Gdańscy szczypiorniści zostają w ekstraklasie

17 kwietnia 2005 (artykuł sprzed 19 lat)
Bez względu na wyniki czterech ostatnich kolejek piłkarze reczni AZS AWFiS Gdańsk pozostaną w ekstraklasie. Kropkę nad "i" podopieczni Wojciecha Nowińskiego i Zbigniewa Markuszewskiego postawili dzisiaj we własnej hali. Akademicy rozbili MOSiR Zabrze 37:25 (16:11).

AZS AWFiS: Sibiga, Głębocki, Sokołowski - Fogler, Wysokiński 2, Żółtak 6, Pilch 4, Gujski 3, Nyćkowiak, Jachlewski 6, Pepliński 1, Markuszewski 6, Waszkiewicz 9.
MOSiR: Kicki, Boncol - Janecki 2, Lasoń 10, Księżyk 2, Kowalski 1, Pyzik 1, Wojtynek 3, Borowiec, Rybarczyk 4, Kędra, Kulak 2.
Sędziowali: Rajkiewicz i Tarczykowski (obaj Szczecin). Widzów: 200.

Gospodarze zaraz po pierwszym gwizdku sędziów poinformowali rywali, kto tutaj będzie rządzić. Po bramkach Michała Waszkiewicza i Daniela Żółtaka miejscowi prowadzili 2:0. Te drugi zresztą popisał się dla swego zespołu serią trzech trafień z rzędu, po raz wtóry zadając kłam tym sądom, które sytuują rosłego zawodnika na kole jedynie do zadań defensywnych.

Po kwadransie gospodarze mieli przewagę 9:5. Aż do przerwy utrzymali różnice 4-5 trafień na swoją korzyść.

Kolejne przyśpieszenie gry nastąpiło od 35 minuty. Z wyniku 18:15 gdańszczanie odeszli na 23:15. W tym okresie kolejno na listę strzelców wpisywali się: Żółtak, Mateusz Jachlewski, Mariusz Gujski, Bartłomiej Pepliński i Marcin Markuszewski.

Był to przedostatni mecz akademików we własnej hali w tym sezonie. Na ostatni, z AZS AWF Warszawa przyjdzie nam poczekać aż do 28. kolejki. Teraz gdańszczan czekają trzy wyjazdy.

W drugim meczu 24. kolejki Piotrkowianin pokonał AZS AWF Warszawa 30:24 (16:12).