Dostosowują się do przeciwnika

11 października 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

- Wolałbym wygrywać z sąsiadami w tabeli - nie ukrywał Daniel Waszkiewicz, gdy jego podopieczni ogrywali mistrzów Polski. Dziś raz jeszcze potwierdziła się, że gdańscy piłkarze ręczni dostosowują się do poziomu przeciwnika. W Gorzowie grali z beniaminkiem i sromotnie przegrali 27:33(9:17). Dla rywali to pierwsze zwycięstwo w ekstraklasie.

GORZÓW: Szczęsny, Wasilek - Kliszczyk 10, Galus 5, Janiszewski 5, Tomiak 4, Krzyżanowski 3, Kaniowski 2, Klimczak 2, Skoczylas 1, Wasilek 1, Jagła, Rafalski, Baran.

GDAŃSK: Sokołowski, Zimakowski - Fogler 6, Kostrzewa 6, Pilch 5, Masiak 4, Ćwikliński 3, Chrapkowski 1, Ringlewski 1, Wysokiński 1, Bednarek, Olęcki, Sulej.

Mawia się, że mecz meczowi nierówny i porównywanie wyników z różnych okresów nawet pomiędzy tymi samymi drużynami nie ma sensu. Pojedynki na linii Gorzów-Płock-Gdańsk zadają kłam tej teorii. Beniaminek na inaugurację zremisował z mistrzami Polski, a w poprzednim tygodniu Wisła została pokonana przez AZS AWFiS. Wychodziło zatem, że gorzowian stać na ogranie gdańszczan i udowodnili to przed własną publicznością.

Gospodarze rozpoczęli z dużym animuszem. Widać było, że za wszelką cenę chcą się zrewanżować naszej drużynie za przegraną w finale akademickich mistrzostw Polski (23:28), w Rzeszowie na tydzień przed ligą. Dziś już po pięciu minutach miejscowi prowadzili 5:1. Co prawda gdańszczanie zbliżyli się na 4:6, ale fatalnie rozegrane ostatnie dziesięć minut przed przerwą było kluczowym okresem. Z 7:11 zrobiło się aż 9:17.

Po przerwie nasz zespół rzucił się do odrabiania strat po kwadransie. Hasło do ataku dał kapitan, Marcin Pilch, który trafił cztery razy z rzędu. Na trzy minuty przed końcem udało się sprowadzić wynik do 26:29. Niestety, na więcej gorzowianie nie pozwolili. W ich szeregach brylował zwłaszcza weteran, Filip Kliszyk, który trafił aż 10 razy. Pięć bramek uzyskał wychowanek MMTS Kwidzyn, Bartosz Janiszewski.

Ciężar zdobywania bramek w gdańskiej ekipie z rozgrywających wziął tym razem na siebie Robert Fogler, który popisał się sześcioma celnymi rzutami. Tyle samo bramek zdobył Damian Kostrzewa, ale on punktował również po karnych.

Pozostałe wyniki 7. kolejki: Wisła Płock - AMD Chrobry Głogów 33:25 (11:13), Vive Kielce - PMKS Focus Park-Kiper Piotrków 33:21 (19:11), OKPR Traveland-Społem Olsztyn - Reflex Miedź-96 Legnica 36:30 (16:15), SPR BRW Stal Mielec - Azoty Puławy 31:24 (15:15), MMTS Kwidzyn - Zagłębie Lubin 33:33 (17:18).