Dolcan jak Olimpia odprawiony z wynikiem 3:1

14 września 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Piłkarze Arki triumfowali po raz drugim w I lidze i co ciekawe z takim samym rezultatem jak w spotkaniu z Olimpią Elbląg. Piłkarze Arki triumfowali po raz drugim w I lidze i co ciekawe z takim samym rezultatem jak w spotkaniu z Olimpią Elbląg.

Piłkarze Arki triumfowali po raz drugim w I lidze i co ciekawe z takim samym rezultatem jak w spotkaniu z Olimpią Elbląg. Gdynianie pokonali u siebie Dolcan Ząbki 3:1 2:0). Debiutanckiego gola w żółto-niebieskich barwach strzelił Petr Benat, we wszystkich bramkowych akcjach w dniu dzisiejszym swój udział miał Jakub Kowalski, który w podstawowym składzie nie grał od trzeciej kolejki,a końcowy rezultat ustalił nie należący do ulubieńców kibiców, Piotr Kuklis.

Juszczyk - Krajanowski, Mazurkiewicz, Łągiewka, Radzewicz - Benat, Kasperkiewicz, Kowalski, Słowiński, Niedziela - Ivanovski
Sędziowie: Bednarek (Koszalin) oraz Jabłoński i Kotulski
Widzów: 4150
Humerski – Korkuć, Ciesielski, Grzelak, Wełna – Kosiorowski, Bazler, Piesio, Osoliński, Sierpina – Świerblewski.
  • 71' Słowiński Zmiany Flis
  • 78' Niedziela Zmiany Kuklis
  • 86' Kowalski Zmiany Arifović
  • 58' Kosiorowski Zmiany Zapaśnik
  • 58' Sierpina Zmiany Charzewski
  • 73' Osoliński Zmiany Pulkowski
  • 17' Benat
  • 23' Wełna samobójcza
  • 86' Kuklis
  • 75' Ciesielski
  • 67' Ivanovski
  • 90+1 Arifović
  • 22' Kosiorowski
  • 27' Wełna
  • 50' Korkuć

w Arce dwie zmiany w porównaniu z meczem w Świnoujściu, na prawej stronie pomocy zagra Kowalski, a jako defensywny pomocnik zaprezentuje się Kasperkiewicz
1'
mecz rozpoczął Dolcan, w którego składzie były piłkarz żółto-niebieskich Bazler
2'
strzał z dystansu Słowińskiego, ale mocno niecelny
2'
Arka w ustawieniu 1-4-2-3-1
4'
Mazurkiewicz zablokował Świerblewskiego w polu karnym, róg dla gości
5'
z dystansu uderzał Kosiorowski, ale nad bramką
6'
indywidualna akcja Ivanovskiego, Mirko nie zdołał jednak dograć do wbiegających w pole karne kolegom
8'
kolejny róg dla Dolcanu, a z trybun "Areczko, my chcemy gola!"
8'
dobrze piąstkował Juszczyk
8'
aż dwóch piłkarzy gości na spalonym
11'
pierwszy celny strzał w tym spotkaniu, po uderzeniu Piesio Juszczyk z trudem sparował piłkę na róg
13'
Juszczyk uratował Arkę. Bardzo dobry strzał Świerblewskiego i jeszcze lepsza interwencja Marcina, który przerzucił piłkę nad poprzeczką
14'
po dośrodkowaniu z rogu strzelał głową Korkuć tylko nieznacznie obok słupka
16'
Ivanovski uderzył z 17. metra, ale bardzo niecelnie
17'
[1:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Benat. Składna akcja gospodarzy. Prawym skrzydłem zaatakował Kowalski, podał do Słowińskiego, który minął bramkarza i wyłożył piłkę do strzał Benatowi. Czeski pomocnik strzelał już na pustą bramkę.
17'
Benat strzelił pierwszego gola w Arce w trzecim występie
22'
Radzewicz umieścił piłkę w siatce, ale sędzia gola nie uznał, gdyż dopatrzył się spalonego, Marcin strzelał po akcji Krajanowskiego
22'
Żółtą kartką został ukarany Kosiorowski (DOLCAN).
23'
[2:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wełna samobójcza. Z wolnego dośrodkował Kowalski, w polu karnym był tłok, na pewno piłka do siatki skierowana została głową, początkowo spiker ogłosił strzelcem bramki Ivanovskiego, ale wszystko wskazuje na to, że to trafienie samobójcze obrońcy gości
26'
Mazurkiewicz z wolnego z około 35 metrów w mur
27'
Żółtą kartką został ukarany Wełna (DOLCAN).
29'
Świerblewski bieg sam na sam z Juszczykiem, dogonił go Mazurkiewicz i wślizgiem wybił piłkę na róg
31'
Arka zamknięta we własnym polu karnym, znów blisko skierowania piłki do siatki był Świerblewski, ale skończyło się na rogu
32'
Arka wyszła wreszcie z własnej połowy, ale sędzia jej akcje, gdyż Radzewicz przy próbie przyjęcia piłki pomógł sobie ręką
33'
"Bomba" z około 30 metrów Słowińskiego, piłka odbiła się od poprzeczki, następnie od ziemi i wyszła w pole
36'
piłkarze Arki sygnalizowali, że jeden z rywali dotknął piłki ręką, sędzia puścił grę, Krajanowski zdecydował się zatem na uderzenie z dystansu, piłka przeleciała nad poprzeczką
38'
na spalonym Sierpina, piłkarz Dolcanu odniósł piłkę, aby tylko jak najszybciej wznowiła ją Arka, widać, że goście jeszcze nie kapitulują mimo niekorzystnego wyniku
39'
Kasperkiewicz, a potem Krajanowski powstrzymali ostatecznie kontratak gości, który zawiązał się po źle wybitym rogu dla Arki
41'
gdynianie dziś walczą, najlepszy dowód ta akcja, gdy Łągiewce nie udało się trafić w piłkę to już doskoczył do niej Mazurkiewicz, a gdy jemu nie udało się opanować futbolówki to i nie pozwolił przejść mu z nią Świerblewskiemu, napastnik Dolcana został sfaulowany
43'
teraz Dolcan broni się najprostszymi środkami, Korkuć wykopnął piłkę w trybuny
43'
rykoszet, piłka odbita od Łągiewki, Juszczyk, choć z kłopotami zdołał złapać futbolówkę
45'
sędzia doliczył minutę
45+1
Ivanovski strzelał głową po dośrodkowania Kowalskiego, piłka obok bramki
45+1
Koniec pierwszej połowy
ARKA PROWADZI ZASŁUŻENIE 2:0
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka, obie drużyny bez zmian w składach
50'
Żółtą kartką został ukarany Korkuć (DOLCAN).
51'
Mazurkiewicz zagrzewa kolegów do walki
51'
zaczął padać deszcz
52'
strzał Bazlera z około 20 metrów, Juszczyk wybił piłkę przed siebie, ale dobrze był asekurowany przez Krajanowskiego, który przejął piłkę
54'
pewna interwencja Juszczyka po strzale Kosiorowskiego sprzed pola karnego
57'
Ivanovski nie pozwolił opuścić piłki przy chorągiewce w rogu boiska, ale nikt nie doszedł do jego dogrania w pole karne
58'
dobry strzał Niedzieli i jeszcze lepsza interwencja Humerskiego, który wybił piłkę na róg
58'
z dystansu Grzelak wysoko nad bramką
58'
podwójna zmiana w drużynie gości
58'
DOLCAN przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kosiorowski, w jego miejsce wchodzi Zapaśnik.
58'
DOLCAN przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sierpina, w jego miejsce wchodzi Charzewski.
62'
Kowalski, nieco w stylu Smolarka z dawnych czasów, tak długo zastawiał piłkę w narożniku boiska, aż wywalczył róg
63'
krótko rozegrany róg, Radzewicz do Ivanovskiego, ten przed pole karne do Kowalskiego, strzał jakuba niecelny
65'
mimo prowadzenia Arki "Górka" skanduje: "W Arce bez zmiany, ten zarząd jest do wymiany".
Przypomnijmy, że rekonstrukcja władz klubu nastąpiła w poniedziałek
65'
"17.09.1939 - Zdradziecki cios w plecy" - taki transparent wisi na sektorze "Górka", w ekstraklasie nakazywano zdejmować takie banery, w I lidze nikomu nie przeszkadza odwołanie do historii
67'
Żółtą kartką został ukarany Ivanovski (ARKA).
69'
akcja Ivanovskiego przerwana gwizdkiem o spalonym
69'
mały informację o frekwencji, według oficjalnych danych mecz ogląda 4150 kibiców
69'
niecelny strzał Kowalskiego
71'
trochę chaosu w Arce w polu karny po dośrodkowaniu z rogu, Łągiewka główkował w... Ivanovskiego, ale gdy piłka odbiła się od napastnika Krzysiek mocno kopnął ją jeszcze raz
71'
ARKA przeprowadza zmianę młodzieżowca. Boisko opuszcza Słowiński, w jego miejsce wchodzi Flis.
73'
DOLCAN przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Osoliński, w jego miejsce wchodzi Pulkowski.
74'
po dośrodkowaniu Kowalskiego strzelał Flis, ale nad bramką
74'
z sektora "Górka" skandowanie "Wojciech Wilczyński". Przypomnijmy, że to jeden z dwóch piłkarzy, którzy zostali przesunięci do rezerw
75'
[2:1] DOLCAN STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Ciesielski. Kolejny gol stracony w tym sezonie przez gdynian po stałym fragmencie gry. Nie udało się wybić piłki po dośrodkowaniu z rogu i futbolówkę do siatki z bliska wpakował stoper gości
78'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Niedziela, w jego miejsce wchodzi Kuklis, którego witają... gwizdy
81'
Arka gra wyraźnie na utrzymanie wyniku
82'
Flis doszedł do odbitej przez obrońców piłki na 14. metrze i strzelił obok słupka
83'
strzał Charzewskiego po palcach Juszczyka w boczną siatkę Arki
83'
po dośrodkowaniu z rogu strzelał głową Piesio, nieznacznie przeniósł piłkę nad poprzeczką
84'
szybka odpowiedź Arki, Kowalski po rajdzie prawym skrzydłem dograł w pole bramkowe, ale tam Ivanovski nie zdążył dostawić nogi
86'
[3:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kuklis. Doskonałe podanie Kowalskiego przed pole karne, Kuklis miał dużo miejsca i czasu, uderzył z pierwszej piłki i zdobył gola
86'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kowalski, w jego miejsce wchodzi Arifović.
87'
co ciekawe Kuklis z dwoma golami na koncie jest teraz najlepszym strzelcem Arki
90'
sędzia doliczył trzy minuty
90+1
Żółtą kartką został ukarany Arifović (ARKA).
90+2
Radzewicz zdecydował się na strzał z około 40 metrów, piłka spadła na górną siatkę bramki

Pozostałe wyniki 9. kolejki:
GKS Katowice - KS Polkowice 5:0 (2:0), Zawisza Bydgoszcz - Bogdanka Łęczna 3:2 (2:1), Wisła Płock - Kolejarz Stróże 0:2 (0:1), Polonia Bytom - Flota Świnoujście 1:2 (1:0), Pogoń Szczecin - Ruch Radzionków 5:1 (3:1), Warta Poznań - Olimpia Grudziądz 1:2 (1:1), Sandecja Nowy Sącz - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:0 (2:0), Olimpia Elbląg - Piast Gliwice 1:3 (1:1).

• Tylko Arka Gdynia (3)

• 64 93

• Ja (1)

Czyżby admin boi się prawdy? Jeszcze raz dodam prawdziwą wersję hymnu.