najsilniejszym składzie, zabrakło jedynie Emiliji Podrug. Ze Stanów Zjednoczonych wróciła Tamika Catchings a na parkiecie po kontuzji pojawiła się również Magdalena Leciejewska.

Trener Jacek Winnicki dał w środę zagrać wszystkim koszykarkom zgłoszonym do składu, rotował składem, w większym stopniu stawiając na koszykarki, które do tej pory krócej występowały.

Jak zwykle "pierwsze skrzypce" grały w gdyńskim zespole Amerykanki. Catchings była najskuteczniejszą zawodniczką meczu. 16 i pół minuty na parkiecie spędziła natomiast Alana Beard, która w Gdyni zagrała po popisowym występie w Paryżu, gdzie podczas meczu Europa - Reszta Świata była najskuteczniejszą zawodniczką tej drugiej ekipy. Beard w Gdyni zdobyła 10 punktów.

Z bardzo dobrej strony po raz kolejny pokazała się Marta Jujka która nie trafiła tylko raz na osiem rzutów, zebrała 4 piłki, miała 3 przechwyty i 1 blok w niecałe 24 minuty.

Gdynianki jedynie w pierwszych minutach spotkania miały nieco problemów z "wejściem w grę". Jednak już pierwszą kwartę wygrały przekonująco 21:11. Po 15 minutach meczu było już 31:13 a do przerwy gdynianki prowadziły 41:20.

Wicemistrzynie Polski w trzeciej kwarcie nadal budowały swoją przewagę i w 28 minucie sięgnęła ona 31 punktów (63:32). W ostatniej odsłonie gdynianki, mając zwycięstwo w kieszeni, już nieco spuściły z tonu i wygrały mecz róznicą 22 punktów (78:56).

Tabela wprowadzona: 2009-03-11
Pozostałe wyniki 25 kolejki PLKK: CCC Polkowice - Wisła Can Pack Kraków 70:66 (26:22, 15:18, 15:18, 14:8), Cukierki Odra Brzeg - MUKS Poznań 63:55 (22:16, 13:13, 12:12, 16:14), INEA AZS Poznań - Energa Toruń 68:73 (19:16, 16:23, 12:19, 21:15), Finepharm AZS KK Jelenia Góra - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 48:80 (12:21, 20:20, 11:18, 5:21), PTK Aflofarm Vicard Pabianice - Utex ROW Rybnik 80:63 (30:13, 16:23, 14:12, 20:15).
Marta

Opinie (12) 3 zablokowane

• (1)

"Następny mecz gdynianek z Wisłą w Krakowie nie będzie miał juz żadnego znaczenia dla układu tabeli."

To jak przegrają to sie tym będą właśnie tłumaczyć :D

• 2 6

• no i co tu tłumaczyć ? mecz o pietruszkę i tyle.

• 1 4

• no i właśnie niech się nie przemęczają i zagraja na luzie, żeby siły zostawić na play offy ;-)

• 4 1

• SUPER GDYNIA.....

• 2 1

• A W DANZIGU PO....STAREMU I ZAWSZE BEZNADZIEJA

• 1 3

• jasne w Gdansku beznadzieja ale kto ma Euro 2012 zakompleksione sledzie!!! (2)

• 2 1

• (1)

Niemcy i Włochy? :D

• 0 2

• i Gdynia pajacu!!!!!!hahaha

• 0 2

• Dlaczego w relacjach z meczu Lotosu/Fota/Dajan/Porta/PKOBP (2)

niegdy nie jest podawana liczba widzów ? Ze wstydu ?

• 0 5

• liczba widzów na występach lotospkobp jest stała (1)

wynosi 100 dziadków leśnych

• 0 6

• zdziwisz się cmoku

Zdziwisz się cmoku, na ostatnim meczu było 1500 osób. I lepsze te dziadki leśne od takiego frajera jak ty. Jeszcze jakieś pytania, jak nie to obejrzyj bajkę i idź już spać!