Wiadomości

stat

GKS Stoczniowiec w Nowym Targu i Sosnowcu.

Klub Sportowy Stoczniowiec

W najbliższy weekend GKS Stoczniowiec Gdańsk rozgrywa mecze na wyjeździe. W piątek będzie gościem nowotarskiego Podhala, w niedzielę zaś rozegra mecz w Sosnowcu z tamtejszym Zagłębiem. W obu tych spotkaniach nasi hokeiści wystąpią w roli faworyta, dlatego też wszyscy liczymy na komplet sześciu punktów.

MMKS Wojas Podhale Nowy Targ to ostatnia drużyna w tabeli, i choć dotychczas wszystkie mecze Stoczniowiec rozstrzygał na swoją korzyść, to wygrywał niewielką różnicą bramek (2:1, 2:1, 4:2, 4:0). Szarotki to trudny przeciwnik. Nowotarscy hokeiści pokonali już w tym sezonie Unię Oświęcim (3:2) oraz GKS Katowice (4:3). W zeszły piątek ulegli - dopiero po dogrywce - obecnemu liderowi GKS Tychy (3:4). Podobnym wynikiem i także po dogrywce zakończył się ostatni mecz Stoczniowca w Tychach, przegrany niestety przez "Stocznię" 4:5. Drużyna z Nowego Targu to stosunkowo młody zespół. Wyróżniającymi się zawodnikami MMKS-u są Jarosław Różański (14 bramek i 4 asysty), Dariusz Łyszczarczyk (9 bramek i 9 asyst), a także bramkarz reprezentacji Polski juniorów Krzysztof Zborowski.

Nasz niedzielny przeciwnik, drużyna Zagłębia Sosnowiec, awansował w tym sezonie do ekstraligi i już zdążył pokonać obecnego lidera GKS Tychy 3:1, a także mocne GKS Katowice 4:3. Całkiem dobrze Sosnowiczanie wypadali w konfrontacji z obecnym Mistrzem Polski Unią Oświęcim wygrywając 5:4 oraz remisując 1:1. W dotychczas rozegranych pomiędzy "Stocznią" i Zagłębiem spotkaniach jest remis. Nasi hokeiści wygrywali 3:1 na wyjeździe oraz 5:2 u siebie, przegrywając 4:5 po dogrywce (u siebie) i 2:3 (na wyjeździe). Do niedzielnego meczu nasi rywale przystąpią wypoczęci po "przymusowym" odpoczynku spowodowanym wycofaniem się z rozgrywek Polonii Bytom.

Wśród naszych zawodników na pewno nie zawiodą Roman Skutchan, Adam Bagiński i Zdenek Jurasek, którzy podczas ostatniego spotkania z KTH Krynica znów pokazali, że należą do jednych z najlepszych napastników w lidze. Cieszy również dobra postawa pozostałych zawodników Stoczniowca. Oczywiście nie można nie wspomnieć o najlepszym polskim bramkarzu Tomaszu Wawrzkiewiczu, dla którego ostatni mecz był już piątym bez straty bramki.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
Plebiscyt na Ligowca Roku 2019

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane