Final Four nie będzie

9 lutego 2006 (artykuł sprzed 18 lat)

Własny parkiet to dla MiZo Pecs kolosalny atut. Drużyna węgierska po raz drugi u siebie rozgromiła Lotos, tym razem wygrywając 71:47 (19:8, 20:13, 17:14, 15:12). Ta porażka sprawiła, że przygoda gdyńskich koszykarek z Euroligą w tym sezonie skończyła się na 1/8 finału. W niedzielę drużyna Krzysztofa Koziorowicza wrócili do ligowej rzeczywistości. O 18.30 na własnym parkiecie zmierzy się w prestiżowym pojedynku z Polfą Pabianice.

MIZO: Ivanyi 17 (3x3), Johnson 13 (1), Fegyverneky 12, Dapo 7, Ivkovicne Beres 7 oraz Lisina 10, Branzova 3, Semsei 2, Vajda 0, De Oliveira 0, Bujdoso 0.

LOTOS: Sarenac 12, Kobryn 8, Pawlak 7 (1), Newton 6, Johnson 6 oraz Leciejewska 5, Urbaniak 3 (1), Janyga 0, Niewrzawa 0.

Gdynianki dwukrotnie zdobywały tytuł klubowych wicemistrzyń Europy. Jednak w tym sezonie padły długo przez finałem. Z trzunastu euroligowych meczów na swoją korzyść zdołały rozstrzygnąc zaledwie trzy. MiZo dały radę tylko w piątek w Gdyni, gdy zwycięzyły 79:66. Mecz decydujący o awansie do ćwierćfinału, czyli grona ośmiu najlepszych drużyn kontynentu, został przegrany zanim tak się naprawdę rozpoczął. Trener Krzysztof Koziorowicz nie mógł tego dnia skorzystać aż z trzech zawodniczek: Agnieszki Bibrzyckiej, Iriny Riuchiny (choroby) oraz Gordany Kovacevic (kontuzja). Skład "łatał" nastolatkami: Martą Urbaniak i Natalią Niewrzawą, dla których był to debiut na europejskiej arenie klubowej.

Rywalki nie zmarnowały szansy i wszystko rozstrzygnęły przed przerwą. Pierwszą połowę drużyna z Pecs wygrała aż 39:21. Gdynianki walczyły zaledwie przez pięć wówczas. W tym okresie nawet trzykrotnie zdobywały korzystny wynik. Rejestr zdobyczy otworzyła Rankica Sarenac, na 4:2 poprawiła Chelsea Newton, a po akcji drugiej Amerykanki, Temeki Johnson było 6:5. W inauguracyjnej kwarcie przyjezdne trafiły zaledwie 3 z 16 oddanych rzutów z gry!

Opinie (12)

• kolejna porażka - to już równia pochyła

niedługo ta drużyna przestanie istnieć..
    oby tak się stało!

• 0 0

• głupota

skąd się biorą tacy otępialcy, jak "Chylonia" autor opini wcześniejszej.
    Nik nie ma monopolu na zwycięstwa i tylko zwycięstwa! Te dziewczyny też chorują, mają kontuzje, gorsze i słabsze dni!!
    Trzeba umieć przegrywać. Prawdziwi kibice to rozumieją i nie wygłaszają tak beznadziejnych opini.

• 0 0

• pasztety znowu przegrały ...
    Gdynia świętuje a tutaj kolejny wstyd!!

• 0 0

• skład i kasa

Koledzy tak naprwdę należy zadać sobie pytanie co się w klubie dzieje? Wypuścili Gosię Dydek, Amerykanki z drugiego sortu albo dziwne Europejki i jak zwykle pod hasłem odmładzania składu. A może po prostu na więcej nie ma kasy? Dopóki Lotos wykłada kesę będzie drużyna a i mniejszych sponsorów nie brakuje. Tylko obawiam się że tytuł mistrzyń kraju będzie baaaardzo ciężko wywalczyć.

• 0 0

• Skład drużyny

Zadziwiające jest, w jaki sposób trafiają niektóre juniorki do drużyny grającej na najwyższym poziomie rozgrywek. Rodzinka ma potężne znajomości.

• 0 0

• arka gdynia k....

Szp(arka) to by nie awansowała nawet do rundy przedwstępnej rozgrywek o puchar sołtysa w Przechlewie, haha. A europejskie puchary to mają... Co 2 tygodnie w telewizji :)