• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Działacze Zdunek Wybrzeża Gdańsk byli zdeterminowani by go pozyskać

Mikołaj Pachniewski
30 listopada 2022, godz. 16:00 
Opinie (73)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Zdunek Wybrzeże Gdańsk Praca na stadionie. Jak połączyć pasję do sportu z zarabianiem pieniędzy?
Daniel Kaczmarek (na pierwszym planie) chce na dobre zagościć w eWinner 1. lidze i zdobywać wiele punktów dla Wybrzeża. Daniel Kaczmarek (na pierwszym planie) chce na dobre zagościć w eWinner 1. lidze i zdobywać wiele punktów dla Wybrzeża.

- Działacze Wybrzeża byli najbardziej zdecydowani, by mnie pozyskać - mówi nam Daniel Kaczmarek, który na razie jest jedynym polskim seniorem Zdunek Wybrzeża Gdańsk. 4. najskuteczniejszy żużlowiec 2. ligi jest przekonany, że w sezonie 2023 będzie stać go na dobre wyniki.Daniel Kaczmarek to na razie jedyny polski senior w kadrze Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Jeszcze kilka dni przed otwarciem okienka transferowego wydawało się, że zostanie on w drugoligowym Kolejarzu Rawicz. Do akcji wkroczyli jednak włodarze Zdunek Wybrzeża Gdańsk, którzy okazali się najbardziej konkretni i zdeterminowani.

- Działacze Wybrzeża byli najbardziej zdecydowani, by mnie pozyskać. Rozmawiałem z jeszcze jednym klubem z eWinner 1.ligi, ale to były luźne rozmowy bez konkretów. Bardzo chciałem jeździć w 1. lidze. Wybrzeże weszło do gry i stwierdziłem, że chcę podjąć to sportowe wyzwanie i spróbować - tłumaczy Kaczmarek.

Sprawdź, który z żużlowców Zdunek Wybrzeża wywalczył w sobotę tytuł mistrzowski25-latek był rozchwytywaną postacią na rynku transferowym, szczególnie przez kluby z 2. ligi. Wychowanka Unii Leszno interesowała jednak jazda na wyższym poziomie rozgrywkowym.

- Z 2. ligi miałem z wszystkich oprócz Lokomotiwu Dauqavpils. Nie widziałem jednak sensu zmieniać zespołu, bo dobrze czułem się w Rawiczu, ale chciałem jeździć wyżej. Z jednym klubem rozmowy od początku się nie układały, ale z Wybrzeżem szybko doszliśmy do porozumienia - mówi dwukrotny Indywidualny mistrz Polski juniorów.
Niezwykła była także postawa Sławomira Knopa, prezesa Kolejarza Rawicz, który docenił ambicję Daniela, chcącego jeździć w wyższej klasie rozgrywkowej. Działacz wielkopolskiego klubu był żywo zainteresowany pozostawieniem Kaczmarka w szeregach Kolejarza.

- Z prezesem Kolejarza mam bardzo dobre relację. Rozstaliśmy się w dobrych stosunkach. Spotkaliśmy się i powiedziałem mu, że mam ofertę z 1. ligi i chcę spróbować. Nie miał nic przeciwko temu. Powiedział mi, że na moim miejscu też by próbował - dodał.

Sprawdź, kto może uzupełnić skład Zdunek Wybrzeża?Dla nowego żużlowca Zdunek Wybrzeża Gdańsk będzie to trzecie podejście do startów na zapleczu PGE Ekstraligi. Wcześniej ścigał się on bowiem w Unii Tarnów i Ostrovii Ostrów Wlkp. Szczególnie przygoda w tym drugim zespole nie skończyła się dla Daniela dobrze.

- Chciałbym się dobrze pokazać w sezonie 2023. Pierwszy rok w Tarnowie miałem bardzo dobry, miałem najlepszą średnią z Polaków w zespole. W drugim sezonie była walka o skład, co dla żadnego z trójki żużlowców nie skończyło się to dobrze. Przygoda z Ostrowem to było nieporozumienie, a w Kolejarzu było bardzo dobrze - tłumaczy.

Sprawdź, który z żużlowców walczył w...MMA25-latek do eWinner 1. ligi wraca jako 4. najskuteczniejszy żużlowiec trzeciego szczebla rozgrywek. W 12 meczach uzyskał średnią 2,114 pkt/bieg. Jak przyznaje, zejście do 2. ligi dodało mu wiele pewności siebie. Nowy zawodnik Wybrzeża wierzy, że stać go, by w sezonie 2023 osiągać dobre wyniki.

- Ten rok dał mi dużo. Wygrywanie biegów i bycie liderem dało dużo pewności siebie i rozwinęło mnie jako żużlowca. Był to dobry rok dla mnie. Stać mnie na dobre wyniki w 1. lidze, ale potrzeba do tego dużo pracy. Zaczynam już powoli przygotowania. Sprzęt mam zakupiony i w większości skompletowany - wyjaśnia.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (73)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Arged Malesa Ostrów Wlkp.
8 kwietnia 2023
mecz ligowy
75% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
0% REMIS
25% Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Tabela

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
2 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 0 0 0 0 0:0 0
3 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
4 ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
5 PSŻ Poznań 0 0 0 0 0:0 0
6 Stelmet Zielona Góra 0 0 0 0 0:0 0
7 Trans MF Landshut Devils 0 0 0 0 0:0 0
8 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 0 0 0 0 0:0 0

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
12 sierpnia 2022, godz. 18:00
HIT
mecz ligowy
87% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
2% REMIS
11% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
GdańskDługie Ogrody
HIT
mecz ligowy
27% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
72% Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Relacje LIVE

Najczęściej czytane