Emocje zamiast zwycięstwa

29 lipca 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Po bezbramkowym remisie z Wartą Poznań także drugiego meczu I ligi w Gdyni Arka nie potrafiła rozstrzygnąć na swoją korzyść. Jednak schodzących do szatni z wynikiem 2:2 (1:2) z Piastem Gliwice gospodarzy żegnały oklaski. Mecz dostarczył bowiem wielki emocji i równie dobrze mógł przynieść sukces każdej z drużyn.

Juszczyk - Krajanowski, Mazurkiewicz, Łągiewka, Strzelecki - Kowalski, Kuklis, Kasperkiewicz, Radzewicz - Arifović, Surdykowski
Sędziowie: Podgórski (Wrocław) oraz Kędzierski i Mazgaj
Widzów: 6000
Szmatuła - Lisowski, Klepczyński, Krzycki, Matras - Bzdęga, Zganiacz, Urban, Podgórski - Cicman, Kędziora
  • 46' Kuklis Zmiany Czoska
  • 60' Surdykowski Zmiany Ivanovski
  • 73' Radzewicz Zmiany Niedziela
  • 68' Urban Zmiany Świątek
  • 71' Cicman Zmiany Buryan
  • 86' Kędziora Zmiany Matuszek
  • 40' Surdykowski
  • 62' Arifović karny
  • 16' Mazurkiewicz samobójcza
  • 24' Kędziora
  • 47' Kasperkiewicz
  • 48' Podgórski
  • 61' Szmatuła
  • 63' Bzdęga
  • 79' Kędziora
  • 89' Bzdęga

trener Nemec wbrew zapowiedziom nie utrzymał wyjściowej "11" z inauguracji, a gra składem, który rozpoczął drugą połowę meczu z Wartą, na środku drugiej linii gra Kasperkiewicz w miejsce Płotki
kapitanem żółto-niebieskich będzie Mazurkiewicz, który w minionym tygodniu leczył uraz łydki, na wszelki wypadek do "18" wszedł Siebert, który może być alternatywą dla tego stopera, jak i może zagrać jako defensywny pomocnik, niespodzianką jest brak nawet na ławce wspomnianego Płotki
1'
mecz rozpoczął Piast, który gra w czerwonych strojach z białymi wypustkami na koszulkach, Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki, żółte getry
2'
pierwszy rzut wolny dla Arki, okazja do dośrodkowania w pole karne
2'
po dośrodkowaniu Mazurkiewicza w "16" próbował strzelać Radzewicz, jednak kopnął piłkę lekko i obok słupka
3'
odważny atak Kędziory, którego dopiero w polu karnym Arki powstrzymał Mazurkiewicz
5'
nieporozumienie w defensywie Arki, Łągiewka ratuje się mocnym wykopem w aut, aby nie dopuścić Kędziory do sytuacji sam na sam z bramkarzem
7'
po dynamicznej akcji Kowalskiego róg dla Arki
8'
Szmatuła niepewnie piąstkuje po dośrodkowaniu z narożnika Radzewicza, ale gdynianie nie potrafili tego wykorzystać
8'
szybka kontra Piasta i teraz róg dla gliwiczan
9'
sędzia przerywa grę, bo w walce o piłkę po dośrodkowaniu gości z rogu ucierpiał Kasperkiewicz
10'
obaj trenerzy przy liniach na stojącą oglądają to spotkanie
10'
dośrodkowanie Radzewicza, Klepczyński ubiegł Surdykowskiego, wybijając piłkę na róg, ale po kornerze Arka nie stworzyła już zagrożenia
11'
tym razem sędzia przerwał grę, bo na murawie po zderzeniu z Matrasem został Mazurkiewicz, kapitan Arki może kontynuować grę bez pomocy masażystów
11'
trener Brosz wysłał już trzech rezerwowych na rozgrzewkę, czyżby planował szybszą zmianę niż na inaugurację uczynił to trener Nemec, kiedy to pierwszej roszady dokonał w przerwie?
13'
od początku meczu gospodarze mogą liczyć na głośny doping widowni, której dokładną liczbę podamy, gdy Arka otrzyma odczyt ze stadionowych kołowrotków
14'
strzał Radzewicza z dystansu mocno niecelny
15'
groźnie pod bramką Arki, prawym skrzydłem przedarł się Bzdęga i dośrodkował w pole karne, Podgórski zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, ale posłał ją nad poprzeczką
16'
Juszczyk odbił strzał Podgórskiego
16'
[0:1] PIAST STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mazurkiewicz , po trafieniu samobójczym, Sławek tak niefortunnie próbował przeciąć dośrodkowanie Bzdęgi, że wpakował piłkę do własnej siatki.
17'
strzał Lisowskiego, Juszczyk odbił piłkę przed siebie, ale nikt z Piasta nie zdążył z dobitką
21'
Arka dopiero otrząsnęła się z przewagi gości, która miała miejsce po zdobyciu prowadzenia przez Piasta, dobry rajd prawym skrzydłem Krajanowskiego, szkoda tylko, że dośrodkowanie obrońcy było zbyt "głębokie" i piłka przeleciała nad poprzeczką bramki gości
24'
[0:2] PIAST STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kędziora. Znów gdyńska obrona została "rozklepana" po ataku rywali prawym skrzydłem. Tym razem Cicman dograł do Kędziory, który z kilku metrów wpakował piłkę do siatki
25'
tym razem dwóch piłkarzy Arki rozpoczęło rozgrzewkę, to Ivanovski i Czoska
26'
dośrodkowanie Mazurkiewicza z wolnego dało Arce róg
26'
po rogu wolny dwa metry od linii bocznej pola karnego Piasta, bo Kędziora zagrał ręką
27'
z wolnego dośrodkowanie Radzewicza, ale najwyżej wyskoczył jeden z obrońców gości
30'
Arka sprawia wrażenie jakby zapomniała co miała tego dnia grać, kolejne nieporadne zagrania miejscowy kwitują pojedyncze gwizdy
31'
brzydki faul Strzeleckiego na Lisowskim, wolny dla Piasta z wysokości pola karnego Arki
32'
po dośrodkowaniu piłkę wybił Mazurkiewicz, tym razem we właściwym kierunku, od własnej bramki
33'
sektor Górka skanduje "Mirko Ivanovski", Macedończyk nadal rozgrzewa się wzdłuż linii bocznej, w polu karnym Piasta piłka zaś uciekła Surdykowskiemu
34'
wydawało się, że z wolnego z około 30 metrów Urban będzie dośrodkowywał, tymczasem pomocnik Piasta posłał piłkę na tyle precyzyjnie, że ta zmierzała w "okienko" gdyńskiej bramki. Juszczyk był czujny i nie dał się zaskoczyć, łapiąc piłkę
36'
po dośrodkowaniu Radzewicza niepewna interwencja Szmatuły, ale Arifović nie sięgnął piłki głową
37'
szybka kontra Arki, sam na sam z Juszczykiem Podgórski, Marcin ratuje gdynian przed stratą gola
40'
[1:2] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Surdykowski. Pierwszy gol Janusza w barwach Arki. Napastnik strzelił głową po dośrodkowaniu Kowalskiego
41'
strzał Kuklisa po nodze obrońcy, piłkę złapał Szmatuła
42'
z trybun głośne "Jeszcze jeden"
44'
Arka stara się wyrównać jeszcze przed przerwą, ale atakuje nazbyt żywiołowo, mało jest dokładności w jej akcjach
45'
sędzia doliczył dwie minuty, będzie róg dla Arki
45'
a w drugiej połowie GKS Katowice przegrywa z Olimpią Elbląg 0:1
46'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kuklis, w jego miejsce wchodzi Czoska.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
47'
dobra akcja Czoski od razu po wejściu na boisko, dobrze wymienił piłki z Arifoviciem, ale nie poszedł za piłką, gdy Bośniak dograł mu ją w pole karne
47'
Żółtą kartką został ukarany Kasperkiewicz (ARKA) po faulu na Podgórskim
48'
Teraz faulującym pomocnik Piasta i żółtą kartką został ukarany Podgórski (PIAST).
48'
jak informuje Tomasz Rybiński, rzecznik Arki mecz mecz ogląda 5650 kibiców
49'
strzał Czoski obok słupka
52'
błąd Mazurkiewicza, który przy wyprowadzaniu piłki został zablokowany przez Cicmana, dobrze, że napastnikowi Piasta piłka odskoczyła od nogi, bo zdążył ją przejąć Juszczyk
53'
Szmatuła tym razem dobrze piąstkuje po dośrodkowaniu z wolnego Radzewicza
54'
znów dośrodkowanie Radzewicza, tym razem z akcji lewą stroną boiska, głową strzelał Surdykowski, celnie, ale za lekko, aby pokonać dobrze ustawionego Szmatułę
54'
55'
Juszczyk znów zmuszony do interwencji po niezbyt precyzyjnym zagraniu obrońcy, tym razem zbyt lekko piłkę podawał do bramkarza Krajanowski i niewiele brakowało, aby futbolówka padła łupem Kędziory
57'
zablokowany strzał Podgórskiego, róg dla Piasta
57'
Ivanovski przywołany do ławki, wkrótce będzie zmiana, a dośrodkowanie z rogu Piasta nieudane
58'
mecz się zaostrza, dwie żółte kartki nie utemperowały piłkarzy, sędzia coraz częściej używa gwizdka
58'
Czoska dograł w pole karne, Klepczyński wybił piłkę na róg
59'
po dośrodkowaniu z rogu Radzewicza do strzału głową doszedł Strzelecki, uderzył celnie, ale za słabo, Szmatuła na posterunku
60'
ARKA przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza strzelec gola Surdykowski, w jego miejsce wchodzi Ivanovski, witany oklaskami i skandowaniem jego imienia i nazwiska przez publiczność
61'
w indywidualnej akcji Arifović, strzelił tuż przy słupku, ale był tam bramkarz Piasta
61'
Karny dla Arki, Klepczyński popchnął w polu karny Ivanovskiego
61'
Żółtą kartką został ukarany Szmatuła (PIAST), który próbował protestować
62'
[2:2] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Arifović, który umieści piłkę w prawym górnym rogu bramki Piasta po uderzeniu z karnego
63'
Żółtą kartką został ukarany Bzdęga (PIAST), kolejne upomnienie dla gości za krytykę sędziego
65'
Podgórski z wolnego ostro dośrodkował, Juszczyk z trudem wybił piłkę na róg
66'
z kłopotami, ale obrońcy Arki wybili piłkę po dośrodkowaniu z rogu rywali
67'
strzał z wolnego Podgórskiego, piłka wysoko nad poprzeczką
68'
PIAST przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Urban, w jego miejsce wchodzi Świątek.
69'
strzał tym razem z wolnego Arki, Mazurkiewicz zmusił do najwyższego wysiłku Szmatułę, który odbił piłkę zmierzający po ziemi tuż przy słupku do siatki
71'
PIAST przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Cicman, w jego miejsce wchodzi Buryan.
72'
Arifović w indywidualnej akcji, tym razem uderzył obok słupka
73'
ARKA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Radzewicz, w jego miejsce wchodzi Niedziela.
75'
gdynianie z trudem powstrzymali Kędziorę, otwarty mecz z obu stron, żadna z drużyn nie wydaje się być zadowolona z remisu
77'
ostry strzał Bzdęgi tuż obok słupka bramki Arki
79'
Żółtą kartką został ukarany Kędziora (PIAST) po faulu na Łągiewce
80'
Łągiewka już w polu karnym i strzelał głową po dośrodkowaniu z wolnego Mazurkiewicza, piłka przeszła obok słupka
81'
Juszczyk uratował Arkę. Podgórski przerzucił piłkę nad Mazurkiewiczem a sam na sam z gdyńskim bramkarze był Świątek, Marcin sparował piłkę na róg
82'
po dośrodkowaniu z rogu piłkę nad bramką głową posłał Lisowski
83'
rzecznik Rybiński skorygował liczbę widzów. Na trybunach jest 6 tysięcy widzów
84'
znów Świątek w polu karnym Arki, w ostatniej chwili zatrzymał go Krajanowski
86'
PIAST przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kędziora, w jego miejsce wchodzi Matuszek.
88'
Podgórski przedryblował trzech gdynian i wywalczył róg
89'
złe dośrodkowanie Piasta, kontrę faulem przerwał Bzdęga
czerwona kartka
89'
Bzdęga (PIAST) otrzymał czerwoną kartkę., gdyż ma już ma koncie dwie żółte
90'
sędzia dolicza trzy minuty, Arka w przewadze jednego zawodnika
90+1
Arka stara się grać długą piłkę, są wrzutki na tzw. aferę, aby tylko być jak najszybciej i jak najbliżej bramki gości

Pozostałe wyniki 2. kolejki:
Górnik Polkowice - Pogoń Szczecin 1:1 (1:0), Sandecja Nowy Sącz - Wisła Płock 1:3 (0:2), GKS Katowice - Olimpia Elbląg 1:1 (0:0), Ruch Radzionków - Kolejarz Stróże 1:1 (0:0), Flota Świnoujście - Dolcan Ząbki 1:2 (1:0), Bogdanka Łęczna - Olimpia Grudziądz 2:0 (0:0), Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Zawisza Bydgoszcz 0:0, Polonia Bytom - Warta Poznań 0:1 (0:0).