• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ekstraliga Rugby. Arka Gdynia, Lechia Gdańsk, Ogniwo Sopot inaugurują sezon 2023/24

Damian Konwent
11 sierpnia 2023, godz. 14:00 
Opinie (16)
W trakcie inauguracji sezonu Ekstraligi Rugby, w Trójmieście rozegraną dwa mecze z udziałem Ogniwa Sopot i Lechii Gdańsk. W trakcie inauguracji sezonu Ekstraligi Rugby, w Trójmieście rozegraną dwa mecze z udziałem Ogniwa Sopot i Lechii Gdańsk.

Ekstraliga Rugby startuje z nowym sezonem. Jako pierwsi na boisko wybiegną rugbiści Arki Gdynia, którzy z nowo pozyskanymi: Kewinem Bracikiem i Gruzinem Zurabem Rijmadze zmierzą się na wyjeździe z Edach Budowlanymi Lublin, w sobotę, 12 sierpnia, o godz. 14. O 16, ale na Stadionie im. Edwarda Hodury, Ogniwo Sopot podejmie Budowlanych Łódź. W przerwie spotkania nastąpi oficjalne podziękowanie Karolowi Czyżowi. Bilety w cenie 5 i 15 zł. Natomiast Lechia Gdańsk zagra w niedzielę. O godz. 13, na Stadionie Lekkoatletycznym rozpoczną starcie z Juvenią Kraków. Wstęp wolny.Typowanie wyników

12 sierpnia 2023, godz. 14:00
1 pkt.
Edach Budowlani Lublin
ARKA Gdynia

Jak typowano

97% 236 typowań Edach Budowlani Lublin
0% 0 typowań REMIS
3% 8 typowań ARKA Gdynia

Twoje dane

LECHIA Gdańsk
Juvenia Kraków

Jak typowano

96% 241 typowań LECHIA Gdańsk
1% 1 typowanie REMIS
3% 8 typowań Juvenia Kraków

Twoje daneStartuje Ekstraliga RugbyW weekend 12-13 sierpnia zainaugurowany zostanie sezon 2023/24 w Ekstralidze Rugby. Przed pierwszymi meczami przyjrzeliśmy się Arce Gdynia, Lechii Gdańsk i Ogniwu Sopot, ich planom na nadchodzące rozgrywki oraz transferom, których dokonały.

Ogniwo Sopot chce wygrywać. Thomas Fidler zmienił szatnię i miejsce w autobusie Ogniwo Sopot chce wygrywać. Thomas Fidler zmienił szatnię i miejsce w autobusie

Jednocześnie informujemy, że zespoły ekstraligi rugby będą mogły przeprowadzać transfery także po pierwszych spotkaniach, bowiem okno transferowe otwarte jest do 31 sierpnia.

Edach Budowlani Lublin - ARKA GDYNIA, sobota, godz. 14Arka Gdynia inauguruje sezon na wyjeździe. W sobotę zmierzy się z Edach Budowlanymi Lublin, czyli czwartą drużyną poprzednich rozgrywek. Dziś to jednak już inny zespół, głównie za sprawą nowego trenera, bowiem latem przejął ją Stanisław Powała-Niedźwiecki, który wrócił do macierzystego klubu latach gry dla Ogniwa Sopot. To jego pierwsza praca w roli szkoleniowca seniorów.

- Mamy ochotę na wyższą lokatę niż ostatnio. Jednak wiemy, że inne zespoły mają podobne plany, bo każdy ma swoje aspiracje. Tak naprawdę wszystko zweryfikuje boisko. Nie chcę tu rozbudzać apetytów i mówić o celach. Postawiliśmy sobie je w szatni. Na pewno mogę powiedzieć, że chcemy wygrać jak najwięcej meczów. Wierzę, że będziemy groźni dla wszystkich, ale musimy ustabilizować formę na wyjazdach. W zespole jest dużo energii, w sobotę wyjdziemy w optymalnym składzie. Postaramy się sprawdzić niespodziankę, bo to Budowlani będą faworytem - mówi nam Łukasz Szostek, pierwszy trener Arki.
Przeczytaj o poprzednich transferach w zespołach: Ogniwa Sopot, Lechii Gdańsk i Arki Gdynia Przeczytaj o poprzednich transferach w zespołach: Ogniwa Sopot, Lechii Gdańsk i Arki Gdynia

- Po okresie przygotowawczym jestem bardziej niż zadowolony. Frekwencja na treningach była wysoka, choć niezawsze 100-procentowa ze względu na czas urlopowy. Pracowaliśmy na własnych obiektach, trenowaliśmy też na plaży, w lesie. O przygotowanie motoryczne jestem spokojny, zadbał o nie Szymon Sirocki. Widzę, że solidnie przepracowaliśmy ostatnie tygodnie i liczę, że będzie gaz - dodaje szkoleniowiec.
Anton Szaszero, Zurab Rijmadze i Kewin Bracik to nowi rugbiści Arki Gdynia. Anton Szaszero, Zurab Rijmadze i Kewin Bracik to nowi rugbiści Arki Gdynia.
Do zmian doszło także w drużynie "Buldogów", którzy dokonali trzech wzmocnień. Szczególnie jedno z nich odbiło się szerokim echem w Trójmieście. Mowa o Kewinie Braciku, który ostatnio reprezentował barwy rywala zza miedzy, czyli Lechii Gdańsk.

Klub ogłosił także pozyskanie Zuraba Rijmadze. 23-letni Gruzin to zawodnik pierwszej linii młyna. Ponadto do żółto-niebieskim wrócił Anton Szaszero, ale o transferze jednej z największych gwiazd ligi informowaliśmy już wcześniej.

- Liczę na na nich i ich umiejętności. Na pewno są dla nas wzmocnieniem, zawodników o takim profilu właśnie szukaliśmy. Wierzę, że to jeszcze nie koniec. Czekamy na dwóch zawodników z RPA. Po załatwieniu wszystkich spraw wizowych, powinni przylecieć do Polski - mówi szkoleniowiec.


OGNIWO SOPOT - Budowlani Łódź, sobota, godz. 16, Stadion im. Edawarda Hodury. Bilety 5 i 15 złOgniwo Sopot w pierwszym meczu podejmie beniaminka Budowlanych Łódź. To triumfator I ligi, który zgłasza aspiracje do lokaty w górnej połowie tabeli. Pomóc ma w tym nowo zakontraktowany reprezentant Polski Kacper Palamarczuk.

Sopocianie mają podrażnione ambicje po ostatnim sezonie, w którym przegrali finał i musieli pocieszyć się tytułem wicemistrzów Polski. Sportowa złość ma sprawić, że Ogniwo od samego początku rozgrywek będzie chciało pokazywać swoją dominację.

- Wróciliśmy do treningów siedem tygodni temu, początkowo skupiając się na mocnych zajęciach wytrzymałościowych. Potem pracowaliśmy nad strukturą naszej gry. Pracowaliśmy również na plaży, wykorzystując jej bliskość, czego nie ma ligowa konkurencja poza Arką Gdynia i Lechią Gdańsk. Ostatnie dni to skupienie na pierwszym meczu w sezonie - uważa Tom Filder, dla którego będzie to debiutancki sezon w roli pierwszego trenera.
Karol Czyż chce rozwinąć w Ogniwie Sopot szkolenie młodzieży i rugby kobiet Karol Czyż chce rozwinąć w Ogniwie Sopot szkolenie młodzieży i rugby kobiet

Na mecz warto wybrać się nie tylko ze względu na boiskową rywalizację rugbistów. W przerwie spotkania nastąpi oficjalne podziękowanie Karolowi Czyżowi, który sprawował rolę pierwszego trenera Ogniwa przez 12 poprzednich lat. Utytułowany trener pozostanie w klubie i swoje doświadczenie wykorzysta we wsparciu struktur klubowej akademii.

Przypomnijmy, że to nie jedyne zmiany w zespole. Opuścili go: Łukasz Anuszkiewicz, Stanisław Powała-NiedźwieckiVaha Halaifonua, Keith Chiwara i Wayne Smith. Pozyskani zostali za to: Jordan TebbattMarcel Nel.

LECHIA GDAŃSK - Juvenia Kraków, niedziela, godz. 13, Stadion Lekkoatletyczny przy al. Grunwaldzkiej 244. Wstęp wolnyLechia Gdańsk nowy sezon rozpocznie przed własną publicznością. W niedzielne popołudnie, o godz. 13, podejmie Juvenię Kraków na Stadionie Lekkoatletycznym przy al. Grunwaldzkiej 244. Klub spod Wawelu ostrzy sobie apetyt po szóstym miejscu w minionych rozgrywkach. Gwiazdą drużyny znów ma być Riaan Van Zyl, którego udało się zatrzymać, a ponadto wzmocnieniem ma być urodzony we Francji Patrick Różycki, który do niedawna występował na poziomie Federal 2 w klubie Orsay.

Sopot Beach Rugby i Memoriał Edwarda Hodury. Sopot Beach Rugby i Memoriał Edwarda Hodury. "Wszystko udało się znakomicie"

Biało-zieloni również nie pozostawali bierni na polu transferowym i w niedzielnym spotkaniu będziemy mieli okazję zobaczyć na boisku trzech nowych zawodników, którzy są młodzieżowymi reprezentantami Tongo: Taholo Selupe, Henrik HuhaneAntony Siale.

- Wpisują się w nasz projekt i pomysł na to, że ma to być drużyna budowana długofalowo. Nie nastawiamy się na tu i teraz, to są świetni gracze - ale również młodzi i perspektywiczni. Chcemy ich rozwijać i razem z nimi budować Lechię. Naszą grę opieramy dziś jednak na zawodnikach, których mamy i których znamy z pierwszego składu. Wzmocnienia to uzupełnienie naszego trzonu - mówi pierwszy trener Paweł Lipkowski, który będzie prowadził drużynę wraz z Rafałem Kwiatkowskim.
Taholo Selupe, Henrik Huhane i Antony Siale to nowi rugbiści Lechii Gdańsk. Taholo Selupe, Henrik Huhane i Antony Siale to nowi rugbiści Lechii Gdańsk.
W poprzednim sezonie Lechia znalazła się w tabeli tuż nad Juvenią, zatem oba zespoły będą miały okazję przekonać o tym, jaki postęp zrobiły w przerwie letniej. Gdańszczanie przygotowywali się m.in. na obozie w Gniewinie, gdzie sprawdzali nowe ustawienia i zagrywki.

- Mamy młody, perspektywiczny zespół, a młodość to energia, moc i chęci, ale też nieprzewidywalność. Zobaczymy, jak to będzie współgrać i się zazębi. Uważamy z trenerem Rafałem Kwiatkowskim, że startujemy z dobrego poziomu: tego, na którym kończyliśmy poprzedni sezon. Dużo utrwaliliśmy, zawodnicy są świadomi naszej taktyki, zrobiliśmy spory krok do przodu. Oczywiście, liga zweryfikuje i pokaże, jak skutecznie, ale startujemy z nadziejami na osiągniecie wyższego miejsca niż piąte, na którym skończyliśmy ostatni rok. Wiemy, że o każdy punkt będzie ciężko, drużyny się wzmacniają. My jednak również pracujemy - mówi trener Lipkowski.

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (16)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Arki

Juvenia Kraków
23 marca 2024
16% ARKA Gdynia
0% REMIS
84% Juvenia Kraków

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Beata Xxxv 10 31 90%
2 Radosław Dymkowski 10 30 100%
3 Fc Zdunkowo 10 30 90%
4 Kuba Matysiak 9 28 100%
5 Izabela Dymkowska 10 28 90%

Tabela

Rugby - Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Juvenia Kraków 9 9 0 0 362:127 42
2 Ogniwo Sopot 10 8 0 2 323:182 37
3 Orkan Sochaczew 10 7 0 3 359:183 35
4 Edach Budowlani Lublin 10 5 0 5 243:205 25
5 Awenta Pogoń Siedlce 10 5 0 5 262:201 22
6 Lechia Gdańsk 10 4 0 6 258:253 19
7 Arka Gdynia 10 3 0 7 289:271 16
8 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 9 2 0 7 148:233 9
9 Budowlani Commercecon Łódź 10 0 0 10 60:648 0
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio. Najsłabsza drużyna ma zagrać baraż z mistrzem I ligi o prawo gry w ekstralidze 2024/25.

Wyniki 11 kolejki

  • LECHIA GDAŃSK - ARKA GDYNIA 27:10 (10:3)
  • OGNIWO SOPOT - Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 54:19 (33:7)
  • Edach Budowlani Lublin - Awenta Pogoń Siedlce 7:38 (0:14)
  • Orkan Sochaczew - Budowlani Commercecon Łódź 42:5 (21:5)
  • pauza: Juvenia Kraków

Ostatnie wyniki Arki

Edach Budowlani Lublin
45% ARKA Gdynia
1% REMIS
54% Edach Budowlani Lublin

Najbliższy mecz Lechii

Awenta Pogoń Siedlce
23 marca 2024
76% Awenta Pogoń Siedlce
0% REMIS
24% LECHIA Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Justyna Gapys 10 29 90%
2 Witold Krużyński 10 29 90%
3 Marek Węgrzynowski 10 28 90%
4 FC KROBIA 10 28 90%
5 RYSZARD KIWATROWSKI 10 28 90%

Ostatnie wyniki Lechii

28 października 2023, godz. 13:00
95% Juvenia Kraków
0% REMIS
5% LECHIA Gdańsk

Najbliższy mecz Ogniwa

Orkan Sochaczew
30 marca 2024
15% Orkan Sochaczew
0% REMIS
85% OGNIWO Sopot

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Ogniwa

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Kunowski 10 30 100%
2 Janusz Zabiega 9 27 100%
3 Waldemar Gajda 9 27 100%
4 Lech Zaremba 10 27 90%
5 Mariusz Karbowski 10 26 100%

Ostatnie wyniki Ogniwa

Budo 2011 Aleksandrów Łódzki
100% OGNIWO Sopot
0% REMIS
0% Budo 2011 Aleksandrów Łódzki
Budowlani Commercecon Łódź
28 października 2023, godz. 13:00
1% Budowlani Commercecon Łódź
1% REMIS
98% OGNIWO Sopot

Relacje LIVE

Najczęściej czytane