• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Gdańsk nie będzie miał drużyny w Polskiej Hokej Lidze. Stoczniowiec wycofuje się

Jacek Główczyński
28 lutego 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 
Czy gdański hokej się podniesie? Po poprzednim sezonie zakończył działalność PKH Lotos Gdańsk. Teraz Stoczniowiec Gdańsk poinformował, że jeśli nic się nie zmieni, to nie zgłosi drużyny do rozgrywek 2021/22. Czy gdański hokej się podniesie? Po poprzednim sezonie zakończył działalność PKH Lotos Gdańsk. Teraz Stoczniowiec Gdańsk poinformował, że jeśli nic się nie zmieni, to nie zgłosi drużyny do rozgrywek 2021/22.

Stoczniowiec Gdańsk nie zgłosi drużyny do sezonu 2021/21 w Polskiej Hokej Lidze, a od 28 lutego rozwiązuje zespół i nie będzie realizował podpisanych kontraktów. Zawodnicy i członkowie sztabu szkoleniowego w niedzielę z zaskoczeniem czytali maila, który otrzymali od Macieja Turnowieckiego, prezesa spółki, prowadzącej przez ostatnie rozgrywki zespół w krajowej elicie. Jako powód decyzji padano - pandemię koronawirusa i brak wsparcia ze strony miasta oraz od sponsorów.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Stoczniowiec Gdańsk - relacje ze wszystkich meczów sezonu 2020/21Stoczniowiec Gdańsk jest pierwszym znanym klubem z Trójmiasta, który ogłosił, że rezygnuje z prowadzenia części działalności sportowej z powodu pandemii koronawirusa! W niedzielę, 28 lutego, hokeiści i członkowie sztabu szkoleniowego Stoczniowca z zaskoczeniem przeczytali maila, którego otrzymali od Macieja Turnowieckiego, prezesa spółki, która prowadziła drużynę w Polskiej Hokej Lidze.

Ujawniamy najważniejsze fragmenty maila, który został wysłany od prezesa GKH Stoczniowiec Gdańsk.

GKS Stoczniowiec Gdańsk - spółka akcyjna, która miała odbudować hokej28 lutego drużyna Stoczniowca Gdańsk przestała istnieć, a kontrakty nie będą realizowane. 28 lutego drużyna Stoczniowca Gdańsk przestała istnieć, a kontrakty nie będą realizowane.
Z tym dniem drużyna została rozwiązana oraz nie będą realizowane podpisane kontrakty. Przypomnijmy, że Stoczniowiec w tym sezonie po dziewięciu latach przerwy wrócił do Polskiej Hokej Ligi. W rozgrywkach wygrał 2 z 36 meczów, zajął ostatnie 10. miejsce, ale zgodnie z regulaminem mógł grać w elicie dalej, gdyż żaden zespół nie jest degradowany.

Dodajmy, że w ubiegłym roku działalności zakończył Pomorski Klub Hokejowy, który w latach 2014-2020 prowadził seniorską drużynę hokeistów w Gdańsk. Dwa pierwsze sezonu spędził w I lidze, a cztery ostatnie w PHL.

Ile pieniędzy otrzymał Stoczniowiec Gdańsk z rządowych tarcz antykryzysowych?Tabela końcowa

Polska Hokej Liga
M Z Rz Rp P Bramki Pkt.
1 JKH GKS Jastrzębie
2 Comarch Cracovia
3 GKS Tychy
4 GKS Katowice
5 Energa Toruń
6 Re-Plast Unia Oświęcim
7 Podhale Nowy Targ
8 Ciarko STS Sanok
9 Zagłębie Sosnowiec
10 Stoczniowiec
W sezonie zasadniczym każda drużyna rozegrała po 36 spotkań. Najlepsze ósemka awansowała do play-off. Zespoły z miejsc 9 i 10 skończyły sezon bez spadku, ale Stoczniowiec ogłosił, że nie przystąpi do kolejnych rozgrywek.
Tabela wprowadzona: 2021-04-03


Michał Kieler: Wrócę do Gdańsk z trofeami - wywiadHokeiści ostatni mecz rozegrali 17 lutego. Tego dnia zakończyli sezon. Nadal gra jedynie Michał Kieler. Reprezentacyjny bramkarz od 1 lutego występuje na zasadzie wypożyczenia w JKH GKS Jastrzębie-Zdrój. Po sezonie miał wrócić do Gdańska, by dalej wypełniać kontrakt. Teraz i on dowiedział się, że umowa jest rozwiązana.

GKS Stoczniowiec zostawia sobie pewien margines na zmianę decyzji, którą określa jako "cień szansy", ale na dziś werdykt jest jeden - "niezgłoszenie zespołu do rozgrywek PHL w sezonie 2021/22".

Fragment maila, który otrzymali hokeiści i członkowie sztabu szkoleniowego Stoczniowca Gdańsk. Fragment maila, który otrzymali hokeiści i członkowie sztabu szkoleniowego Stoczniowca Gdańsk.
Prezes Turnowiecki w mailu rozesłanym do hokeistów i szkoleniowców przedstawia ciąg wydarzeń, które doprowadziły do podjęcia takiej decyzji. Przywołuje, że pomocy finansowej odmówili sponsorzy oraz miasto. Wymienieni są konkretnie Lotos oraz Adam Korol, dyrektor Biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu.

Niedawno informowaliśmy, że na razie miasto w konkursach dotyczących finansowania klubów sportowych z tytułu promocji Gdańska w 2021 roku uwzględniły jedynie: piłkarzy Lechii, siatkarzy Trefla oraz piłkarzy ręcznych Wybrzeża.

12 mln zł na promocję Gdańsk poprzez sport w 2021 roku. Na hokej z tego tytułu nie ma pieniędzyZdaniem prezesa GKH pandemia i kolejne lockdowny ora wynikające z nich obostrzenia i zakazy prowadzenia działalności finansowej pogrążyły hokejową spółkę. Zdaniem prezesa GKH pandemia i kolejne lockdowny ora wynikające z nich obostrzenia i zakazy prowadzenia działalności finansowej pogrążyły hokejową spółkę.
Mimo odmowy pomocy ze strony miasta i sponsorów GKH mógł działać dzięki temu, że 100-procentowym udziałowcem hokejowej spółki był GKS Stoczniowiec, czyli dzierżawca hali "Olivia". Prezes Turnowiecki, nie tylko prezes hokejowej spółki, ale zarazem dyrektor sportowy GKS Stoczniowca, wylicza, jakie straty ponosił właściciel spółki wraz z kolejnymi lockdownami.

Przypomnijmy, że Stoczniowiec czerpie dochody m.in. z wynajmu hali "Olivia", udostępnienia jej na ogólnodostępne ślizgawki, bary bądź restauracje, a także z udostępnianiu pokoi w "Domu Sportowca", która traktowana jest jak działalność hotelowa.

Stoczniowiec Gdańsk będzie dzierżawił "Olivię" aż do 2036 rokuCo mogą zrobić hokeiści i sztab szkoleniowy? Co mogą zrobić hokeiści i sztab szkoleniowy?
Hokeiści i sztab szkoleniowy Stoczniowca od marca, bez względu na to, do kiedy mieli podpisane kontrakty, a niektóre były podpisywane na trzy-pięć lat, nie otrzymają pieniędzy. Gdyby nie rozumieli tych decyzji, prezes Turnowiecki odsyła ich w tej sprawie do dyrektora spółki, Błażeja Jenka.

Playoff

Ćwierćfinały

GKS Tychy 4
Ciarko STS Sanok 0
GKS Katowice 1
Re-Plast Unia Oświęcim 2
JKH GKS Jastrzębie 3
Tauron Podhale Nowy Targ 0
Energa Toruń 1
Comarch Cracovia 3

Półfinały

Finał

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (518)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Stoczniowiec Gdańsk

 

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce obiektów sportowych - gdańska Hala Olivia - zaprasza do skorzystania z oferty jaka proponuje nie tylko mieszkańcom Trójmiasta i okolic.
Prezes: Marek Kostecki
Dyrektor sportowy: Maciej Turnowiecki 
Rok założenia: 1970
Adres: Al. Grunwaldzka 470
80-309 Gdańsk

W rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi klub reprezentuje założona w 2020 roku spółka akcyjna, której GKS Stoczniowiec jest stuprocentowym udziałowcem. Jej prezesem jest Maciej Turnowiecki.
 

Archiwum drużyny

wyniki w sezonie:
statystyki w sezonie:

Trójmiejskie drużyny

Relacje LIVE

Najczęściej czytane