Lotos Trefl odpadł z Pucharu Polski

15 stycznia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Trefl Gdańsk

Na początku roku gdańszczanie pokonali Effectora w meczu ligowym. W Pucharze Polski lepsi okazali się kielczanie. Na początku roku gdańszczanie pokonali Effectora w meczu ligowym. W Pucharze Polski lepsi okazali się kielczanie.

Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk przegrali w Ostrowcu Świętokrzyskim z Effectorem Kielce (23:25, 20:25, 29:27, 25:20, 12:15) i już po pierwszym meczu odpadli z rywalizacji o Puchar Polski. Żółto-czarni po meczu nie wracają do Trójmiasta. Już w sobotę o godzinie 17:00 nieudany występ będą mogli powetować sobie w Częstochowie. Rozegrają tam ligowy pojedynek z miejscowym AZS.

EFFECTOR: Lipiński 4, Jungiewicz 21, Orczyk 13, Staszewski 10, Polański 12, Dryja 11, Sufa (libero) oraz Kaczmarek (libero), Buchowski 6, Wolański.

LOTOS TREFL: Łomacz, Wierzbowski 6, Zajder 12, Jarosz 7, Gawryszewski 2, Żaliński 5, Rusek (libero) oraz Stępień 1, Ratajczak 8, Stolc 11, Mikołajczak 23, Milczarek 5.

Na początku roku gdańszczanie odprawili kielczan 3:0 w meczu Plus Ligi rozgrywanym w Hali AWFiS, z której żółto-czarni rezerwowo skorzystali zamiast Ergo Areny. Spotkanie w ramach Pucharu Polski również miało odbyć się nad morzem, ale w środę zabrakło im wolnej hali umożliwiającej rozegranie pojedynku na tym poziomie. Działacze Lotosu Trefla musieli zrezygnować z gospodarskiego przywileju, zaś Effector Kielce zaproponował rozegranie meczu w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Pojedynek ten gdańszczanie rozpoczęli od zepsutej zagrywki Wojciecha Żalińskiego. Po bloku na przyjmującym Effector zyskał przewagę 2 punktów (5:3), którą utrzymał do pierwszej przerwy technicznej, przed którą ze środka źle zaatakował Maciej Zajder.

Po dotknięciu siatki przez zawodnika gospodarzy i udanemu atakowi Krzysztofa Wierzbowskiego podopieczni Radosława Panasa doprowadzili do remisu 12:12. Po asie serwisowym Żalińskiego objęli nawet prowadzenie przed drugą przerwą techniczną. Kilka niewymuszonych błędów sprawiło jednak, że przy stanie 24:21 piłkę setową mieli kielczanie. Po punkcie dla gdańszczan zdobyli Maciej Zajder i Wierzbowski, ale partię skończyła udana kiwka Sławomira Jungiewicza.

Na początku drugiego seta gdańszczanie remisowali 4:4, ale stracili 3 punkty z rzędu. Najpierw w siatkę zagrywał Wierzbowski, który po chwili został zablokowany, a wa następnej akcji powstrzymany został także Żaliński.

WOJCIECH ŻALIŃSKI NOMINOWANY DO TYTUŁU LIGOWCA ROKU - ZAGŁOSUJ

MVP spotkania Sławomir Jungiewicz. MVP spotkania Sławomir Jungiewicz.
Zaraz po przerwie technicznej Effector odskoczył na 4 "oczka" i przewagę tą utrzymał do kolejnej regulaminowej pauzy w grze. Żółto-czarni nie zdołali odrobić strat i choć bronili pierwszą piłkę setową (19:24), przy kolejnej akcji znów pogrążył ich Jungiewicz.

W trzeciej partii podopieczni trenera Panasa notorycznie psuli zagrywki, ale prowadzili po obu przerwach technicznych (8:6 i 16:15). Błędy popełniali także rywale i Lotos Trefl wypracował przewagę 22:19 po ataku w aut Adriana Staszewskiego.

Zagrywki zepsuli jednak Sławomir Stolc, Artur RatajczakPrzemysław Stępień, a żółto-czarni stoczyli zaciętą grę na przewagi. Wówczas popisał się Stolc, który zdobył dwa punkty z rzędu, a za ciosem poszedł Paweł Mikołajczak, którego as serwisowy zapewnił gdańszczanom wygranego seta.

PRZECZYTAJ WYWIAD Z WOJCIECHEM ŻALIŃSKIM

Czwarty set to dobra postawa gdańskich zmienników, a w szczególności Stolca. Przy stanie 11:9 dla Lotosu Trefla kielczanie wykorzystali już dwie dodatkowe przerwy, a na dodatek po autowej zagrywce Piotra Orczyka i nieudanym ataku Dawida Dryji przegrywali już 9:14. Kolejne akcje gdańszczan z powodzeniem kończył znakomicie spisujący się Mikołajczak. Przy stanie 24:19 piłkę setową obronili kielczanie, a o czas poprosił trener Panas. Udany atak Ratajczaka po wznowieniu gry doprowadził do tie-breaka.

Set na wagę awansu do 1/8 finału Pucharu Polski rozpoczął się od wymiany punkt za punkt, ale to kielczanie po raz pierwszy od dwóch partii wyszli na prowadzenie przy przerwie technicznej (8:5 po kiwce Staszewskiego). Kolejne punkty urywał Mikołajczak, ale dobrze spisywał się także Jungiewicz. Po bloku na Mikołajczaku i przy stanie 8:12 o czas poprosił trener Panas. Gdańszczanie odrobili 2 "oczka", ale wprost w siatkę zagrał Mikołajczak.

Żółto-czarni zdołali jednak opanować nerwy i za prawą Ratajczaka i Milczarka zbliżyli się do Effectora na punkt. Tym razem to szkoleniowiec kielczan Dariusz Daszkiewicz poprosił o przerwę. Następny atak punktem zakończył cieszący się chwilę później z tytułu MVP spotkania Jungiewicz. Piłkę meczową atakiem ze środka wykorzystał Dryja.

Pozostałe wyniki 1/16 finału Pucharu Polski
MKS Banimex Będzin - AZS Częstochowa 2:3 (25:16, 22:25, 22:25, 25:20, 10:15)
BBTS Bielsko-Biała - Transfer Bydgoszcz 0:3 (16:25, 21:25, 19:25)
KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS - AZS Politechnika Warszawska 3:1 (25:20, 25:21, 20:25, 25:14)

O awansie do dalszych gier decydowało tylko jedno spotkanie, więc mimo udanej pogoni w trzecim i czwartym secie, gdańszczanie pożegnali się z Pucharem Polski. Podobnie było przed rokiem, gdy już na początku rywalizacji Lotos Trefl grający w odmłodzonym składzie uległ Czarnym Radom.

PIERWSZOLIGOWIEC WYELIMINOWAŁ GDAŃSZCZAN

Po środowym spotkaniu w Ostrowcu Świętokrzyskim trójmiejskich siatkarzy czeka wyjazd do Kielc, gdzie w czwartek przeprowadzą trening i zajęcia na siłowni. W piątek po śniadaniu przeniosą się do Częstochowy, gdzie w sobotę w spotkaniu Plus Ligi zmierzą się z miejscowym AZS-em.

Dołącz do drużyny - zagraj w barwach Lotosu Trefla
W sobotę, 25 stycznia, o godzinie 20:00 w hali gdańskiej AWFiS Lotos Trefl zmierzy się z Indykpolem AZS-em Olsztyn. W przerwie między drugim a trzecim setem, kiedy zespoły zejdą do szatni, na boisko wejdą drużyny złożone z ich kibiców.

Żółto-czarni czekają na zgłoszenia swoich sympatyków, którzy chcą bronić jego barw w siatkarskim pojedynku z kibicami gości. Prócz miejsca w składzie na to spotkanie, wybrańcy otrzymają również koszulkę meczową, a w trakcie meczu PlusLigi między zespołami z Gdańska i Olsztyna zajmą miejsca VIP, które gwarantują m.in. catering z Hotelu Haffner.

Co zrobić, by dołączyć do drużyny? Poprzez wiadomość prywatną na facebookowym profilu Lotosu Trefla należy wysłać zgłoszenie, w którym kandydat przybliży swoje siatkarskie CV i przekona klub, że to właśnie jego umiejętności przydadzą się w meczu z Olsztynem. Uwaga, zgłoszenia czynnych zawodników zostaną odrzucone automatycznie.

Termin przesyłania zgłoszeń upływa w niedzielę, 19 stycznia, o godz. 23:59. 20 stycznia klub wybierze szczęśliwców, którzy znajdą się w składzie na ten pojedynek. Jedno z miejsc zarezerwowano dla reprezentanta Klubu Kibica.