• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Energa Wybrzeże Gdańsk. Żużlowiec chce wrócić. Gała: Przepraszam, że odszedłem

Mikołaj Pachniewski
19 listopada 2023, godz. 11:30 
Opinie (88)

Energa Wybrzeże - żużel

Adrian Gała podpisał z Energa Wybrzeżem Gdańsk kontrakt "warszawski". Jak mówi, jego celem jest powrót do składu Wybrzeża. Adrian Gała podpisał z Energa Wybrzeżem Gdańsk kontrakt "warszawski". Jak mówi, jego celem jest powrót do składu Wybrzeża.

Choć Adrian Gała podpisał kontrakt "warszawski" z Energa Wybrzeżem Gdańsk, to trudno spodziewać się, by w sezonie 2024 był podstawowym zawodnikiem gdańskiego klubu. - Nie ukrywam, że chciałbym wrócić do Wybrzeża. To jeden z moich celów. Wiem, że rok temu postąpiłem głupio. Z tego miejsca chciałbym przeprosić prezesa Tadeusza Zdunka i kibiców - mówi żużlowiec, który opowiada także o przyczynach słabego sezonu 2023, kompletowaniu sprzętu, planach na kolejny rok, a także pracy, którą podjął, by móc zainwestować w sprzęt.Mikołaj Pachniewski: Jak u pana ze zdrowiem? Czy wszystko w porządku?

Adrian Gała: Ze zdrowiem było cały czas w porządku. Na szczęście w tym roku żadnych poważnych kontuzji nie miałem. Chodziło o stronę mentalną, psychiczną. W tym aspekcie trochę się pogubiłem i właśnie przez to musiałem trochę odpocząć i dojść do siebie.

Sezon 2023 był dla pana bardzo trudny. Czy to właśnie te kłopoty mentalne na to wpłynęły, czy też były jeszcze jakieś inne czynniki?

Początek sezonu był jeszcze dla mnie udany, wszystko wychodziło dobrze, ale później z różnych względów po prostu się pogubiłem. Do pewnego momentu było dobrze, bo i w ćwierćfinale IMP czy w później w challenge'u w Grudziądzu albo meczu w Ostrowie pojechałem na swoim poziomie, ale później wszystko się posypało.

Energa Wybrzeże Gdańsk: licencja, spółka i dwaj żużlowcy z umowami warszawskimi Energa Wybrzeże Gdańsk: licencja, spółka i dwaj żużlowcy z umowami warszawskimi

Czy były u pana jakieś myśli, by zakończyć karierę, czy raczej była to tylko chwilowa potrzeba, by odpocząć od żużla?

Absolutnie, nie było takich myśli. Nie rozważałem nawet, by kończyć przygodę z żużlem. Jeden zły sezon nie może przekreślić tego, na co pracowałem całe życie. Kocham to robić. Musiałem po prostu wziąć się w garść, przemyśleć pewne rzeczy. Teraz będę pracować jeszcze ciężej.

Czy żałuje pan tej decyzji, by odejść z Wybrzeża i związać się kontraktem z klubem z Poznania?

Oczywiście, że tak. Żałuję, że odszedłem z Wybrzeża, bo czułem się tu bardzo dobrze. Te problemy były nakręcane przez media i innych zawodników. Spowodowało to jednak, że odszedłem z Gdańska. Potem już na spokojnie przeanalizowałem wszystko w lutym i żałowałem, ze zrobiłem taki krok. Trudno znaleźć drugi taki klub, jak Wybrzeże, gdzie czuć wsparcie na każdym kroku od ludzi pracujących w klubie.Długo w opinii publicznej krążyły informacje o tym, że prowadzi pan negocjacje z Wybrzeżem i miał pan być podstawowym zawodnikiem. Może pan to potwierdzić?

Rzeczywiście, prowadziliśmy negocjacje i wszystko zmierzało w dobrą stronę, ale niestety stało się, jak się stało. I tak zdecydowałem się podpisać z Wybrzeżem kontrakt warszawski. Muszę teraz zacisnąć zęby i przygotować się jak najlepiej do sezonu, by w marcu rozpocząć przygotowania razem z Wybrzeżem, a potem zobaczymy, co przyniesie czas.

Zawodnik

Adrian Gała

Adrian Gała

ur.
1995
wzrost
165 cm
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Dlaczego zdecydował się pan podpisać z Energa Wybrzeżem kontrakt "warszawski"? Czy nie było innych ofert?

Nie chciałem na siłę wiązać się z klubami 2-ligowymi. Znam swoją wartość i wiem, że potrafię ścigać się na dobrym poziomie. Postanowiłem trochę poczekać, być cierpliwym. Zacznę sezon w marcu i chcę pokazać się z dobrej strony działaczom. Zobaczymy, gdzie znajdzie się dla mnie miejsce w 1. lidze. Czas pokaże.

Czy ma pan takie myśli, by zostać w Wybrzeżu i powalczyć o miejsce w podstawowym składzie?

Nie ukrywam, że chciałbym wrócić do Wybrzeża. To jeden z moich celów. Wiem, że rok temu postąpiłem głupio. Z tego miejsca chciałbym przeprosić prezesa Tadeusza Zdunka i kibiców. Czasu już nie cofnę, ale zobaczymy co przyniesie przyszłość. Chcę po prostu pokazać się z jak najlepszej strony w marcu.

Przypomnij sobie okoliczności odejścia Adriana Gały Przypomnij sobie okoliczności odejścia Adriana Gały

Rozumiem, że w przyszłym sezonie interesuje pana głównie jazda w 1. lidze?

Chciałbym się w niej ścigać, bo stać mnie na to, by robić dobre wyniki w 1. lidze. Mam też dużo do udowodnienia. Mam plan, by przygotować się w 100 proc., by być gotowym na każdy wariant. Na tę chwilę skupiam się na tym, by ścigać się w 1. lidze, ale zobaczymy, jak będzie wyglądać sytuacja na początku sezonu.

Napisał pan w swoich mediach społecznościowych, że sprzętowo niemal już wszystko gotowe na sezon 2024. Zakładam zatem, że garaż ma pan gotowy na 1. ligę?

Co roku wiele inwestuję w sprzęt. Pomimo tego, że miałem teraz gorszy sezon, to stanąłem na głowie, by przyszykować się do 2024 roku, jak najlepiej. Właściwie cały sprzęt mam nowy. Motocykle są już niemal złożone. Nic tylko czekać na wiosnę i na wyjazd na tor.

Energa za Zdunka w I-ligowej drużynie żużlowej Wybrzeża Gdańsk. Za 3 lata medal? Energa za Zdunka w I-ligowej drużynie żużlowej Wybrzeża Gdańsk. Za 3 lata medal?

Jakie zatem plany ma pan na zimę? Jak wyglądają przygotowania?

Od września zacząłem pracę na pełny etat jako spawacz u jednego z moich sponsorów. Treningi mam zarówno przed pracą, jak i po pracy. W międzyczasie odwiedzam też innych moich sponsorów. Teraz ich wsparcie jest dla mnie bardzo ważne. Grafik mam bardzo wypełniony i na pewno się nie nudzę.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (88)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz

Cellfast Wilki Krosno
14 kwietnia 2024
93% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
6% Cellfast Wilki Krosno

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
2 Inpro ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
3 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0 0 0:0 0
4 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
5 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 0 0 0 0 0:0 0
6 Texom Stal Rzeszów 0 0 0 0 0:0 0
7 Energa Wybrzeże Gdańsk 0 0 0 0 0:0 0
8 InvestHousePlus PSŻ Poznań 0 0 0 0 0:0 0

Ostatnie wyniki

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane