Drozdowicz i Trytko wypożyczeni

9 lipca 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Przemysław Trytko nadal pozostanie zawodnikiem na wypożyczeniu Przemysław Trytko nadal pozostanie zawodnikiem na wypożyczeniu

Środa nie była dobrym dniem dla piłkarzy Arki. Juniorzy starsi przegrali w turnieju finałowym mistrzostw Polski z Zagłębiem Lubin aż 2:5 (2:1). Ze zmiennym szczęściem sparowała pierwsza drużyna. Żółto-niebiescy ulegli Turowi Turek 0:1 (0:1), a następnie pokonali Omegę Kleszczów 3:0 (2:0). Klub oficjalnie poinformował o pozyskaniu Emila Drozdowicza oraz przedłużenia wypożyczenia Przemysława Trytki. Nadal trwają negocjacje z Ljubomirem Ljubenowem

.

Gdyńscy juniorzy z Zagłębiem dobrze grali tylko do przerwy. Wprawdzie stracili gola już w 9. minucie, ale już w 14. po bramkach Pawła Czoski (trzecie trafienie w turnieju) oraz samobójczej Michała Markowskiego prowadzili 2:1. Spotkanie rozstrzygnęło się między 51. a 87. minutą, kiedy to lubinianie strzelili cztery gole.

- Nie wytrzymaliśmy kondycyjnie. Po godzinie gry jakby wyłączono nam światło. W tym turnieju liczą się drużyny z długimi ławkami, z wyrównanymi osiemnastkami - przyznał Jacek Dziubiński, trener Arki.

W piątek jego podopiecznym pozostała walka z Gwarkiem Zabrze o brązowy medal. Aby go zdobyć żółto-niebieskim wystarczy remis, bo rywale mają na koncie na razie same porażki. Wczoraj ulegli Lechowi Poznań 0:2 (0:2).

ARKA: Zoch - Wilczyński, Robakowski, Brodziński, Kowol (80 Kowalczyk) - Kojder (59 Pawłowski), Sulima (85 Beyl), Budziński, Czoska, Bułka (85 Roeske) - Kaźmierczak (75 Basiński).

Tabela mistrzostw Polski juniorów starszych po dwóch dniach turnieju:
1. Zagłębie Lubin 2 6 6-2
2. Lech Poznań 2 4 4-2
3. Arka Gdynia 2 1 4-7
4. Gwarek Zabrze 2 0 0-3

W Gutowie Małym pierwsza drużyna Arki rozegrała inauguracyjne sparingi podczas zgrupowania. Marek Chojnacki sprawdził 24 piłkarzy. Przed południem mecz zakończył się przegraną z Turem 0:1. Gola w 37. minucie dla tegorocznego spadkowicza z I ligi strzelił Dominik Okanu. Nasz szkoleniowiec niepowodzenie tłumaczył forsownymi treningami.

Niczym specjalnym nie wyróżnił się testowany Litwin Mindaugas Bagużis. Lepsze noty zebrał również grającym w tym spotkaniu jako stoper, Michał Płotka.

ARKA: Witkowski - Weinar, Bagużis, Płotka, Pietroń - Bartosiewicz (75 Bacławski), Kwiatkowski, Burkhardt, Ljubenow - Chmiest, Kudyba (60 Drozdowicz).

W drugim sparingu, granym w ulewnym deszczu rywal był tylko z III ligi i Arka nie miała najmniejszych kłopotów z wygraną. Wynik już w 14. minucie otworzył Grzegorz Niciński. W 40. i 71. minucie gole zdobywał Trytko. 22-latek przedłużył właśnie wypożyczenie do Gdyni z Energie Cottbus.

Znów na ostatnie pół godziny wszedł Emil Drozdowicz. 23-letni napastnik został wypożyczony na najbliższy sezon z Lechii Zielona Góra. Mierzy on 178 centymetry wzrostu, jest wychowankiem Spójnia Ośno Lubuskie. Wypromował się w GKP Gorzów, gdzie w minionym sezonie strzelił 12 goli w I lidze, a dwa kolejne dołożył w barażach o utrzymanie. W minionym tygodniu był na testach w Wiśle Kraków, ale mistrzowie Polski nie zdecydowali się zagrać go na zgrupowanie.

ARKA: Bledzewski - Kowalski, Szmatiuk, Siebert, Bednarek - Bacławski, Ulanowski (46 Łabędzki), Ława, Wachowicz - Trytko, Niciński (60 Drozdowicz).