Dogonili i przegonili

23 września 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Wielkie emocje towarzyszyły inauguracyjnemu występowi hokeistów Energi Stoczniowca we własnej hali. Gdańszczanie dwukrotnie przegrywali z Polonią Bytom, ale ostatecznie zainkasowali komplet punktów, zwyciężając 4:3 (1:1, 1:1, 2:1). We wtorek w "Olivii" zapowiada się kolejny interesujący pojedynek. Rywalami podopiecznych Henryka Zabrockiego będzie Zagłębie Sosnowiec, m.in. z eksgdańszczaninem, Łukaszem Zachariaszem w składzie. Początek gry o godzinie 18.00.

0:1 Petr Tokos - Justin Lustinec 11:27 (przewaga 5/4)
1:1 Roman Skutchan - Josef Vitek - Zdenek Jurasek 17:59
1:2 Piecuch - Daniel Mracka 21:48 (5/3)
2:2 Josef Vitek - Zdenek Jurasek - Tobiasz Bigos 33:58 (5/4)
3:2 Skutchan - Vitek 42:47
4:2 Mateusz Rompkowski - Paweł Skrzypkowski 55:14
4:3 Gabriel Da Costa - Mracka 57:54 (5/4)

STOCZNIOWIEC: Odrobny - Wróbel, Bigos; Skutchan, Jurasek, Vitek - Skrzypkowski, Rompkowski; Jankowski, Rzeszutko, Prokop - Smeja, Leśniak; Kostecki, Furo, Urbanowicz; Benasiewicz - Łopuski, Sowiński, Poziomkowski.

POLONIA: Szydłowski - Vantura, Steckiewicz; Tokos, Mracka, Lustinec - Piecuch, Banaszczak; Puzio, Rutkowski, Da Costa - Owczarek, Kowalski; Krokosz, Garbarczyk, Salamon - Kukulski, Kuźniecow.

Kary: Stoczniowiec 8, Polonia 18 minut, w tym 10 dla Łukasza Steckiewicza. Sędzia: Godziątkowski (Bydgoszcz).

Polonia potwierdziła w Gdańsku, że beniaminek nie jest chłopcem do bicia, a jej wygrana po dogrywce w Nowym Targu nie była dziełem przypadku. Goście dwukrotnie obejmowali prowadzenie, wykorzystując gry w przewadze. Na 1:0 strzelili, gdy na ławce kar siedział Bartosz Leśniak, a gola na 2:1 zdobyli, gdy ukarani byli Zdenek Jurasek i Josef Vitek. Pierwszy atak "Stoczni", złożony z Czechów, zrehabilitował się za te straty, strzelając dwie następne bramki. Gdy na niespełna cztery minuty przed końcem gry po akcji drugiej pary obrońców gospodarze uciekli na 4:2, wydawało się, że mecz jest rozstrzygnięty.

Niestety, błąd Przemysława Odrobnego kosztował miejscowych stratę trzeciej bramki, a w ostatniej minucie gdańszczanom w sukurs przyszedł sędzia, który zupełnie się pogubił. Andrzej Tkacz zdjął bramkarza i do gry desygnował szóstego zawodnika. Jeden z bytomian jechał sam na sam z gdańskim bramkarzem. Wówczas arbiter przerwał akcję! Uznał, że hokeista Polonii, który zastępował golkipera zbyt szybko wyjechał na lód. Potem najwyraźniej zmienił zdanie, bo nie nałożył na gości kary technicznej...

- Jesteś za biedni, aby coś więcej w tej lidze przepchnąć. Sędziowie są słabsi niż cały nasz hokej. To co zagwizdali w końcówce, to szczyt wszystkiego. Wcześniej dwukrotnie, gdy rzeczywiście na lodzie było sześciu gdańszczan, nie reagowali. Moja drużyna, z wyjątkiem jednego ataku, wykazała mądrość w grze i potrafiła sprzedać w tym meczu, to co naprawdę potrafi - ocenił trener Tkacz.

- Rywale wysoko zawiesili nam poprzeczkę. To groźna drużyna, złożona z rutyny i młodości. Polonia zaskoczyła nas na początku kontrami, a my byliśmy za bardzo spięci. Byłoby spokojniej, gdyby na przykład Jurasek nie strzelił w słupek, a do siatki. Łopuski spadł nam z nieba, ale jeszcze potrzeba czasu, aby wkomponować go w drużynę. Chciałbym mieć cztery wyrównane piątki, ale nie wykluczam, że i w obecnych formacjach zajdą zmiany. Już dziś wycofałem Prokopa. Jego gra jest poniżej oczekiwań. Jednak nie będziemy robić żadnego ruchu kadrowego, jak nie ma następcy - wyjaśniał trener Zabrocki.

Pozostałe wyniki 7. kolejki: Naprzód Janów - KH Sanok 3:5 (0:1, 2:2, 1:2), Unia Oświęcim - Wojas Podhale Nowy Targ 1:7 (0:2, 0:3, 1:2), Energa Stoczniowiec Gdańsk - Polonia Bytom 4:3 (1:1, 1:1, 2:1), TKH ThyssenKrupp Toruń - GKS Tychy 2:4 (0:2, 1:1, 1:1).

chyba nie na tym meczu byłeś :p
    ledwo co wygraliśmy z przedostatnim zespołem z tabeli, a z tą skutecznością którą reprezentuje drużyna, może być bardzo cienko we wtorek.

641121-1513

• 0 0

• co do Michała Łopuskiego

zaprezentował się jak mógł najlepiej. Wskoczył na lód dopiero w II tercji, ciekawe zresztą czemu. Może Zabrocki myslał, że Bytom wciągniemy nosem, a tu taki zonk i trzeba było czarnego konia na lód wypuścić :D Ale oprócz tego że koleś jest dobry i szybki technicznie niczego wielkiego nie pokazał, ale nie do końca to jego wina, bo hokej to gra zespołowa ;-) Mam nadzieję, że się chłopak rozstrzela i zgra z nową drużyną.
    Powodzenia Michał Ł. ;-)

• 0 0

• edek z krainy kredek

może to numer konta ;D

• 0 0

• nono pozdrowienia dla kibiców, szczególnie takich co nawet imion zawodników nie są w stanie zapamiętać (nawet jeśli mają je napisane na plecach)

a Stocznia może i nie grała rewelacyjnie ale 3 pkty są i to jest najważniejsze... a dogrywka tylko w barze;)

• 0 0

• sędzia kalosz

a to co zrobił sędzia na 30 sekund przed końcem spotkania to co tym myślicie: bramkarz drużyny gości zjeżdża do boksu na lód wyjeżdża szósty zawodnik Polonii i przy okazji NA CZYSTO wychodzi zawodnik gości, a co robi sędzia ........ przerywa akcję i odgwizduje 6 zawodników Polonii na lodzie i kare techniczną. Steckiewicz dostaje 10 minut za niesportowe zachowanie, a pan sędzia wycofuje się ze swojej decyzji co do kary technicznej dla Polonii i jakby nigdy nic wznawia przerwane spotkanie ..... ŻENADA !!!!!!!!!!!!!!

• 0 0

• Lolo, zeby 6 zawodnik mogl wjechac to bramkarz musi byc przy boksie, a nie dopiero ruszac z pola bramkowego.

A tak wogle to zwyciestwo wycisniete jak kloc przy zatwardzeniu, jezeli bedzie tak dalej to w kiblu bedziemy gasic swiatla.