Dominacja Polaków w Mariborze

25 kwietnia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Michał Drossel wywalczył w Mariborze złoty i srebrny medal mistrzostw Europy juniorów w kategoriach drużynowych. Michał Drossel wywalczył w Mariborze złoty i srebrny medal mistrzostw Europy juniorów w kategoriach drużynowych.

32 medale wywalczyła polska reprezentacja podczas mistrzostw Europy juniorów i seniorów w Taekwon-do ITF, które rozegrano w słoweńskim Mariborze. Biało-czerwoni zajęli tym samym pierwsze miejsce w łącznej klasyfikacji. Ze złotem i srebrem zawodów drużynowych juniorów wrócił zawodnik Gdańskiego Klubu Taekwon-do Michał Drossel. W turniejach rywalizowało łącznie 490 zawodników z 28 państw.

Drossel pierwsze miejsce wywalczył w drużynowych technikach specjalnych, srebro zaś w drużynowych testach siły. Zawodnik gdańskiego klubu z mniejszym powodzeniem startował jeszcze w trzech innych konkurencjach: w walkach indywidualnych w kategorii do 70 kilogramów, indywidualnych testach siły oraz walkach drużynowych.

Cała impreza okazała się bardzo udana dla Polaków, którzy zdeklasowali rywali w klasyfikacji medalowej seniorów, zdobywając aż 9 złotych krążków, 4 srebrne i 4 brązowe. Nieco gorzej poszło juniorom, którzy w Mariborze wywalczyli tylko 2 złote krążki, ale łącznie aż 15 razy stawali na podium.

W mistrzostwach Europy w Takwon-Do ITF Polacy od 2001 roku wywalczyli już 245 medali, w tym aż 131 złotych. Od dwóch dekad biało-czerwoni zajmują pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. W przyszłym roku mistrzostwa odbędą się w Kijowie na Ukrainie.

• 8 0

• Tylko co oni wszyscy mają na głowach?:)

• 3 0

• popatrzcie na spojenie tych desek posrodku-złamanie czegoś takiego nie stanowi problemu (4)

kiedys cegły moczono w wodzie żeby lepiej pękały

• 0 2

• (2)

Do Karateki:
      Te deski są plastikowe wielokrotnego użytku i uwierz mi, że ciężko je rozbić.

• 4 0

• wierzę :) (1)

ile tych desek trzeba rozbić?

• 0 0

• Jest 5 technik - dwie ręczne (uderzenie pięścią i kantem dłoni) i 3 nożne (kopniecie boczne, okrężne i po obrocie) i sam rozbijający lub trener decyduje o ilości. 1 deska to 2 pkt. Z tego co wiedziałem to rozbijają przeważnie od 1 do 4 desek.

• 3 0

• uwierz, że stanowi większy problem niż odpowiedniej grubości deska drewniana. Deska pęknie gdziekolwiek i technika jest zaliczona. Tutaj jeżeli nie uderzysz w zamek, skończysz z obitą łapą.

• 3 0

• Typowi (1)

Dziwne ! A wręcz śmiesznie to wygląda ;D hahahahaha ARYJCZYK TYP NORDYCKI i to wszyscy ! Hahahahahaha jak downy.