Energa Bałtyk Gdynia i Jaguar Gdańsk zwyciężyli w ostatnich akcjach meczów

dak.
27 października 2023, godz. 20:00
Opinie (31)
aktualizacja: godz. 13:15 (28 października 2023)
Oktawian Skrzecz strzelił gola na wagę zwycięstwa dla Energii Bałtyk Gdynia w 92. minucie meczu. Oktawian Skrzecz strzelił gola na wagę zwycięstwa dla Energii Bałtyk Gdynia w 92. minucie meczu.

W 14. kolejce IV ligi trójmiejskie zespoły pokazały, że w tym sezonie walka o awans może być zacięta. Energa Bałtyk Gdynia pokonał na NSR rezerwy Chojniczanki 2:1 (1:0), a zwycięskiego gola w ostatniej akcji strzelił Oktawian Skrzecz. Natomiast Jaguar Gdańsk wygrał u siebie z  Aniołami Garczegorze 3:2 (1:1), a tu z kolei bramkę na wagę trzech punktów w doliczonym czasie zdobył Bartłomiej Kula.

Rezerwy Gedanii postraszyły lidera IV ligi. Arka II przegrała z Gryfem Nicińskiego Rezerwy Gedanii postraszyły lidera IV ligi. Arka II przegrała z Gryfem Nicińskiego

Aktualizacja, 28.10, godz. 13:15

Jaguar Gdańsk - Anioły Garczegorze 3:2 (1:1)

Bramki: Michalski 24, Płotka 69, Kula 90+5 - Choszcz 45+1 (karny), Słumiński 81

JAGUAR: Nowak - Jadanowski, Chojnacki, Pietrowski, Sulewski, Haase, Brzeski, Kryza, Filas, Płotka, Michalski oraz Kulesza, Badalzade, Duda, Bladowski, Kinder, Kula, Deleu

Gedania 1922 Gdańsk zaliczyła wpadkę. Porażka ze Stolemem Gniewino Gedania 1922 Gdańsk zaliczyła wpadkę. Porażka ze Stolemem Gniewino

Jaguar Gdańsk tylko 17 godzin był pod Energą Bałtykiem Gdynia w tabeli grupy pomorskiej w IV lidze. Podopieczni Piotra Formeli pokonali Anioły Garczegorze 3:2 i znów są trzy punkty wyżej nad biało-niebieskimi, umacniając swoje miejsce w czołówce.

Zwycięstwo może robić wrażenie, tym bardziej, że podobnie, jak dzień wcześniej gdynianie, wygrali po akcji w ostatniej akcji meczu. Ponadto że zostało odniesione z rywalem, który przed pierwszym gwizdkiem tracił 6 "oczek", a także z powodu, że do tego spotkania przystępowali bez żadnego z napastników, którzy latem zasili drużynę, czyli: Janusza SurdykowskiegoAdama Dudy. Ten drugi jednak znalazł się w kadrze meczowej po długiej przerwie, gdyż z powodu kontuzji nieobecny był od 3. kolejki.

5 miejsc, gdzie obejrzysz FC Barcelona - Real Madryt i Puchar Świata w rugby 5 miejsc, gdzie obejrzysz FC Barcelona - Real Madryt i Puchar Świata w rugby

Wynik spotkania otworzył Igor Michalski, ale goście zdążyli zdobyć tzw. bramkę do "szatni", gdyż w doliczonym czasie gry z rzutu karnego wyrównał Michał Choszcz. Po przerwie Jaguar znów wyszedł na prowadzenie po trafieniu Przemysława Płotki, ale znów doszło do remisu po golu Mateusza Słumińskiego. Zwycięstwo zostało wyrwane dopiero w 95. minucie, a zapewnił je Bartłomiej Kula.

Tym samym drużyna Piotra Formeli awansowała na 1. miejsce z 34 punktami na koncie. Na fotelu lidera będą co najmniej do niedzieli. Tego dnia Gryf Słupsk zmierzy się z rezerwami Gedanii i tylko zwycięstwo może sprawić, że wrócą na szczyt tabeli.

Energa Bałtyk Gdynia - Chojniczanka II 2:1 (1:0)

Bramki: Bohm 33, Skrzecz 90 - Trojanowski 79 (karny)

ENERGA BAŁTYK: Rabin - Drozdowicz, Demiańczuk, Iwanowski, Długołęcki - Bohm (64 Kośnik), Ossowski (69 Cunion), Skrzecz, Rychłowski (84 Żuber), Kaliszewski - Jankowski

Energa Bałtyk Gdynia przedłużył serię zwycięstw do siedmiu, choć trwająca od połowy września passa została była bliska zakończenia. W meczu otwierającym 14. kolejkę grupy drugiej III ligi, biało-niebiescy wygrali z rezerwami Chojniczanki 2:1.

Kibice niższych lig piłkarskich coraz częściej muszą wybierać pomiędzy meczami Kibice niższych lig piłkarskich coraz częściej muszą wybierać pomiędzy meczami

"Chojna" przyjechała bez zawodników z pierwszego zespołu. W podstawowym składzie znalazło się ośmiu młodzieżowców, a siedmiu kolejnych było na ławce rezerwowych. Natomiast w wyjściowej "11" gospodarzy doszło tylko do jednej zmiany w porównaniu do poprzedniego starcia z GKS Kolbudy (4:0). Miejsce Macieja Kazimierczaka zajął Krzysztof Iwanowski, który wrócił na środek obrony. Natomiast

I to od początku funkcjonowało dobrze, bo do sytuacji strzeleckich dochodzili: Oskar Bohm, Szymon Rychłowski, a ponadto aktywnością wykazywał się Bartosz Ossowski. Wreszcie ataki gospodarzy przyniosły efekt w postaci bramki. Jej autorem w 33. minucie został pierwszy ze wspomnianych, który dobijał strzał "Rycha".

Po przerwie do głosu doszli goście. Z biegiem czasu zyskiwali pewność siebie i coraz częściej zagrażali bramce Pawła Rabina. Dlatego podopieczni Roberta Jędrzejczaka dążyli, by jak najszybciej podwyższyć prowadzenie, ale znów okazje marnowali: Rychłowski, Bohm czy Ossowski.

Przeczytaj relację z poprzedniej kolejki w IV lidze Przeczytaj relację z poprzedniej kolejki w IV lidze

W 79. minucie zrealizował się najczarniejszy scenariusz, czyli goście wyrównali. Rzut karny na gola zamienił Marcin Trojanowski, ale mimo to gdynianie się nie poddawali.

I to popłaciło, bo w 2. minucie doliczonego czasu bramkę na wagę trzech punktów Oktawian Skrzecz, po trafieniu którego nastąpił wybuch radości. Dzięki temu passa Energa Bałtyku trwa w najlepsze.