Enea AZS Poznań - DGT Politechnika Gdańska 58:75. Hudson rzucała, Smith zbierała

21 grudnia 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
Presley Hudson zdobyła dla DGT Politechniki Gdańskiej 26 punktów w meczu w Poznaniu. Presley Hudson zdobyła dla DGT Politechniki Gdańskiej 26 punktów w meczu w Poznaniu.

DGT Politechnika Gdańska pokonała na wyjeździe drużynę Enea AZS Poznań 75:58 (22:10, 15:18, 15:15, 23:15) na otwarcie rundy rewanżowej w Energa Basket Lidze Kobiet. Presley Hudson zdobyła 26 punktów, a w rzutach za 2 miała 83-procentową skuteczność. Na tablicach rządziła Jenna Smith, notując 14 zbiórek. Podopiecznym Vadima Czeczuro zwycięstwo przyszło o wiele łatwiej niż na początku sezonu. Przypomnijmy, że u siebie o wygraną zapewniły sobie dopiero po dwóch dogrywkach.

ENEA AZS: Mfutila 20 (11 zb.), Pawlak 17 (2x3), Saunders 7, Stefańczyk 5 (1x3), Zivadinović oraz Pyka 5 (1x3), Parzeńska 2, Nowicka 2, Banaszak

DGT POLITECHNIKA: Hudson 26 (4x3), Bujniak 8 (2x3, 5 as.), Nayo 8 (2x3), Smith 7 (1x3, 14 zb.), Niedźwiedzka 1 oraz Koc 15 (2x3, 6 zb., 6 st.), Haryńska 8, Strzelczyk 2, Ostrowska, Duszkiewicz

Gdy te drużyny zmierzyły się 6 października, w 1. kolejce w Gdańsku zwyciężczynie wyłoniła dopiero dogrywka. DGT Politechnika Gdańska wygrała 102:91. Od tamtego spotkania podopieczne Vadima Czeczuro znacznie poprawiły obronę. Dlatego ich triumf w Poznaniu był bardziej okazały, a liczba straconych punktów znacznie mniejsza. Rywalki w sobotę ani razu nie prowadziły.

Energa Toruń - Arka Gdynia 44:66 - relacja z 12. wygranego meczu z rzędu liderek EBLK

Przyjezdne bardzo dobrze weszły w mecz. W 5. minucie prowadziły już 12:4, a ciężar rzutowy rozkładał się wówczas na: Sylwię Bujniak, Alice NayoPresley Hudson. Pod koniec tej kwarty po rzutach wolnych Martyny Koc przewaga urosła do 12 punktów (20:8).

W drugiej odsłonie gry gospodynie próbowały niwelować straty, ale nie mogły dojść bliżej niż na odległość 7 punktów. Taka różnica była m.in. w 19. minucie (25:32).

DGT Politechnika Gdańska - Enea AZS Poznań 102:91. Rozstrzygnęła druga dogrywka

Po zmianie stron DGT Politechnika była bardzo stabilna w defensywie. W obu kolejnych kwartach rywalki rzucały tylko po 15 punktów. Na tablicach, a głównie na własnej rządziła Jenna Smith, która z 14 zbiórek aż 13 miała przy własnym koszu.

W ataku kłopoty były tylko w trzeciej kwarcie. Trójka Bujniak była jedynym celnym rzutem gdańszczanek przez ponad 4 minuty. Gdy Enea zbliżyła się na 36:40, za trzy odpaliła Hudson.

W 28. minucie gospodynie wyrównały na 43:43. Jednak do końca tej kwarty rzucały tylko przyjezdne. Bardzo dobrą serię zaliczyła Koc, do której należało 7 z 9 punktów.

Na otwarcie czwartej kwarty celnie rzuciła Agnieszka Haryńska, a prowadzenie DGT Politechniki urosło do 54:43. Natomiast po 8 punktach Hudson w 36. minucie było już 67:54.

Presley ostatecznie ukończyła mecz z 26 punktami, na które złożyły się: 4 wolne (100-procentowa skuteczność), 5 z 6 trafionych rzutów za 2 punkty oraz 4 z 9 "trójek". Ona też ustaliła końcowy rezultat.

DGT Politechnika wygrała wysoko, mimo aż 21 strat. W miejscowej drużynie najlepszą koszykarką była Ginette Mfutila. Zawodniczka z Kongo zaliczyła double-double, uzyskując dwucyfrowy wynik punktów i zbiórek.

Wyniki 12 kolejki

• Energa Toruń - ARKA GDYNIA 44:66 (12:17, 18:15, 10:22, 4:12)
  • Enea AZS Poznań - PGT POLITECHNIKA GDAŃSKA 58:75 (10:22, 18:15, 15:15, 15:23)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI 87:59 (27:13, 28:12, 18:18, 14:16)
  • Artego Bydgoszcz - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 71:65 (18:17, 19:17, 11:21, 23:10)
  • CosinusMED Widzew Łódź - CCC Polkowice 60:77 (11:22, 20:19, 18:21, 11:15)
  • Ślęza Wrocław - Wisła Kraków (przełożony na 16.01,2020)