GKS Tychy - Arka Gdynia 1:0. Zmarnowany rzut karny

Damian Konwent
1 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Arka Gdynia w tym sezonie ani razu nie potrafiła odwrócić losów spotkania, gdy jako pierwsza straciła gola. Arka Gdynia w tym sezonie ani razu nie potrafiła odwrócić losów spotkania, gdy jako pierwsza straciła gola.

Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z GKS Tychy 0:1 (0:1) w 23. kolejce Fortuna I Ligi. Jedynego gola w spotkaniu strzelił Wiktor Żytek po strzale z dystansu. W 75. minucie wyrównać mógł Łukasz Wolsztyński, ale z rzutu karnego uderzył w poprzeczkę. To pierwsza niewykorzystana "11" arkowców w tym sezonie. Żółto-niebiescy stworzyli sobie dwukrotnie więcej sytuacji, mimo że do pojedynku przystąpili osłabieni. W kadrze znalazło się tylko 17 piłkarzy. Do grona nieobecnych dołączyli: Kamil MazekArtur Siemaszko.

77 Rosołek
  • 63' Kargulewicz Zmiany K. Piątek
  • 63' Stabelcki Zmiany Grzeszczyk
  • 72' Biel Zmiany Moneta
  • 72' Nowak Zmiany Lewicki
  • 84' Paprzycki Zmiany Norkowski
  • 46' Żebrowski Zmiany Ł. Wolsztyński
  • 46' Deja Zmiany Marcus
  • 41' Żytek
  • 42' Paprzycki
  • 68' Mańka
  • 88' K. Piątek
  • 40' Deja
  • 54' Świerad (asystent trenera)
  • 83' 15 Kasperkiewicz
  • 88' Bednarczyk (kierownik)

Arka Gdynia wraca do ligowych rozgrywek po 11 dniach przerwy. Trener Dariusz Marzec mówił, że takowa po części się przydała, choć kontuzjowani nie zdążyli wyleczyć kontuzji. To problem, z którym żółto-niebiescy zmagają się od początku rundy wiosennej.

Dariusz Marzec: Zawsze kogoś brakowało

Między innymi dlatego trener Dariusz Marzec zmuszony jest do ciągłych zmian w składzie.

Arka Gdynia musi rotować obrońcami

Ostatni mecz przed przerwą Arka wygrała na wyjeździe z Miedzią Legnica 2:1.

Miedź Legnica - Arka Gdynia 1:2. Relacja, oceny

Dlatego bramkarz Daniel Kajzer jest spokojny o awans do ekstraklasy.

Daniel Kajzer: Awansujemy do ekstraklasy z dwóch pierwszych miejsc

Jeśli sędzia podyktuje dziś rzut karny dla Arki, to kibice mogą być raczej spokojni. W tym sezonie żółto-niebiescy wykorzystali 9 z 9 "jedenastek".

Arka Gdynia bezwzględna w rzutach karnych. Idzie na rekord

Spotkanie z GKS Tychy będzie pierwszym z ośmiu, które Arka zagra w ciągu najbliższych 32 dni.

Intensywny miesiąc piłkarzy Arki Gdynia. Drugi taki w tym sezonie

W składzie Arki wciąż brakuje kontuzjowanego Michała Marcjanika. Jego miejsce, jak w poprzednich meczach, zajął Haris Memić.

Haris Memić: Trzeba "tyrać", by grać. Bez rywalizacji nie ma pożytku

W składzie również: Kacper Skóra i Maciej Rosołek. To oni będą pełnili funkcję młodzieżowców w dzisiejszym spotkaniu.

Młodzieżowcy Arki Gdynia. Kto zyskał, kto stracił?

Poza składem również: Juliusz Letniowski, Rafał Wolsztyński, Kamil Mazek, Artur Siemaszko czy Mateusz Młyński. Cała kadra żółto-niebieskich w Tychach liczy tylko 17 piłkarzy.
W bramce gospodarzy Konrad Jałocha (GKS Tychy) . Golkiper grał dla Arki Gdynia w latach 2015-2017.
Pierwsza "11" GKS Tychy: 91 Jałocha (GKS Tychy), 5 Mańka (GKS Tychy), 6 Nedić (GKS Tychy), 3 Sołowiej (GKS Tychy), 20 Szeliga (GKS Tychy), 27 Kargulewicz (GKS Tychy), 4 Paprzycki
(GKS Tychy)
25 Żytek (GKS Tychy), 14 Biel (GKS Tychy), 17 Steblecki (GKS Tychy), 10 Nowak (GKS Tychy)
ławka rezerwowych GKS: Odyjewski, Piątek, Grzeszczyk, Moneta, Stefaniak, Połap, Lewicki, Norkowski, K. Piątek
Pierwsza "11" Arki Gdynia: 22 Kajzer (ARKA Gdynia), 15 Kasperkiewicz (ARKA Gdynia), 3 Memić (ARKA Gdynia), 14 Valcarce (ARKA Gdynia), 16 Deja (ARKA Gdynia), 26 Danch (ARKA Gdynia), 17 Hiszpański
(ARKA Gdynia)
7 Aleman (ARKA Gdynia), 21 Skóra (ARKA Gdynia), 39 Żebrowski (ARKA Gdynia), 77 Rosołek (ARKA Gdynia)
ławka rezerwowych Arki: Krzepisz, Ślesicki, Sasin, Łabojko, Marcus, Ł. Wolsztyński
Arka na żółto-niebiesko, GKS na czarno
1'
GKS od środka
1'
Niewiele brakowało, by Nowak (GKS Tychy) doszedł do sytuacji strzeleckiej, ale obrona czujnie przerwała akcję
2'
Okazja gospodarzy. Strzelał Steblecki (GKS Tychy), ale obronił Kajzer (ARKA Gdynia)
3'
Kajzer (ARKA Gdynia) niedokładnie wznowił akcję. Piłka wyszła poza linię boczną. Rozpoczną miejscowi
5'
GKS cały czas na połowie Arki. Żółto-niebiescy mają problem z wyprowadzeniem piłki
7'
Arka po raz pierwszy przez dłuższy czas na połowie rywala. Po pokonaniu kilku metrów, piłkę stracił Aleman (ARKA Gdynia)
7'
Steblecki (GKS Tychy) leży na murawie. Potrzebuje pomocy fizjoterapeutów
8'
Na trybunach stadionu w Tychach m.in. Waldemar Fornalik, trener Piasta Gliwice. Arka będzie mierzyła się z jego zespołem we wtorek, 6 kwietnia, w półfinale Pucharu Polski.
9'
Rosołek (ARKA Gdynia) dograł piłkę w pole karne, ale piłkę przeciął obrońca
9'
Kolejna groźna sytuacja Arki. Rosołek (ARKA Gdynia) biegł wzdłuż linii końcowej i dograł do Żebrowskiego (ARKA Gdynia), ale napastnik nie uderzył czysto. Mamy rzut rożny
10'
Ciekawe rozwiązanie rozegrania korneru przez Arkę, ale nic z tego nie wyniknęło
13'
Uspokoiła się gra. Od kilku minut piłkarze bardziej szanują piłkę
14'
Hiszpański (ARKA Gdynia) wolejem mocno dośrodkował w pole karne, ale Żebrowski (ARKA Gdynia) nie miał szans na uderzenie
15'
Steblecki (GKS Tychy) uderzył z 25 metra, ale piłkę odbił Danch (ARKA Gdynia). Bez zagrożenia
17'
Mańka (GKS Tychy) faulowany przez Alemana (ARKA Gdynia) na własnej połowie
17'
Sędzia przerywa akcję. Na murawie leży Hiszpański (ARKA Gdynia). Biel (GKS Tychy) uderzył go przypadkowo w twarz
18'
Paprzycki (GKS Tychy) fauluje Alemana (ARKA Gdynia). Szybkie rozegranie
19'
Valcarce (ARKA Gdynia) faulowany przez Kargulewicza (GKS Tychy) w lewym sektorze boiska na wysokości pola karnego
19'
Deja (ARKA Gdynia) zagrał na krótki słupek. Będzie rzut rożny dla Arki
20'
Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) zdołał uderzyć, ale trafił udem, przez co Jałocha (GKS Tychy) nie miał problemu z interwencją
21'
Skóra (ARKA Gdynia) efektownie minął trzech rywali w polu karnym, ale obrońca wybił jego płaskie dośrodkowanie
22'
Piłkarze Arki trzykrotnie uderzali na bramkę Jałochy (GKS Tychy). Czujnie i bramkarz i obrońcy. Żółto-niebiescy w końcu przejęli inicjatywę
23'
Memić (ARKA Gdynia) mocno dokręcił z 20 metrów po wykonaniu rzutów rożnym. Jałocha (GKS Tychy) paruje strzał na rożny
24'
Arka stosuje wysoki pressing na połowie GKS. Takie rozwiązanie przynosi korzyści, gdyż rywale nie potrafią wyjść z własnej połowy
26'
Skóra (ARKA Gdynia) przejął piłkę na połowie, pokonał z piłką kilkanaście metrów i uderzył, ale niecelnie
27'
GKS bez pomysłu. Żytek (GKS Tychy) zagrał daleką piłkę po przekątnej, ale Biel (GKS Tychy) nie miał szans na dojście do futbolówki
27'
Rosołek (ARKA Gdynia) dostał podanie pod chorągiewkę, ale źle się zabrał i od bramki Jałocha (GKS Tychy)
27'
Jałocha (GKS Tychy) poza boisko. Arka wznowi z boku na połowie rywala
28'
Aleman (ARKA Gdynia) "klepką" z Żebrowskim (ARKA Gdynia), ale Ekwadorczyk nie dokręcił piłki. Sama akcja mogła się podobać
29'
Aleman (ARKA Gdynia) świetnie dograł zewnętrznym podbiciem do Żebrowskiego (ARKA Gdynia), ale Jałocha (GKS Tychy) przytomnie na przedpolu
30'
Dwa dośrodkowania gospodarzy, ale żadne z nich nie zagroziło Arce
31'
Posiadanie piłki po 30 minutach: 46 proc. - 54 proc. na korzyść Arki
33'
Deja (ARKA Gdynia) strzela z 22. metra, ale całkowicie niecelnie
34'
Nieudane zagranie Alemana (ARKA Gdynia) do Żebrowskiego (ARKA Gdynia). Jałocha (GKS Tychy) błyskawicznie zagrał do Nowaka (GKS Tychy), a ten po uderzeniu wywalczył rzut rożny
35'
Będzie kolejny korner. Memić (ARKA Gdynia) ratował uderzenie Kargulewicza (GKS Tychy)
36'
Piłkarze Arki oddalają zagrożenie po rzucie rożnym
37'
Kolejny rzut rożny dla GKS. Tym razem z lewej strony
38'
Mańka (GKS Tychy) uderzył z powietrza, ale wysoko nad bramką
39'
Od kilku minut inicjatywa po stronie GKS. Zagranie w pole karne, ale kompletnie bez zagrożenia
40'
Dużo niedokładnych podań w obu drużynach
40'
Żółtą kartką został ukarany Deja (ARKA Gdynia). Piłkarz Arki uderzył rywala łokciem w szyję
41'
[1:0] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Żytek. Posłał mocne niskie uderzenie z dystansu obok lewego słupka Kajzera.
42'
Żółtą kartką został ukarany Paprzycki (GKS Tychy). Faulował Dancha na połowie rywala
44'
GKS łapie wiatr w żagle. Próbuje stworzyć kolejne sytuacje po zdobyciu bramki, ale na razie bez większego zagrożenia
45'
Hiszpański (ARKA Gdynia) faulowany w bocznym sektorze boiska na połowie rywala
45'
Sędzia dolicza 2 minuty do końca pierwszej połowy
45'+1
Kompletne nieporozumienie przy wykonaniu rzutu wolnego. Jednak Arka utrzymuje się przy piłce
45'+2
Nieudane dośrodkowanie Kasperkiewicza (ARKA Gdynia). Od bramki wznowi Kasperkiewicz (ARKA Gdynia)
45'+2
Gospodarze znaleźli się w polu karnym Kajzera (ARKA Gdynia), ale na spalonym Steblecki (GKS Tychy)
45'+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. GKS TYCHY - ARKA GDYNIA 1:0
Jak świetnie Arka Gdynia rozpoczęła pierwszą połowę w Legnicy, tak w Tychach to rywale od razu próbowali narzucić swój rytm gry. Żółto-niebiescy odparli pierwsze ataki i następnie przejęli inicjatywę. W ciągu kilku minut stworzyli kilka naprawdę groźnych sytuacji, ale albo górą był Jałocha (GKS Tychy), albo piłka po strzałach lądowała obok bramki. To się zemściło, gdyż w 41. minucie dokładne uderzenie zza pola karnego oddał Żytek (GKS Tychy) i otworzył wynik pojedynku. W całym spotkaniu było kilka niedokładnych podań, ale kibice nie mogą narzekać na tempo tego starcia. Oba zespoły stworzyły łącznie kilkanaście sytuacji bramkowych.
46'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żebrowski, w jego miejsce wchodzi Ł. Wolsztyński.
46'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Deja, w jego miejsce wchodzi Marcus.
46'
Od środka zaczyna Arka
46'
Wygląda na to, że Marcus (ARKA Gdynia) będzie grał w ataku, a Łukasz Wolsztyński zajmie miejsce w środku pola
47'
Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) popełnił prosty błąd, ale po chwili się zrehabilitował. Przez chwilę pachniało bramką
49'
Nowak (GKS Tychy) oddał strzał z 20 metrów, ale wysoko nad bramką. Arka ma problem ze skonstruowaniem sensownej akcji
50'
Wolsztyński wywalczył rzut wolny na połowie rywala. Jednak wydaje się, że zbyt daleko na strzał.
51'
Memić (ARKA Gdynia) fauluje przy walce o górną piłkę
51'
Arkowcy chcieli lewą stroną, ale niedokładnie do Alemana (ARKA Gdynia) zagrał Marcus (ARKA Gdynia)
53'
Arka bez pomysłu. Wymienia podania na połowie rywala, ale nic z tego nie wynika
54'
Kolejna przebojowa akcja Skóry (ARKA Gdynia). Młodzieżowiec wywalczył rzut rożny
54'
Żółtą kartką został ukarany Świerad (asystent trenera) (ARKA Gdynia).
56'
Wolsztyński prosto w Jałochę (GKS Tychy). Mocny strzał po podaniu Hiszpańskiego (ARKA Gdynia), ale strzał posłany z mocnego kąta
57'
Marcus (ARKA Gdynia) minął rywala, wszedł w pole karne, ale kolejny zablokował jego uderzenie
58'
Valcarce (ARKA Gdynia) wywalczył rzut rożny z lewej strony
59'
Obrońcy wybijają po rożnym, ale przy piłce Arka
60'
Cała drużyna w gospodarzy broni się w polu karnym. Po przejęciu piłki wychodzili z akcją, ale Rosołek (ARKA Gdynia) faulował Mańkę (GKS Tychy)
60'
Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) fauluje Stableckiego w walce w powietrzu
60'
Posiadanie piłki: 46 - 54 proc. na korzyść Arki
61'
Marcus (ARKA Gdynia) wywalczył piłkę w lewym sektorze na połowie GKS
62'
Jałocha (GKS Tychy) paruje dośrodkowanie na aut po dośrodkowaniu
63'
Wolsztyński za mocno do Hiszpańskiego (ARKA Gdynia). Od bramki Jałocha (GKS Tychy)
63'
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Kargulewicz, w jego miejsce wchodzi K. Piątek.
63'
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Stabelcki, w jego miejsce wchodzi Grzeszczyk.
64'
Arka od dłuższej chwili na połowie rywali. Wymieniają podania i szukają swojej szansy
66'
Valcarce (ARKA Gdynia) nie opanował podania od Alemana (ARKA Gdynia). Ekwadorczyk wygląda dziś najlepiej w zespole Arki
67'
Valcarce (ARKA Gdynia) niedokładnie do kolegi. Od bramki Jałocha (GKS Tychy). Kolejna akcja, która nie przynosi pożytku, mimo że Arka utrzymuje się na połowie rywala
68'
Żółtą kartką został ukarany Mańka (GKS Tychy). Kapitanowi nie spodobała się decyzja arbitra
69'
Grzeszczyk (GKS Tychy) uderzył zza pola karnego, ale piłka odbiła się od jednego z obrońców i będzie rzut rożny z prawej strony
69'
Paprzycki (GKS Tychy) zakończył dośrodkowanie strzałem, ale całkiem niecelnie
70'
Skóra (ARKA Gdynia) wszedł w pole karne i zdołał płasko dośrodkować przed linią końcową, ale broni Jałocha (GKS Tychy)
72'
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Biel, w jego miejsce wchodzi Moneta.
72'
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Nowak, w jego miejsce wchodzi Lewicki.
74'
Rzut karny! Moneta (GKS Tychy) fauluje Alemana (ARKA Gdynia)
75'
Łukasz Wolsztyński strzela w poprzeczkę! Nie ma gola z rzutu karnego
To pierwszy niewykorzystany rzut karny Arki Gdynia w tym sezonie. Wcześniej piłkarze wykorzystali 9/9 takich prób
76'
GKS próbuje uspokoić grę, ale Arka od razu atakuje rywali.
77'
Moneta (GKS Tychy) lewą stronę i po nabiciu Memicia (ARKA Gdynia) wywalczył rzut rożny
78'
To mogła być szybka kontra Arki. Dobrze zachował się Aleman (ARKA Gdynia), ale piłkę przejęli rywale
79'
Wolsztyński faulowany przez Żytka na połowie GKS
80'
Marcus (ARKA Gdynia) znalazł się w świetnym miejscu po wybiciu obrońców po rzucie wolnym, ale strzał arkowca wysoko nad poprzeczką
82'
Arka niemal cały czas na połowie rywala. Zdecydowanie brakuje strzałów. GKS broni się prawie calym zespołem
83'
Żółtą kartką został ukarany Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) za faul na Monecie w kontrze
84'
Lewicki (GKS Tychy) fauluje Hiszpańskiego (ARKA Gdynia) na połowie Arki
84'
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Paprzycki, w jego miejsce wchodzi Norkowski.
85'
Rosołek (ARKA Gdynia) obrócił się z piłką w polu karnym i uderzył lewą nogą ale piłka przeszła obok prawego słupka Jałochy (GKS Tychy)
86'
Moneta (GKS Tychy) dostał długie podanie, po czym uderzył, ale wysoko nad bramką
87'
Szeliga (GKS Tychy) uderzył z dalekiego dystansu, ale będzie tylko rzut rożny
88'
Piłka przeszła po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wznowienie z linii bocznej
88'
Żółtą kartką został ukarany K. Piątek (GKS Tychy).
88'
Żółtą kartką został ukarany Bednarczyk (kierownik) (ARKA Gdynia).
89'
Danch (ARKA Gdynia) wywalczył rzut rożny
89'
Marcus (ARKA Gdynia) uderzył po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak zbyt lekkie.
90'
Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry
90'+1
Arka wciąż na połowie GKS, ale piłkarze nie mają pomysłu na przedarcie się przez obronę rywali
90'+2
Mańka (GKS Tychy) fauluje Marcusa (ARKA Gdynia) w środkowej strefie boiska
90'+3
Rosołek (ARKA Gdynia) wyszedł na czystą pozycją, ale napastnik na minimalnym spalonym
90'+4
Kajzer (ARKA Gdynia) wznowił rzut wolny z własnej połowy, ale bez zagrożenia
90'+4
KONIEC MECZU. GKS TYCHY - ARKA GDYNIA 1:0
Po przerwie to również Arka Gdynia była zespołem, który częściej operował piłką i przesiadywał na połowie rywala. Z każdą minutą rywale jednak coraz bardziej się bronili do tego stopnia, że do własnego pola karnego wracali nawet napastnicy. Nic z tego jednak nie wyniknęło, mimo oddanych 20 strzałów, przy 11 rywali. Arkowcy mieli okazję na wyrównanie, ale w 75. minucie Łukasz Wolsztyński uderzył z rzutu karnego tylko w poprzeczkę. W końcówce brakowało świeżej krwi, ale trener Dariusz Marzec nie miał kim straszyć, bo na ławce rezerwowych znalazło się tylko 17 piłkarzy. Po raz kolejny potwierdziło się, że jeśli żółto-niebiescy stracili bramkę jako pierwsi, to już nie potrafili odwrócić losów pojedynku.

18 GKS Bełchatów 23 4 6 13 15:30 16
Obowiązuje system każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o jedno miejsce premiowane grą w elicie zagrają w barażach. Do II ligi zdegradowana zostanie tylko jedna ekipa, która zajmie 18., ostatnie miejsce.
GKS Bełchatów rozpoczął sezon z minus 2 punktami.
Tabela wprowadzona: 2021-04-04

Wyniki 23 kolejki

• GKS Tychy - ARKA GDYNIA 1:0 (1:0)
  • Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 3:0 (0:0)
  • Miedź Legnica - Radomiak 0:1 (0:0)
  • GKS 1962 Jastrzębie - Puszcza Niepołomice 1:2 (1:2)
  • Apklan Resovia - Odra Opole 1:1 (0:1)
  • Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 0:5 (0:3)
  • Zagłębie Sosnowiec - Widzew Łódź 3:0 (2:0)
  • ŁKS Łódź - GKS Bełchatów 1:0 (0:0)
  • Bruk-Bet Termalica - Korona Kielce (przełożony na 14.04 z powodu zagrożenia epidemicznego w zespole gości)