Bałtyk nie dał szans Górnikowi Konin

11 września 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Piotr Ruszkul strzelił w Koninie dwie bramki. Piotr Ruszkul strzelił w Koninie dwie bramki.

Grając na boisku, gdzie odbywają się mecze piłkarskiej Ligi Mistrzów, Bałtyk pokonał w III-ligowych rozgrywkach Górnika Konin 3:0 (1:0). Dwie bramki strzelił Piotr Ruszkul. Dzięki takiemu wynikowi biało-niebiescy mają tyle samo punktów co liderująca Elana Toruń i wicelider, Jarota Jarocin.

Ruszkul 16, 50, Bejuk 47

BAŁTYK: Matysiak - Szopiński, Karasiński, Wypij, Jadanowski - Garczewski (65 Rzepa), Sosnowski, Zyska, Poręba (63 Młynarczyk) - Bejuk (90 Gołubiński), Ruszkul Ż (90 Proena)

Bałtyk wybrał się w niedzielę do Konina na murawę, gdzie grane są mecze Ligi Mistrzów. Z tego miasta pochodzi bowiem najlepszy zespół piłkarski kobiet w Polsce. Dobre warunki do gry najwyraźniej sprzyjały drużynie Marcina Martyniuka. Pomimo braku po raz pierwszy w sezonie na lewej obronie Kewina Wesołowskiego defensywa biało-niebieskich spisywała się poprawnie.

Do tego gdynianie zdobyli pierwszą bramkę już po 16 minutach gry. Piotr Ruszkul zainicjował ofensywną akcję, podał do Filipa Sosnowskiego, a ten odegrał mu nad obrońcami Górnika. Ruszkul znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy i nie zmarnował okazji.

Jeszcze przed zmianą stron gdynianie mogli prowadzić 3:0, ale Wojciech Zyska trafił w słupek, a następnie Tomasz Bejuk zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem Górnika. Czego jednak nie udało się zrobić się w pierwszej połowie, Bałtyk zrekompensował sobie w drugiej.

Już 2 min. po przerwie Bejuk dostał doskonałe podanie od Krzysztofa Garczewskiego i spokojnie umieścił piłkę w siatce. 3 min. później pomocnik zaliczył kolejną asystę. Wyprowadził kontrę po błędzie rywali, podał przed pole karne do Ruszkula, który następnie ograł bramkarza i ustalił wynik spotkania na 3:0.

W 70. min. gospodarze mieli idealną sytuację ku temu, aby strzelić honorową bramkę. Wywalczyli rzut krany, ale świetnie zachował się przy nim Marcin Matysiak broniąc strzał rywala.

Wyniki 6 kolejki

• Górnik Konin - BAŁTYK GDYNIA 0:3 (0:1)
  • Gwardia Koszalin - KS Chwaszczyno 2:1 (0:1)
  • Wda Świecie - Lech II Poznań 0:4 (0:2)
  • GKS Przodkowo - Pogoń II Szczecin 5:1 (1:0)
  • KKS 1925 Kalisz - Vineta Wolin 4:1 (2:1)
  • Sokół Kleczew - Polonia Środa Wielkopolska 1:1 (1:1)
  • Leśnik Manowo - Elana Toruń 1:4 (0:3)
  • Pogoń Lębork - Chemik Bydgoszcz 1:3 (1:2)
  • Świt Skolwin - Jarota Jarocin 3:4 (0:3)