Energa Toruń - VBW Arka Gdynia 52:106. Najwyższe zwycięstwo koszykarek w sezonie

mip.
24 października 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Koszykarki VBW Arki wygrały w Toruniu z Energą 106:52. Było to najwyższe zwycięstwo odniesione przez żółto-niebieskie w obecnych rozgrywkach. Koszykarki VBW Arki wygrały w Toruniu z Energą 106:52. Było to najwyższe zwycięstwo odniesione przez żółto-niebieskie w obecnych rozgrywkach.

Koszykarki VBW Arki Gdynia wygrały z Energą Toruń 106:52 (29:12, 24:16, 33:8, 20:16) w wyjazdowym meczu 5. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Żółto-niebieskie wykorzystały fakt, że rywalki zagrały w okrojonym składzie i odniosły najwyższe zwycięstwo w obecnych rozgrywkach. Natomiast Laura Miskiniene zanotowała piąty z rzędu mecz ze zdobytym double-double.

Energa: Fitzgerald 23 pkt (6 as.), Podkańska 12 (2x3 pkt, 6 zb.), Pszczolarska 9 (1x3, 9 zb.), Grzenkowicz 5, Ciemińska 3 (1x3) oraz Wiewiórska 0, Brzezińska 0

ARKA: Miskiniene 17 (15 zb.), Kunek 15 (2x3, 7 as.), Spanou 12 (8 zb.), Kastanek 12 (2x3), Balintova 2 oraz Greinacher 13, Slamova 13 (1x3), Rembiszewska 9 (1x3), Morawiec 6 (2x3), Szymkiewicz 5 (1x3), Podgórna 2

GTK Gdynia - CCC Polkowice 39:102. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerce

Niepokonane w Energa Basket Lidze Kobiet koszykarki VBW Arki Gdynia w sobotę pojechały do Torunia na mecz z Energą. Gospodynie tego spotkania do tej pory przegrały wszystkie swoje mecze i faworyt tego starcia był tylko jeden.

Gdynianki szybko wyszły na prowadzenie i zbudowały serię 8:0. Gospodynie nie potrafiły zatrzymać koszykarek dowodzonych przez Gundarsa Vetrę i po niespełna połowie pierwszej kwarty Arka prowadziła już różnicą 15 punktów. Przewaga była na tyle bezpieczna, że trener żółto-niebieskich zaczął już rotować składem. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 12:29 i Arka była na autostradzie do piątego zwycięstwa.

Druga kwarta z obu stron była nieco chaotyczna i szarpana, sporo było niecelnych rzutów, drużyny popełniały sporo błędów, ale to przyjezdne konsekwentnie budowały przewagę, która do przerwy wynosiła 25 punktów. Na początku trzeciej partii Laura Miskiniene mogła już pochwalić się zdobyciem piątego z rzędu double-double. Litwinka potrzebowała do tego niespełna 13 minut spędzonych na parkiecie.

VBW Arka Gdynia - CTL Zagłębie Sosnowiec 92:71. Relacja, możliwość wystawienia ocen trenerowi i koszykarkom

Gdynianki nie zamierzały spuszczać z tonu i konsekwentnie wykorzystywały fakt, że zespół z grodu Kopernika wystąpił w zaledwie ośmioosobowym składzie. Punkty dla przyjezdnych zdobywały jednak głównie koszykarki pierwszej piątki, z rezerwowych natomiast najlepiej radziła sobie Sonja Greinacher.

Na tablicy świetlnej pozostawało jeszcze 10 minut do rozegrania, a w Toruniu już mieliśmy do czynienia z pogromem. Arka prowadziła 86:33 i zanosiło się na najwyższe zwycięstwo w sezonie. Trener Vetra dał jednak zagrać tę kwartę rezerwowym, a te przez długi czas miały problem z przekroczeniem granicy stu punktów. Ostatecznie gdynianki zdobyły 106 "oczek", co było najwyższym wynikiem w obecnym sezonie.

Wyniki 5 kolejki

• Energa Toruń - VBW ARKA GDYNIA 52:106 (12:29, 16:24, 8:33, 16:20)
  • GTK GDYNIA - CCC Polkowice 39:102 (5:30, 12:26, 17:26, 5:20)
  • Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA 83:73 (24:23, 25:15, 15:17, 19:18)
  • Ślęza Wrocław - Enea AZS Poznań 84:79 (24:18, 25:16, 17:27, 18:18)
  • CTL Zagłębie Sosnowiec - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów (przełożony na 9.12)
  • pauzuje: Basket Bydgoszcz
  • Mecze zaległe z 1. kolejki
  • VBW ARKA - POLITECHNIKA 103:53 (24:6, 27:13, 23:16, 29:18)
  • Zagłębie - Ślęza 79:76 (23:20, 14:24, 29:12, 13:20)
  • Mecz zaległy z 2. kolejki
  • Basket - Pszczółka 87:77 (34:19, 11:24, 20:18, 22:16)
mip.

• Gratulacje za kolejną wygraną! 106 pkt a zwłaszcza 152 pkt w evalu robią wrażenie (1)

• 13 1

• Wygral ktoś, czy coś?
      Parodia nie rozgrywki.

• 0 2

• Brawo Kamila. (2)

Kamila eval plus 3 i +9 wynik gdy była na parkiecie oraz 2 punkty - to jej rekordy w tym sezonie!!!
    Inne nasze nadzieje też bardzo dobrze:
    Amalia eval 13 i +16, 9 punktów
    Magda eval 9 i +18, 5 punktów

• 3 10

• Cała ta liga to lipa jak w każdym meczu +50.
      Czekamy na sukcesy w Eurolidze

• 3 0

• Największa nieudolność

• 0 1

• Ławka (11)

Z całym szacunkiem ale Pani Morawiec a szczególnie Pani Rembiszewska Amelia powinny się zastanowić nad sobą po co i na jakiej zasadzie tu grają bo z roku na rok jeden wielki krok w tył kto oglądał mecz to widział jak sobie radziły ale lepiej imprezować intensywnie i lans na mieście

• 5 10

• Zgadzam się, wszystko wyjdzie w Eurolidze już niedługo. I jak będą ewentualne nieobecności typu kontuzje itd.

• 3 2

• Pochwal się swoimi sukcesami, może chociaż w kadrze wojewódzkiej w dowolnym sporcie byłeś?

• 4 2

• Nie płakałes jak Amelia rzuciła 20 pkt .TO tak niedawno Teraz płaczesz nad losem Rembiszewskiej Oglądaj mecz a nie pij będziesz widział co się dzieje .Amelia wychodzi na kilka minut i robi to co powinna

• 8 2

• (2)

To co zawodnicy robią poza boiskiem, to jest wyłącznie ich sprawa. A ty anonimowy autorze tego komentarza radzę się zająć swoim życiem, bo widocznie jest bardzo nudne ze wpit*****się w czyjeś. A jak już komentujesz to podpisz się imieniem i nazwiskiem, a nie jesteś cwany anonimowo ;)

• 5 3

• Od zycia prywatnego z dala!!!

• 4 2

• Anonimowy?,jak ty,!?!?,

• 1 1

• (1)

Oj Pani Rembiszewska. Czyms podpadlas tym beznadziejnym "znawcom" basketu.

• 6 1

• To ten frustrat który nie może żyć bez krytyki raz Podgórnej. , teraz Rembiszewskiej ,Morawiec potem będzie Balintowa Kunek Musi na kogoś psioczyc Kobieta pewnie odeszła od tego dzbana ,dzieci go opuściły to teraz chuzia nna Jozia

• 3 0

• Nie ma ławki były chyba krzesełka!?

• 1 1

• Amalia jak już.

• 1 0

• Jak imprezowanie ma wpływ na grę, to jest problem.

• 1 0

• Czy to ma sens... (5)

Mam nadzieję, że sezon zostanie zatrzymany. To nie ma sensu...!
    Rozgrywki dla kogo?
    Sponsorów? To jest tak jak spektakl teatralny bez publiczności...
    Rozgrywki powinny być zawieszone na ok.1 mc.
    Bezpieczniej i może jakoś to będzie ...
    Osobiście, teraz na siłę i na pograniczu absurdu.

• 2 12

• Koszykarki są w treningu, pracują nad formą od lipca/sierpnia.
      Nie jest tak łatwo zarządzić przerwę. I co dalej?

• 4 1

• (1)

Zawieszenie na miesiąc nic nie da bo będzie tylko gorzej.
      Rozgrywki sportowe są grane wszędzie na świecie mimo trudności bo sportowcy to tacy aktorzy co dają emocje zwykłym ludziom nawet tylko przed tv czy w internecie.
      Jak mamy siedzieć w domu to chcemy sport oglądać dla swojego zdrowia psychicznego

• 2 1

• Lepiej obejrzyj ,Lalkę, Pana Tadeusza, Psa Cywila, Potop,
        a nie Janusza
        Smutne ,kibic przed TV - pomiędzy WC A kuchnia i sypialnią, taki ma być Sport przez najbliższy rok?
        Kicha!!!

• 0 2

• (1)

O kolejny pisiorek. Zamknąć wszystko i wszystkich.

• 4 3

• A zobaczysz za tydzień, że tak sie stanie!

KAROL powie że wszystko zamyka!
        Innej opcji nie będzie!
        We wtorek 25 tys. Covida.

• 0 0

• Można się cieszyć, ale co to za przeciwnik?
    To wyglądało jak trening, a nie mecz. Nie ma co się podniecać ile to rzuciła ta, czy tamta. Z zagranicznym zespołem w euro, czy mocniejszym z naszej ligi wyjdzie siła Kataru i słabość ławki.

• 3 3

• Co to za liga

Pod względem sportowym żadna satysfakcja dla zawodniczek. Oby zachowały moc i umiejętności na Euroligę. Tam będzie weryfikacja.

• 6 0

• Liga kiepska bo za wysokie wygrane?! (1)

To w takim razie czy równać do lepszego czy do słabszego. Nikt nie bronił Toruniowi zbudowania dobrej drużyny. A wysokie wygrane VBW Arki są wynikiem ich umiejętności i pracy jak wykonują na treningach

• 8 1

• Ty tak na poważnie?!

Nie widzisz powiązania wyników sportowych z finansami klubu? Owszem, zawodniczkom nikt normalny nie odmawia klasy czy zaangażowania ale finansowo jest przepaść pomiędzy Gdynia a Toruniem czy większością innych klubów w tej cienkiej jak nowoczesność poglądów partii rządzącej lidze.