Energa Wybrzeże Gdańsk - Energa Kalisz 30:34. Porażka w sponsorskich derbach

mip.
1 października 2023, godz. 17:40
Opinie (71)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Patryk Pieczonka (z piłką) przeciwko Enerdze Kalisz zagrał swój najlepszy mecz w tym sezonie, ale nie uchroniło to gdańszczan od czwartej porażki z rzędu. Patryk Pieczonka (z piłką) przeciwko Enerdze Kalisz zagrał swój najlepszy mecz w tym sezonie, ale nie uchroniło to gdańszczan od czwartej porażki z rzędu.

Energa Wybrzeże Gdańsk przegrała z Energą Kalisz 30:34 (15:16) w meczu 7. kolejki Orlen Superligi. Po wyrównanej pierwszej połowie, goście zagrali skuteczniej w drugiej części i zasłużenie wywieźli z Gdańska 3 punkty. Dla podopiecznych Mariusza Jurkiewicza i Jakuba Bonisławskiego to czwarta porażka z rzędu, co skutkowało spadkiem na przedostatnie miejsce. Najskuteczniejszy w szeregach Wybrzeża był Patryk Pieczonka, zdobywca 7 bramek.

WYBRZEŻE: Poźniak, Zakrzewski - Pieczonka 7, Miklikowski 4, Powarzyński 3, Papina 3, Jachlewski 3, Siekierka 3, Zmavc 2, Papaj 2, Będzikowski 1, Milicević 1, Peret 1, Domagała, Niedzielenko, Stępień

Kalisz: Szczecina, Hrdlicka - Krępa 9, Kowalczyk 7, Wróbel 4, Pilitowski 4, Bekisz 4, Góralski 2, Nejdl 2, Starcević 1, Kus, Karlas, Biernacki, Karpiński

Serię trzech porażek z rzędu chcieli przełamać w derbach Energi szczypiorniści Energi Wybrzeża Gdańsk. Ich rywalem w hali AWFiS była drużyna z Kalisza, której sponsorem tytularnym także jest spółka energetyczna.

Artur Siódmiak: Energa Wybrzeże Gdańsk nie ma problemów. Przeczytaj opinię byłego reprezentanta Polski Artur Siódmiak: Energa Wybrzeże Gdańsk nie ma problemów. Przeczytaj opinię byłego reprezentanta Polski

Od początku to właśnie gdańszczanie mieli minimalne prowadzenie. Grali szybko i skutecznie. Podobnie, jak w poprzednich spotkaniach, brakowało jednak pomocy ze strony bramkarza. Role odwróciły się, gdy karę otrzymał Nejc Zmavc i goście w 13. minucie pierwszy raz objęli prowadzenie (7:8). Szybko wyrównał jednak Michał Peret, który pod nieobecność Chorwata pojawił się na kole.

Zacięta walka punkt za punkt trwała do końca pierwszej połowy. Minimalną zaliczkę po 30 minutach mieli jednak przyjezdni (15:16). Różnicę zrobiło 6 obronionych rzutów przez Krzysztofa Szczecinę przy tylko dwóch przez Adama Zakrzewskiego. Z kolei ton grze ofensywnej Wybrzeża nadawali Patryk PieczonkaJakub Powarzyński. Obaj mieli na koncie po 3 bramki.

Po przerwie gdańszczanie odzyskali prowadzenie, korzystając z faktu, że kaliszanie mieli ogromne problemy w ofensywie, a na dodatek przez nieco ponad pół minuty grali w podwójnym osłabieniu. Podopieczni Mariusza JurkiewiczaJakuba Bonisławskiego nie potrafili jednak tego wykorzystać.

Orlen Wisła Płock - Energa Wybrzeże Gdańsk 31:20. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu Orlen Wisła Płock - Energa Wybrzeże Gdańsk 31:20. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Tylko jedna zdobyta bramka w ciągu 7 minut przez gdańszczan skutkowała tym, że goście uciekli na 4 trafienia (24:28). Impuls do odrabiania strat próbowali dać jeszcze Mateusz JachlewskiMaciej Papina, którzy rzucili po 2 bramki. Wtedy na tablicy wyników było 28:30, a do końca nieco ponad 4 minuty.

Goście w końcówce zagrali jednak skuteczniej od Wybrzeża, zasłużenie wygrywając 34:30. Dla gdańszczan to czwarta porażka z rzędu, która zepchnęła ich na przedostatnie miejsce w tabeli.