Trójmiejscy piłkarze ręczni trenowali razem. 5 bramek Kondratiuka dla Polski

Rafał Sumowski
25 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
aktualizacja: godz. 20:56 (25 października 2018)
Wybrzeże w przerwie reprezentacyjnej trenuje m.in. bez Adriana Kondratiuka, który był jednym z najlepszych strzelców eliminacyjnego meczu Polski z Kosowem. Wybrzeże w przerwie reprezentacyjnej trenuje m.in. bez Adriana Kondratiuka, który był jednym z najlepszych strzelców eliminacyjnego meczu Polski z Kosowem.

Adrian Kondratiuk z Energi Wybrzeża był jednym z najlepszych strzelców reprezentacji Polski w wygranym meczu eliminacyjnym mistrzostw Europy z Kosowem. Z narodowymi kadrami przebywa jeszcze trzech innych szczypiornistów gdańskiej drużyny w tym Kamil Adamczyk, który rzucił pięć bramek dla kadry B w sparingu z Czechami. Podopieczni Marcina Lijewskiego w okrojonym składzie wykorzystali reprezentacyjną przerwę m.in. na wspólny trening z Arką Gdynia i wspólny sparing zakończony remisem. Gdynianie liczą na to, że po wznowieniu rozgrywek w końcu sięgną po pierwszą wygraną w tym sezonie.

Polscy szczypiorniści w eliminacjach do mistrzostw Europy, które w 2020 odbędą się w Szwecji, Austrii i Norwegii trafili do grupy z Izraelem, Niemcami i Kosowem. Do turnieju, w którym pewne miejsce mają gospodarze oraz aktualni mistrzowie Hiszpanie, awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej z ośmiu grup oraz cztery najlepsze zespoły spośród tych, które zajmą trzecie miejsca. Po raz pierwszy w finałowym turnieju zagrają aż 24 drużyny.

TUTAJ PISALIŚMY O POWOŁANIU DLA KAPITANA WYBRZEŻA

Dla Polski przejście eliminacji to jedynie formalność, co biało-czerwoni potwierdzili już w pierwszym meczu. Podopieczni Piotra Przybeckiego łatwo ograli w Ostrowcu Świętokrzyskim Kosowo, a jednym z najlepszych strzelców naszej kadry był Adrian Kondratiuk. Kapitan Energi Wybrzeża Gdańsk razem z reprezentacją kolejny mecz rozegra w niedzielę o godz. 18:45 w Tel-Awiwie.

Polska - Kosowo 37:13 (15:5)
POLSKA: Malcher, Kornecki - Chrapkowski, Czuwara 5, Daszek 5, M. Gębala 2, Kondratiuk 5, Krajewski 2, Krupa 1, Łangowski 4, Majdziński 1, Moryto 5, Paczkowski 6, Potoczny, Syprzak 1, Walczak

W przerwie od rozgrywek Superligi gdańscy szczypiorniści nie mają łatwych przygotowań do walki o kolejne punkty. Na zgrupowanie drugiej reprezentacji został bowiem powołany Paweł Salacz, ale ze względu na uraz został w Gdańsku.

Do kadry dołączył natomiast Kamil Adamczyk, który błysnął na wspólnym zgrupowaniu drugiej reprezentacji i kadry młodzieżowej. Trener Patryk Rombel zabrał go na mecze towarzyskie przeciwko Czechom w miejscowości Nove Veseli. Czwartkowy mecz zakończył się wygraną biało-czerwonych 35:23, a Adamczyk zdobył pięć bramek. Rewanż w piątek o godz. 13.

Na konsultacji młodzieżowców do piątku zostaną w Szczyrku: Krzysztof KomarzewskiKrzysztof Gądek. To oznacza, że przez miniony tydzień trener Marcin Lijewski prowadził zajęcia bez czterech zawodników, a dodatkowo w niepełnym zakresie brał w nich udział Salacz.

- Jesteśmy dumni z kolegów powołanych do reprezentacji. Z drugiej strony brakuje nam chłopaków na treningach. W tym tygodniu reprezentacyjnym większy nacisk kładziemy na przygotowanie motoryczne i siłowe, więc brak kilku zawodników nie jest tak wyraźny. Gorzej z przygotowaniami taktycznymi na najbliższy mecz, ale na to jeszcze przyjdzie czas i na pewno sobie poradzimy. Wszyscy wiemy, że czekają nas niezwykle ważne mecze w listopadzie i każdy z nas ma to z tyłu głowy. Dlatego trenujemy ciężko, żeby efekty tego było widać w nadchodzących spotkaniach - mówi bramkarz Wybrzeża Przemysław Witkowski.
Gdańszczanie przerwę na kadrę wykorzystali m.in. na wspólny trening z Arką Gdynia. Zajęcia zakończyły się sparingiem dwa razy po 15 minut, w którym padł remis 15:15.

- Nie po raz pierwszy zdarza się, że trenujemy wspólnie. Takie zajęcia są bardzo pożyteczne - mówi grający trener gdynian Adam Lisiewicz.
Przypomnijmy, że Arka po ośmiu kolejkach PGNiG Superligi nadal pozostaje bez wygranej, jako jedyny zespół w całej stawce.

- Myślę, że da przerwa nam się przydała. Głowy mogą nieco odpocząć, bo obciążenie po tej serii bez punktów daje się nam we znaki. Mocno pracujemy nad taktyką i konsekwencją w grze. Po serii spotkań z drużynami z czołówki czekają nas teraz mecze z drużynami znajdującymi się bardziej w naszym zasięgu. Liczę, że nastąpi przełom i wreszcie zanotujemy pierwszy triumf - twierdzi Lisiewicz.