• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Rugby. Lechia Gdańsk ma "bić mistrza", Arka Gdynia po raz pierwszy od lat z biletami

mip.
15 września 2023, godz. 14:30 
Opinie (14)
Wstęp na mecze rugbistów Arki Gdynia od zawsze był darmowy. Od meczu z Awentą Pogoń Siedlce to się jednak zmieni. Wejściówki będą są do nabycia w cenie 10 i 15 zł. Wstęp na mecze rugbistów Arki Gdynia od zawsze był darmowy. Od meczu z Awentą Pogoń Siedlce to się jednak zmieni. Wejściówki będą są do nabycia w cenie 10 i 15 zł.

Ekstraliga rugby wraca do gry po przerwie. Zgodnie z zasadą "bij mistrza", zwyciężyć z Budo 2011 Aleksandrów Łódzki chcą zawodnicy Lechii Gdańsk, którzy zagrają na Stadionie Lekkoatletycznym przy al. Grunwaldzkiej 244, w sobotę o godz. 13. Wstęp jest wolny. Godzinę później, ale na wyjeździe z Edach Budowlanymi Lublin zagra osłabione Ogniwo Sopot. Mecz będzie miał dodatkowy smaczek. Z kolei Arka Gdynia w niedzielę o godz. 13 na Narodowym Stadionie Rugby podejmie Awentę Pogoń Siedlce. Zakończyła się pewna epoka, gdyż będzie to pierwszy mecz gdynian od sezonu 2009/10, na który obowiązywać będą bilety.Typowanie wyników

ARKA Gdynia
Awenta Pogoń Siedlce

Jak typowano

90% 217 typowań ARKA Gdynia
0% 1 typowanie REMIS
10% 24 typowania Awenta Pogoń Siedlce

Twoje dane

LECHIA Gdańsk
Budo 2011 Aleksandrów Łódzki

Jak typowano

89% 216 typowań LECHIA Gdańsk
0% 0 typowań REMIS
11% 27 typowań Budo 2011 Aleksandrów Łódzki

Twoje dane

16 września 2023, godz. 14:00
3 pkt.
Edach Budowlani Lublin
OGNIWO Sopot

Jak typowano

14% 34 typowania Edach Budowlani Lublin
0% 0 typowań REMIS
86% 203 typowania OGNIWO Sopot

Twoje daneLechia Gdańsk - Budo 2011 Aleksandrów Łódzki, sobota, godz. 13, Stadion Lekkoatletyczny przy al. Grunwaldzkiej 244. Wstęp wolnyJako pierwsi w ten weekend na boiskach ekstraligi rugby zaprezentują się zawodnicy Lechii Gdańsk. Biało-zieloni podejmą mistrza Polski, Budo 2011 Aleksandrów Łódzki. Zespół ten po 3. kolejkach ma na koncie trzy porażki. Gdańszczanie nie zamierzają jednak lekceważyć złotych medalistów z ubiegłego sezonu, choć zgodnie z zasadą "bij mistrza", zamierza walczyć o zwycięstwo.

- Wygrana z mistrzem Polski zawsze buduje zespół i podnosi morale. Budo to jednak mocny zespół, który ma wiele atutów. Absolutnie ich nie lekceważymy. W pierwszych trzech meczach grali z czołowymi zespołami i ja bym ich jeszcze nie skreślał. Mamy swój plan na ten mecz, jesteśmy zdeterminowani i gotowi na to, by wygrać. Musimy tylko spełnić nasze założenia - mówi nam Paweł Lipkowski, trener Lechii Gdańsk.
Budowlani Commercecon Łódź - Lechia Gdańsk 12:48. Przeczytaj relację z ostatniego meczu Budowlani Commercecon Łódź - Lechia Gdańsk 12:48. Przeczytaj relację z ostatniego meczu

Gdańszczanie po dwóch zwycięstwach z rzędu, bardzo chcieliby iść za ciosem. Wygrane z Siedlcami i Łodzią dodały wiary w siebie zawodnikom biało-zielonych, którzy w tym sezonie, w niektórych meczach dysponują najmłodszym składem w całej ekstralidze. Pomóc w wygranej z mistrzem Polski ma powrót do składu doświadczonych Marka PłonkiMichała Krużyckiego. Niestety z powodu kontuzji zabraknie Milana KossakowskiegoAleksandra Czerniaka.

- Start sezonu był dla nas nieudany. Nie zaprezentowaliśmy tego, co chcieliśmy. Mamy młody zespół, a młodość to potencjał i energia, ale i nieprzewidywalność. Mam przekonanie, że po ostatnich dwóch zwycięstwach uda nam się zaprezentować na tyle dobrze, żeby z Budo powalczyć i ich pokonać - dodaje.


Czterech zawodników Ogniwa zawieszonychZe względu na zawieszenia, na boisku w Lublinie zabraknie czterech rugbistów Ogniwa Sopot. Chodzi tu o Wojciecha Piotrowicza, a także kapitana Piotra Zeszutka, Sebastiana SzultyDmytro Mokrecowa. To efekt meczu z Budowlanymi Łódź. Decyzją Komisji Gier i Dyscypliny, za nieprzepisowe zachowania podczas tego spotkania cała czwórka została ukarana zawieszeniem na cztery kolejki.

- Jesteśmy świadomi tego, że musieliśmy ponieść konsekwencje swojego zachowania. Musimy wziąć to na klatę i odczekać teraz te 4 mecze. Nasza zachowanie było niesportowe, ale ciężko się patrzy, jak drużyna przeciwna bije kolegów z drużyny. Emocje wzięły górę i był to po prostu odruch - tłumaczy wydarzenia ze wspomnianego meczu, Wojciech Piotrowicz.
Przypomnijmy, że mowa tu o spotkaniu z 1. kolejki ekstraligi rugby. W kolejnych spotkaniach Ogniwa brała udział cała czwórka zawodników. Decyzja komisji zapadła dopiero w trakcie przerwy reprezentacyjnej.

Edach Budowlani Lublin - Ogniwo Sopot, sobota, godz. 14Niepokonane Ogniwo Sopot w sobotę uda się na daleki wyjazd do Lublina, by tam powalczyć o kolejne punkty z Edach Budowlanymi. Zespół z Lubelszczyzny spisuje się w tym sezonie bardzo dobrze, co zwiastuje nie lada emocje i wyrównany bój. Celem sopocian jest jednak zwycięstwo i utrzymanie miana niepokonanych.

- Naszym celem jest zwycięstwo. W trzech pierwszych meczach udowodniliśmy, że dalej będziemy liczyć się w grze o mistrzostwo, a ze środowiska słychać było głosy, że wiele osób nas skreśliło. Wyjazdy do Lublina to zawsze ciężkie mecze. Nastawiamy się na twardą przeprawę, ale jesteśmy do niej odpowiednio przygotowani. Jedziemy do Lublina w optymalnym, na ten moment, składzie - mówi nam Wojciech Piotrowicz, drugi trener Ogniwa Sopot, który jest wychowankiem Budowlanych.
Ogniwo Sopot - Orkan Sochaczew 21:15. Złe dobrego początki na szczycie rugby Ogniwo Sopot - Orkan Sochaczew 21:15. Złe dobrego początki na szczycie rugby

Pikanterii temu spotkaniu dodaje fakt, że grającym trenerem w Edach Budowlanych jest Stanisław Powała-Niedźwiecki, który ostatnie 8 lat spędził w Ogniwie Sopot, ale przed startem tego sezonu zdecydował się wrócić do macierzystego zespołu.

- Będzie to fajna konfrontacja dla nas. Staszek spędził u nas 8 lat, więc zna naszą drużynę na wylot. Przed tym sezonem z trenerem Thomasem Fidlerem całkowicie zmieniliśmy system naszej gry i poruszanie się na boisku. Myślę, że tym zaskoczymy Lublin. Pomimo tego, że jest to nowość, to zawodnicy szybko się do tego adaptują i funkcjonuje to bardzo dobrze. To powinno zaskoczyć Staszka i Budowlanych, ale pewno będą dobrze przygotowani, co do indywidualnych umiejętności naszych zawodników, co zwiastuje bardzo ciekawe spotkanie - dodaje.


Arka Gdynia - Awenta Pogoń Siedlce, niedziela, godz. 13, Narodowy Stadion Rugby. Bilety: 10 zł (ulgowy) i 15 zł (normalny)Już w niedzielę na boisko wybiegną rugbiści Arki Gdynia. Podopieczni Łukasza Szostka podejmą Awentę Pogoń Siedlce. Będzie to pierwszy mecz od sezonu 2009/10, w którym kibice będą musieli zapłacić za wstęp na trybuny Narodowego Stadionu Rugby. Wcześniej mecze "Buldogów" były darmowe. Klub zapewnia, że dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na rozwój akademii młodzieżowej. Ekstraligowi rugbiści fanom odpłacić się mają zwycięstwem.

- W każdym meczu interesuje nas tylko zwycięstwo. Nie lekceważymy Siedlec i zdajemy sobie sprawę, że będą to trudne zawody. O ile inne zespoły można przewidzieć i przeanalizować ich zagrania, to Pogoń jest sporą niewiadomą. Nigdy nie wiadomo, w jakim składzie wystąpią. Jest to groźny zespół, który potrafi wygrywać mecze, ale my patrzymy na siebie i chcemy zgarnąć z boiska punkty, które na nim czekają - mówi nam Łukasz Szostek, szkoleniowiec Arki.
Juvenia Kraków - Arka Gdynia 54:26. Żółte kartki podcięły skrzydła Juvenia Kraków - Arka Gdynia 54:26. Żółte kartki podcięły skrzydła "Buldogom"

Ostatni mecz ligowy gdynianie rozegrali 3 tygodnie temu. Tę przerwę wykorzystali na wyleczenie mikrourazów, a także na poprawę elementów, które szwankowały w pierwszych spotkaniach.

- Na pewno zabraknie Pawła Gajnowniczka, który boryka się ze złamanym nosem. Poza nim myślę, że wszyscy będą gotowi na niedzielę. Mam nadzieję, że elementy, nad którymi pracowaliśmy na treningach przyniosą efekt i zaprezentujemy to, co wypracowaliśmy - kończy.

Tabela po 4 kolejkach

Rugby - Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Orkan Sochaczew 4 3 0 1 179:64 16
2 Juvenia Kraków 3 3 0 0 121:50 15
3 Edach Budowlani Lublin 4 3 0 1 83:69 14
4 Ogniwo Sopot 3 3 0 0 125:51 13
5 Lechia Gdańsk 4 2 0 2 106:100 9
6 Arka Gdynia 3 1 0 2 78:103 5
7 Awenta Pogoń Siedlce 4 1 0 3 99:115 4
8 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 3 0 0 3 32:87 0
9 Budowlani Commercecon Łódź 4 0 0 4 47:254 0
Tabela wprowadzona: 2023-09-03

Wyniki 4 kolejki

  • OGNIWO SOPOT - Orkan Sochaczew 21:15 (14:10)
  • Budowlani Commercecon Łódź - LECHIA GDAŃSK 12:48 (12:15)
  • Awenta Pogoń Siedlce - Juvenia Kraków 10:32 (3:17)
  • Budo 2011 Aleksandrów Łódzki - Edach Budowlani Lublin 7:30 (7:10)
  • pauza: ARKA GDYNIA
mip.

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (14)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ostatnie wyniki Ogniwa

Orlen Orkan Sochaczew
1 czerwca 2024, godz. 12:00
HIT
94% Orlen Orkan Sochaczew
0% REMIS
6% OGNIWO Sopot
Awenta Pogoń Siedlce
98% OGNIWO Sopot
1% REMIS
1% Awenta Pogoń Siedlce

Ostatnie wyniki Lechii

45% DREW PAL 2 LECHIA Gdańsk
1% REMIS
54% Edach Budowalni Lublin
5 maja 2024, godz. 15:30
98% Orlen Orkan Sochaczew
0% REMIS
2% DREW PAL 2 LECHIA Gdańsk

Ostatnie wyniki Arki

Orlen Orkan Sochaczew
19 maja 2024, godz. 15:30
97% Orlen Orkan Sochaczew
0% REMIS
3% ARKA Gdynia

Relacje LIVE

Najczęściej czytane