Futsalowcy nadal na dnie ekstraklasy

Marta
9 stycznia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Derby Pomorza dla wicelidera ekstraklasy z Chojnic Derby Pomorza dla wicelidera ekstraklasy z Chojnic

Piłkarze halowi AZS UG Gdańsk nadal nie mogą opuścić ostatniego miejsca w tabeli Futsal Ekstraklasy. W ostatniej kolejce spotkań akademicy przegrali na własnym parkiecie z wiceliderem tabeli, ekipą Red Devils Chojnice aż 1:7 (0:2).

1:7 Pieczyński (40)

AZS UG Gdańsk: Leśnicki, Wolski - Szymański, Grabowski, Musik, Ł.Olszewski, Friszkemut, M.Olszewski Knioch, Horbacz, Pawicki, Rathnau, Depta.

Gdańszczanie przed meczem nie byli faworytami derby Pomorza i niestety potwierdziło się to na boisku. Pierwszą bramkę gdański beniaminek stracił już w 9. minucie. Niesygnalizowany strzał z bocznego sektora boiska zaskoczył Marcina Wolskiego i bramkarz gdańszczan w prosty sposób pozwolił piłce wpaść do bramki. Po niespełna kwadransie gry było już 2:0 dla "Czerwonych Diabłów". Pechowym strzelcem okazał się Paweł Friszkemut, który skierował piłkę do własnej bramki.

Po zmianie stron zespół z Chojnic podkręcił tempo i mocniej zaatakował. Już w 25. minucie meczu było 4:0 dla gości. Kiedy po raz drugi do gdańskiej bramki trafił Łukasz Sobański, trener AZS UG zdecydował się wycofać bramkarza. Gdańszczanie mimo przewagi w polu nadal nie mogli strzelić gola, więc golkiper wrócił do bramki akademików.

W 35. minucie hat-trick skompletował Sobański i wówczas to trener zespołu z Chojnic, testując rozmaite warianty gry, wycofał bramkarza. Dopiero wówczas gdańszczanie wpisali się na listę strzelców, a uczynił to Marcin Szymański. Red Devils przypomnieli o sobie jednak raz jeszcze, na kilkanaście sekund przed końcem meczu zdobywając bramkę na 7:1.

Pozostałe wyniki 13. kolejki Futsal Ekstraklasy: Rekord Bielsko-Biała - GKS Tychy 5:3 (4:0), Gwiazda Ruda Śląska - Pogoń '04 Szczecin 1:3 (1:2), Clearex Chorzów - FT Gatta Active Zduńska Wola 3:3 (1:3), Remedium Pyskowice - Wisła Krakbet Kraków 2:6 (2:2), AZS Uniwersytet Śląski Katowice - Marwit Toruń 2:7 (0:3).

Tabela Futsal Ekstraklasy
(kolejno: mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bilans, punkty)

Kadrowicz:D Alvaro nie wystarcza??????
    Takie dzbanki i nic nie gracie gwiazdy!!!!

• 9 0

• ?

A jak wyniki w lidze ekstraklasie w Bierki???

• 0 4

• Burglin

dzisiaj przyszedl do azsu bramkarz - Jacek Burglin. Cos czuje ze wyniki moga sie zmienic.