Edach Budowlani Lublin - Ogniwo Sopot 38:29. Pierwsza porażka rugbistów

dak.
16 września 2023, godz. 15:55
Opinie (6)

Ogniwo Sopot

Stanisław Powała-Niedźwiecki jeszcze w poprzednim sezonie był rugbistą Ogniwa Sopot. Latem wrócił do rodzimego Lublina, gdzie został trenerem Budowlanych, by wygrać w pierwszym meczu przeciwko byłemu klubowi. Stanisław Powała-Niedźwiecki jeszcze w poprzednim sezonie był rugbistą Ogniwa Sopot. Latem wrócił do rodzimego Lublina, gdzie został trenerem Budowlanych, by wygrać w pierwszym meczu przeciwko byłemu klubowi.

Ogniwo Sopot przegrało na wyjeździe z zespołem Edach Budowlani Lublin 29:38 (17:22) w 5. kolejce ekstraligi rugby. To pierwsza porażka sopocian w sezonie 2023/24. Lublinianie na zwycięstwo z tą drużyną czekali aż 12 lat, a dokonali tego pod wodzą trenera Stanisława Powały-Niedźwieckiego, który jeszcze przed rokiem był zawodnikiem Ogniwa. Jednak to nie koniec emocji w ten weekend, bo w niedzielę, o godz. 13, Arka Gdynia podejmie na NSR Awentę Pogoń Siedlce.

Lechia Gdańsk - Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 69:17. Przeczytaj relację, wystaw oceny rugbistom i trenerowi Lechia Gdańsk - Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 69:17. Przeczytaj relację, wystaw oceny rugbistom i trenerowi

Punkty dla Ogniwa: Władysław Grabowski 15, Paul Thompson-Wells 5, Adrian Seerane 5, Aleksander Kirsanow 4

Punkty dla Budowlanych: Ian Trollip 18, Stanisław Powała-Niedźwiecki 5, Eria Nyakufaringwa 5, Onismus Kazembe 5, Panashe Dube 5

OGNIWO: Fidler, Burek, Gąska - Mroziński, Piotrowski - Kavtaradze, W. Grabowski, Żarczyński (50 Rau) - Plichta - Kirsanow - Thompson-Wells, Seerane, Burrows, Czasowski (20 Sawicki) - Żuk (60 Lubczyński)

Ogniwo Sopot do meczu z Edach Budowlanymi Lublin przystąpili bez: Wojciecha Piotrowicza, Piotra Zeszutka, Sebastiana Szulty Dmytro Mokrecowa, którzy zostali zawieszeni na 4 spotkania po starciu z Budowlanymi Łódź. Osobowa strata w składzie była także widoczna na boisku, gdyż sopocianie już od 4. minuty musieli gonić wynik.

Podopieczni Thomasa Fildera nawiązali walkę w 21. minucie po przyłożeniu Adama Piotrowskiego, ale już próba podwyższenia nie została wykorzystana. Celnie kopali za to rywale, którzy po rzucie karnym wygrywali 10:5.

Edach Budowlani Lublin - Ogniwo Sopot. Zobacz transmisję z meczu

Ogniwo zdołało objąć prowadzenie w 29. minucie. Po przyłożeniu do kopu na podwyższenie podszedł Oleksandr Kirsanow i tym razem już nie pomylił. Przed przerwą udało się jeszcze powiększyć różnicę, bo w polu punktowym znalazł się Paul Thompson-Wells. Jednak wyniku 17:10 nie udało się utrzymać do szatni, gdyż gospodarze jeszcze dwukrotnie przykładali i to oni kończyli pierwszą część spotkania z przewagą 22:17.

Po zmianie stron gospodarze zaczęli od udanego rzutu karnego, ale przyjezdni szukali sposobów na przejęcia inicjatywy. Udało się na chwilę, gdy przyłożeniem odpowiedział Władysław Grabowski, ale rywale znów doszli do głosu. Kolejny rzut karny i przyłożenie sprawili, że Budowlani prowadzili 35:22.

Przeczytaj zapowiedź 5. kolejki ekstraligi rugby Przeczytaj zapowiedź 5. kolejki ekstraligi rugby

Taki wynik utrzymywał się przez długi czas, ale rugbiści zadbali jeszcze o emocje w końcówce meczu. W ostatnich minutach przyłożenie zaliczył Adrian Seerane, a po podwyższeniu Kirsanowa strata wynosiła 6 punktów. Jednak nie udało się jej już odrobić. Wręcz przeciwnie, bo miejscowi rzutem karnym ustalili wynik starcia.

Zespół z Lublina długo czekał na zwycięstwo z Ogniwem, bo aż 12 lat. Dla drużyny może mieć tym bardziej symboliczny wymiar, gdyż do wygranej poprowadził ją trener Stanisław Powała-Niedźwiecki, który latem przejął Budowalnych po odejściu z Sopotu, gdzie był zawodnikiem w ostatnich latach.

Wyniki 5 kolejki

• ARKA GDYNIA - Awenta Pogoń Siedlce 14:38 (7:26)
  • LECHIA GDAŃSK – Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 69:17 (31:10)
  • Edach Budowlani Lublin - OGNIWO SOPOT 38:29 (22:17)
  • Juvenia Kraków - Budowlani Commercecon Łódź 90:8 (47:3)
  • pauza: Orkan Sochaczew
dak.

Opinie (6) 2 zablokowane

• Powinni się cieszyć, że pzr celowo zwlekał z zawieszeniami.

• 6 6

• Punkty

Coś za dużo tych punktów dla Lublina
    Tylko 17.

• 0 0

• Serio w Ogniwie nie ma drugiej osoby , która potrafi kopać na słupy?

• 8 1

• Sypią się drużyny złożone niemal wyłącznie z najemników. Budo już nie istnieje. ogniwo zaraz też padnie. I dobrze bo ten sposób budowania drużyn polegający na kradnięcie zawodnikow innym klubom to była patologia. Polska kadra była mocna gdy kluby grały wychowankami