Gdynianie rozbici w Toruniu

7 sierpnia 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Sobota z IV Ligą. Jaguar z wysokim zwycięstwem, Bałtyk przegrywa w Słupsku

Po meczu piłkarzy Bałtyku zmienił się lider w grupie zachodniej II ligi. Jednak dla gdynian to kiepski powód do satysfakcji, bo to oni utorowali drogę Elanie na czoło tabeli, przegrywając w Toruniu aż 0:3 (0:1), a grę kończyli w dziewiątkę. Gdyńscy kibice za to niepowodzenie obwiniają najbardziej trenera Marka Witkowskiego, chociaż kadra zawodnicza biało-niebieskich zbudowana na ten sezon nie wygląda również dobrze.

Lewandowski 25, Mądrzejewski 86, Iheanacho 90

BAŁTYK: Matysiak - Loda, Martyniuk, Król, Benkowski - Filipiak (46 Byczkowski), Dettlaff, Jędryka (76 Hirsz), Noga (46 Ziemak) - Włodarczyk, Kudyba.

Po dwóch kolejkach Elana zajmowała trzecie miejsce. Jednak do meczu z Bałtykiem, który na wiosek policji został o jeden dzień opóźniony, gospodarze przystępowali z zadaniem zdobycia pozycji lidera. Ich najgroźniejsi rywale w sobotę pogubili punkty i toruńskiej drużynie do objęcia przodownictwa było potrzebne zwycięstwo.

Gospodarze ruszyli do ataku z ogromnym animuszem. Już w 3. minucie Marcin Matysik uratował Bałtyk, broniąc w sytuacji sam na sam z Radosławem Mikołajczakiem. 23-letni pomocnik za tę zmarnowaną okazję zrehabilitował się w 25. minucie. To on dograł do Karola Lewandowskiego, który głową zdobył pierwszego gola.

Jednak na przerwę Bałtyk wcale nie musiał schodzić z niekorzystnym wynikiem. Gdynianie mieli dwie dogodne sytuacje na gola. Przeszkodził im Przemysław Kryszak. Bramkarz Elany w 14. minucie obronił strzał Michała Benkowskiego, a w 40. minucie obronił uderzenie Dariusza Kudyby.

Trener Witkowski widział, że tego meczu jego podopieczni nie muszą przegrać. Już w przerwie dokonał dwóch zmian w drugiej linii. Mimo to po meczu właśnie szkoleniowcowi dostało się najmocniej od kibiców biało-niebieskich. Po meczu skandowali oni m.in.: "Trenerowi dziękujemy, do Iławy odwieziemy"

Od 47. minuty Bałtyk grał z przewagą jednego piłkarza. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Rafał Więckowski. Gdynianie osiągnęli optyczną przewagę, ale nie stworzyli większego zagrożenia pod toruńską bramką.

Co gorsza w 65. minucie siły się na boisku wyrównały, gdyż czerwoną kartkę otrzymał obrońca Bałtyku, Paweł Król. Natomiast mecz biało-niebiescy kończyli w dziewiątkę. W 84. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Marcin Martyniuk.

Elana pokazała Bałtykowi jak grać w liczebnej przewadze. Najpierw Paweł Mądrzejewski poprawił na 2:0 po "bombie" z wolnego z 30 metrów. Natomiast końcowy rezultat już w doliczonym czasie gry ustalił Kelechi Iheanacho, 30-letni Nigeryjczyk, który w kolekcji ma trzy tytuły mistrza Polski z Wisłą Kraków.

Pozostałe wyniki 3. kolejki:
Tur Turek - Czarni Żagań 2:2 (0:2), Ruch Zdzieszowice - MKS Kluczbork 1:1 (1:1), Energetyk ROW Rybnik - Nielba Wągrowiec 0:0, Chrobry Głogów - Chojniczanka 1:1 (0:0), Raków Częstochowa - Jarota Jarocin 1:1 (1:1), GKS Tychy - Miedź Legnica 1:2 (0:1), Górnik Wałbrzych - Bytovia Bytów 1:2 (0:1), Zagłębie Sosnowiec - Calisia 1:2 (1:1).

Opinie (28)

• W Arce i Bałtyku to samo

W obu gdyńskich klubach od lat popełniane są te same duże błędy i dlatego brak jest wyników sportowych. Co sezon następuje wymiana znacznej ilości zawodników i trenera, brak trzonu drużyn, bardzo krótkie kontrakty zawodników, brak przywiązania do klubu i zaangażowania piłkarzy, łatanie dziur na ostatnią chwilę, źle wydawane pieniądze, brak kompetentnych osób na czele pionu sportowego itp

• 12 0

• Taktyka Amici (1)

Trener z nikad bez sukcesow,pomyslu na gre ,zawodnicy jak co sezon pozbierani i nie zgrani!!!Trzeba dobrze sie wsluchac w slowa rzadzacych po meczu z RuchemSponsor ma swoja wizje a Trener ja doskonale realizuje nie awansowac i nie spasc,ograc jak sie da zawodnikow i do Lech wysylacTyle....

• 4 1

• to Lech chce spasc??Bo jak takich ogranych pseudograjkow dostanie to spadek murowany

• 0 0

• żenada

szkoda słów...poziom 3miejsckiej piłki w tym sezonie to żenada...

• 10 0

• na portalu żałoba

wszyscy w plecy

• 9 0

• Panie trenerze,panu już dziękujemy-no koments !!!!!!!!!!!!!!!!!

Trener-TRAGEDIAMartyniuk-zachowuje się na boisku jak junior-młodszy,nie jak kapitan !!!!!!!!!!Król- widział,ze ten sędzia bardziej przychylny jest Elanie-przez nieodpowiedzialne zachowanie osłabił zespół !!!!!

• 6 0

• dno żenada zamiast I ligi

Można być a nawet należy być wiernym kibicem jak to się mówi i na dobre i na złe ale jak widzę taką grę jak np II połowa ze Zdzichami i pozostałe wyniki to ręce opadają. Pewnie że można iść na stadion z sentymentu ale do jasnej cholery chodzę tam też pooglądać piłkę, a jak podczas 45 min pada jeden celny strzał na bramkę znowu wrócę do meczu u nas to co ja mam oglądać czym fascynować. Cieszę sie zawsze jak widzę więcej osób na Bałtyku wracające stare twarze z dawnej II ligi ale z taką grą to czasami ja już mam dość a co dopiero taki gość co wpadł pierwszy raz i zobaczył DNO. Zacznijcie grać bo toniemy

• 10 0

• DZIŚ BEZ NAPINKI

KIBOLE BAŁTYKU,LECHII,ARKI ZAJMUJEMY SIĘ SWOIMI KLUBAMI,CZARNA NIEDZIELA.BEDZIE LEPIEJ.JA OSOBISCIE JESTEM BIAŁO-NIEBIESKI,ALE ROZUMIEM CO CZUJĄ TEZ INNI.

• 16 2

• Trener?!?

Jezeli trener nie wystawia najlepszego obroncy jakim jest Musula, to jakiego spodziewa sie wyniku?!?

• 1 1

• (2)

klubem powinni rzadzic Gdynianie z Gdyni a nie goscie z wronek..

• 26 3

• GDYNIANIE Z GDYNI, WIESZ GDZIE MAJĄ TEN DOGORYWAJĄCY KLUBI... (1)

CHYBA JEST TO TAK OCZYWISTE, IŻ NIE TRZEBA O TYM PISAĆ..

• 6 10

• zobacz jak Arka dogorywa

• 13 2

• największy błąd zwolnienie RZEPKI (2)

po zimie gdy były realne szanse na awans bo drużyna u siebie wygrywała wszystko a wiosną Piotra najmocniejszych rywali miałby w Gdyni i pewnie by to wygrałKto go zwolnił????wystąp i tłuamczyć się !!!!