Lotos Trefl przegrał w Kielcach 0:3

26 października 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Trefl Gdańsk

Jakub Jarosz zakończył spotkanie w Kielcach z 33 proc. skutecznością w ataku. Jakub Jarosz zakończył spotkanie w Kielcach z 33 proc. skutecznością w ataku.

Siatkarze Lotosu Trefla nie postawili się Effectorowi Kielce, który do tego meczu przystępował bez żadnego punktu w PlusLidze. Gdańszczanie przegrali na wyjeździe 0:3 (22:25, 21:25, 22:25). Kosztowne okazały się błędy na zagrywce szczególnie w końcówkach pierwszego i trzeciego seta. Dlatego na nic zdało się wysokie prowadzenie żółto-czarnych na początku dwóch pierwszych partii.

Effector: Lipiński 2, Poglajen 10, Polański 12, Jungiewicz 20, Dryja 5, Buchowski 9, Sufa (libero) oraz Kaczmarek, Bieniek, Staszewski

LOTOS TREFL: Łomacz, Milczarek 1, Zajder 7, Jarosz 9, Gawryszewski 5, Żaliński 11, Rusek (libero) oraz Wierzbowski 10, Ratajczak, Mikołajczak 1, Stolc

Mecz 3. kolejki PlusLigi miał być dla Lotosu Trefla okazją do pierwszego, wyjazdowego zwycięstwa w tym sezonie. W poniedziałek gdańszczanie pokonali u siebie Transfer Bydgoszcz, a to miało stanowić dobry znak przed kolejnymi meczami. Zresztą wskazywała na to także poprawna gra żółto-czarnych.

ROBERT MILCZAREK: MOŻEMY WYGRYWAĆ NA WYJAZDACH

Natomiast Effector miał za sobą same porażki: 0:3 z AZS Politechniką Warszawską oraz 1:3 z PGE Skrą Bełchatów. I chyba motywacja związana z chęcią odniesienia pierwszej wygranej w sezonie okazała się w sobotę decydująca, choć na początku starcia spięła ona nieco rywali gdańszczan. Ci wykorzystali to perfekcyjnie. Do błędów gospodarzy dołożyli blok, a na tablicy wyników było 5:1 dla Lotosu Trefla. O przerwę na żądanie poprosił wówczas Dariusz Daszkiewicz, a to zupełnie wybiło z rytmu gdańszczan.

Atak ze środka Łukasza Polańskiego dał po chwili remis 7:7. Ten sam siatkarz wykonał podobną akcję pod koniec pierwszej partii, ale wówczas dała ona Effectorowi prowadzenie 19:17. W następnej akcji pomylił się Jakub Jarosz i zrobiło się gorąco. Kielczanie mieli przewagę, która pozwalała czekać na błędy przyjezdnych. Popełnili je przy zagrywkach Paweł Mikołajczak (24:20) i Wojciech Żaliński (25:22).

Z podobnym animuszem jak pierwszą partię gdańszczanie zaczęli i drugą. Atak z szóstej strefy Żalińskiego i było 5:2 dla gdańszczan. Przyjmujący Lotosu Trefla prezentował się bardzo dobrze w ataku w dwóch pierwszych starciach, dlatego też był oparciem dla Grzegorza Łomacza również w Kielcach.

Dyspozycję Żalińskiego znali oczywiście także w Effectorze. Czasami kierowali na niego wszystkie siły w bloku. Kiedy w górę powędrowały na raz trzy pary rąk, piłka po ataku Żalińskiego wróciła na stronę Lotosu Trefla, a gospodarze prowadzili 11:10. Gdańszczanie walczyli jeszcze tylko do stanu 13:13.

Rywale od tego momentu zdobyli cztery punkty z rzędu, wychodząc ponownie na bezpieczne prowadzenie przed końcówką seta. Rozegrali ją na swoje ataki i błędy, ale to nie przeszkodziło im w zwycięstwie.

W przekroju całego meczu, najbardziej wyrównaną partią była ta ostatnia. Do drugiej przerwy technicznej często na tablicy wyników pojawiał się remis.

Wtedy gdańszczanie zaczęli mieć problemy ze skuteczną zagrywką. Popsuli ją kolejno Żaliński i Mikołajczak. Kiedy na blok nadział się Maciej Zajder (22:19), trener Radosław Panas ratował się czasem. Niestety, nie pomógł on jego siatkarzom, którzy już nie zbliżyli się do rywala.

Wyniki 3 kolejki

• Effector Kielce - LOTOS TREFL Gdańsk 3:0 (22:25, 21:25, 22:25)
  • AZS Politechnika Warszawska - AZS Częstochowa 3:0 (25:19, 25:20, 29:27)
  • ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:20, 25:17, 25:17)
  • Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia 3:1 (30:28, 25:19, 23:25, 25:22)
  • Transfer Bydgoszcz - Cerrad Czarni Radom 1:3 (25:18, 21:25, 26:28, 26:28)
  • PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:22, 26:24, 21:25, 25:20)

Opinie (8)

• rozczarowanie

• 10 3

• po prostu niemoc i obcisch

• 10 3

• tylko w gebie mocni

mialo byc pieknie, a jest jak zawsze. Taki obiecujacy trener i zadufany w sobie, ale 10 miejsce z Olsztynem to nie przypadek