Enea AZS Poznań - GTK Gdynia 76:58

dak.
3 stycznia 2021 (artykuł sprzed 3 lat)
GTK Gdynia wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w Energa Basket Lidze Kobiet. GTK Gdynia wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w Energa Basket Lidze Kobiet.

GTK Gdynia przegrała na wyjeździe z Eneą AZS Poznań 58:76 (17:20, 13:28, 13:17, 15:11). Gdyńskie koszykarki prowadziły właściwie przez chwilę na początku, ale później rywalki się oddalały. Pomniejszyły stratę w ostatniej partii, ale było za późno na odrabianie strat.

VBW Arka Gdynia - Pszczółka Lublin 85:78. Relacja, możliwość wystawiania ocen koszykarkom i trenerowi

DGT Politechnika Gdańska - Enea Gorzów 72:78. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerowi

ENEA: Marciniak 20 (11 zb.), Banaszak 13 (2x3), Popović 12 (2x3), Brown 9 (2x3), Davis 7 oraz Parzeńska 12, Nowicka 2, Piasecka 1, Rogozińska 0, Jęrzejczak 0, Jarecka 0

GTK: Żytkowska 17 (3x3), Rudzka 11 (2x3), Marcinkowska 11 (2x3), Niemojewska 4, Borkowska 4 (6 zb.) oraz Bazan 6, Płotka 5 (1x3), Szmyrka 0, Homza 0

Spotkanie rozpoczęło się od niecelnych rzutów Marty MarcinkowskiejAlicji Żytkowskiej. Takiego problemu nie miały rywalki, które po minucie wygrywały 4:0. Niedługo potem gdyńskie koszykarki zrehabilitowały się za nieudane pierwsze akcje i doprowadziły do prowadzenia 6:4. To było jednak jedyna przewaga przyjezdnych, które po 10 minutach przegrywały 17:20.

W drugiej kwarcie gdynianki trafiały tylko dwukrotnie w ciągu pierwszych pięciu minut. Tymczasem rywalki prowadziły już 34:22. Przed przerwą przewaga wzrosła jeszcze do 18 punktów (48:30). Zawodniczki GTK próbowały już głównie z dystansu, ale tylko dwa rzuty znalazły drogę do kosza.

Po przerwie swoje okazje szybko wykorzystały poznanianki, ale później tempo opadło. W zespole gości punktowały tylko: Julia Niemojewska, Justyna Rydzka, Kamila Borkowska i Żytkowska. Jednak w ostatniej kwarcie do odrobienia pozostawały 22 "oczka".

Koszykarki GTK popełniły dwie starty na początku ostatniej partii, na co rywalki odpowiedziały dwoma trafieniami. Na odrabianie strat było już za późno, ale gdynianki nie składały broni. Jednak w tej kwarcie punkty na swoim koncie zapisywały już tylko: Marcinkowska, Żytkowska i Julia Bazan. Spotkanie ostatecznie zakończyło się porażką podopiecznych Jeleny Skerović 58:76.

Wyniki 14 kolejki

• DGT AZS POLITECHNIKA GDAŃSKA - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 72:78 (15:17, 23:16, 18:18, 16:27)
  • Enea AZS Poznań - GTK GDYNIA 76:58 (20:17, 28:13, 17:13, 11:15)
  • VBW ARKA GDYNIA - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 85:78 (19:20, 25:22, 22:17, 19:19)
  • CCC Polkowice - Energa Toruń 79:34 (21:12, 26:7, 15:4, 17:11)
  • Basket 25 Bydgoszcz - CTL Zagłębie Sosnowiec 82:77 (22:25, 24:16, 14:18, 22:18)