Piłkarki Sztormu na podium I ligi

8 czerwca 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Sztorm AWFiS zakończył rozgrywki jako trzecia siła I ligi. Czy w przyszłym roku gdańszczanki powalczą o awans do najwyższej klasy? Sztorm AWFiS zakończył rozgrywki jako trzecia siła I ligi. Czy w przyszłym roku gdańszczanki powalczą o awans do najwyższej klasy?

Piłkarki Sztormu AWFiS Gdańsk wygrały na wyjeździe z SMS Łódź 4:3 (0:2) i skończyły rozgrywki I ligi na 3. miejscu w grupie północnej. Awans do ekstraligi wywalczyły już wcześniej Olimpia Szczecin i Stilon Gorzów Wlkp.

Bramki: Królikowska 25 karny, 35, Ziółkowska 88 - Pielowska 77, 87, Marczak 67, Aleksandra Kopecka 90

SZTORM: Kołacz - Marczak, Rucinska, Rabiega (65 Cywińska), Świętoniowska - K.Bużan, A.Bużan, Stasiulewicz (65 Aleksandra Kopecka), Zańko - Anna Kopecka (50 Pielowska) Sikorska (40 K.Wierzbicka)

Gdańszczankom, które już wcześniej straciły szanse na awans, do zajęcia 3. miejsca potrzebny był przynajmniej remis w ostatnim spotkaniu. Po pierwszej połowie meczu w Łodzi przeciwko miejscowemu SMS wydawało się, że to gospodynie zakończą sezon na podium.

SMS szybko uzyskał prowadzenie po dwóch golach Patrycji Królikowskiej. Napastniczka otworzyła wynik spotkania uderzeniem z rzutu karnego, a 10 minut później podwyższyła trafiając bezpośrednio z rzutu rożnego.

Gdańszczankom udało się zdobyć kontaktową bramkę dopiero na niespełna 25 minut przed końcem meczu, gdy do siatki piłkę skierowała Katarzyna Marczak. Z jej strzałem sporo problemów miała bramkarka gospodyń Danuta Paturaj, która... wpadła z piłką do bramki.

Do wyrównania doprowadziła Monika Pielowska uderzając z rzutu wolnego. Piłki przy nim zdołała sięgnąć bramkarka SMS, ale na tyle niefortunnie, że skierowała ją wprost do siatki. Na 3 minuty przed końcem gry ponownie trafiła Pielowska, ale gospodynie potrzebowały niespełna 60 sekund, by znów doprowadzić do wyrównania.

Ten wynik i tak zapewniał Sztormowi 3. pozycję na koniec sezonu, ale gdańszczanki postanowiły nie pozostawić złudzeń, co do tego, iż jest to zasłużona pozycja. W jednej z ostatnich akcji gospodynie dobiła Aleksandra Kopecka zapewniając gdańszczankom ósmy triumf w sezonie.

- Cieszy styl w jakim zdobyliśmy trzy punkty. Dziesięć bramek w dwóch ostatnich spotkaniach napawa optymizmem. Przy wyniku 0:2 przeszliśmy do ofensywnego ustawienia z trzema napastniczkami i to dało efekt. Jeżeli będziemy grać w przyszłym sezonie tak, jak w końcówce obecnego, to za rok zapewne będziemy świętować awans do ekstraligi - powiedział po meczu trener Robert Chałaszczyk.