Dominacja trójmiejskich koszykarek zachowana. Tym razem złoto i brąz 15-latek

dak.
15 maja 2023, godz. 11:30
Opinie (4)
  • GTK Gdynia zwycięzcą turnieju finałowego mistrzostw Polski koszykarek do lat 15.
  • Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk - trzecia drużyna turnieju finałowego mistrzostw Polski koszykarek do lat 15.

GTK Gdynia zdobyło złoto, a Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk brąz na mistrzostwach Polski koszykarek do lat 15 rozgrywanych w hali Gdyńskiego Centrum Sportu. To kolejne sukcesy trójmiejskich akademii po zdobyciu przez nie 4 medali w MP 19- i 17-latek. Natomiast już od środy do niedzieli, 17-21 maja, w Skierniewicach toczyć się będzie rywalizacja o najwyższe cele w MP koszykarzy do lat 15, o które bić się będą m.in.: Akademia Koszykówki 7 Sopot i GAK Gdynia.

Spokój o przyszłość trójmiejskiej koszykówki. 3 medale w mistrzostwach Polski U-17 Spokój o przyszłość trójmiejskiej koszykówki. 3 medale w mistrzostwach Polski U-17

Mistrzostwa Polski koszykarek do lat 15

GTK GDYNIA: Weronika Ptach, Victoria Rocka, Izabela Hamadyk, Zuzanna Szymkiewicz, Rozalia Sznajder, Oliwia Lipińska, Nicola Brzeska, Martyna Wasilewska, Zofia Białobrzewska, Zuzanna Czurgiel, Zuzanna Wtulich, Zofia Janowska. Trener: Katarzyna Kurkowska, asystent: Arkadiusz Korek

SZKOŁA GORTATA PG: Helena Danielewicz, Martyna Szymczak, Julia Zielińska, Anastazja Puzdrowska, Zuzanna Zaborowska, Martyna Zirra, Laura Kujawczyk, Zuzanna Majchrzak, Sonia Giza, Nikola Pawlak, Maja Kiedyk, Magdalena Psonak. Trener: Roman Pawłowski, asystent: Lubow Szwecowa-Knap

Turniej finałowy mistrzostw Polski koszykarek do lat 15. trwał przez 5 dni w hali Gdyńskiego Centrum Sportu. Przystąpiło do niego 8 najlepszych drużyn, w tym 2 z Trójmiasta: GTK Gdynia i Szkoła Gortata Politechnika Gdańska. Zespoły zostały podzielone na 2 równe grupy, gdzie każdy rywalizował z każdym. Do półfinałów awansowały po 2 najlepsze drużyny. Zwycięzcy mierzyli się w finale, a przegrani w spotkaniu o 3. miejsce.

Złoto i braż na młodzieżowych mistrzostwach Polski koszykarek do lat 19. Przeczytaj relację Złoto i braż na młodzieżowych mistrzostwach Polski koszykarek do lat 19. Przeczytaj relację

Zmagania zostały zwieńczone złotem GTK Gdynia. Natomiast Szkoła Gortata PG zdobyła brąz. Co ciekawe, oba zespoły mierzyły się z półfinale, w którym gdynianki wygrały 68:59. Następnie w meczu o mistrzostwo Polski pokonały Zagłębie Sosnowiec 81:79. Z kolei gdańszczanki w starciu o 3. miejsce okazały się lepsze od Ślęzy BFD Wrocław 73:67.

• Victoria Rocka - MVP turnieju finałowego mistrzostw Polski koszykarek do lat 15.
  • Najlepsza "5" turnieju finałowego mistrzostw Polski koszykarek do lat 15.

Tym samym 15-latki dołączyły do grona starszych koleżanek. Przypomnijmy, że w turnieju do lat 19 złoto zdobyła Szkoła Gortata PG, a brąz - GTK. Natomiast w zmaganiach 17-latek, to gdańszczanki zajęły 1., a gdynianki - 2. miejsce.

VBW Arka Gdynia jednak zagra w EuroCup. Philip Mestdagh chce medali MP VBW Arka Gdynia jednak zagra w EuroCup. Philip Mestdagh chce medali MP

MVP turnieju finałowego wybrana została Victoria Rocka z GTK. Mierząca 177 km rozgrywająca tylko w samym finale zdobyła 24 punkty (10/22 z gry, 3/7 za "3") przy 38 minutach gry. Natomiast do najlepszej "5" turnieju wybrane zostały: Helena Danielewicz ze Szkoły Gortata Politechnika Gdańsk oraz Rozalia Sznajder z GTK Gdynia.

Wyniki trójmiejskich drużyn:
faza grupowa:
Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk - Lider Biofarm Swarzędz 75:64 (20:16, 16:22, 19:22, 20:14)
Zagłębie Sosnowiec - Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk 75:72 (22:13, 18:22, 20:13, 15:26)
Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk - UKS Victoria Plewiska 62:46 (14:15, 10:13, 14:10, 24:8)

1KS Ślęza BFD Wrocław - GTK Gdynia 62:86 (16:32, 15:18, 15:16, 16:20)
GTK Gdynia - MUKS Poznań 57:48 (16:8, 14:14, 15:9, 12:17)
PTK ABM Jędraszek Pabianice - GTK Gdynia 48:93 (10:31, 18:14, 9:20, 11:28)

półfinał
Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk - GTK Gdynia 59:68 (11:20, 23:9, 15:21, 10:18)

mecz o 3. miejsce
Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk - Ślęza BFD Wrocław 73:67 (14:9, 23:22, 19:16, 17:20)

finał
GTK Gdynia - Zagłębie Sosnowiec 81:79 (19:24, 23:15, 14:19, 25:21)