• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

PZR z ostatecznymi decyzjami dla Arki i Ogniwa

mad
18 czerwca 2014 (artykuł sprzed 9 lat) 
Rugbiści Ogniwa mogli być zdezorientowani w ostatnich dniach. Raz PZR kazała im grać o 5. miejsce następnym razem nie. Aż w końcu ustalił - jest mecz. Na zdjęciu Sławosz Hodura. Rugbiści Ogniwa mogli być zdezorientowani w ostatnich dniach. Raz PZR kazała im grać o 5. miejsce następnym razem nie. Aż w końcu ustalił - jest mecz. Na zdjęciu Sławosz Hodura.

Wydaje się, że Polski Związek Rugby wreszcie ustalił ostateczną wersję w związku z meczami o poszczególne pozycje w ekstralidze. Co ciekawe, przyznał się do błędu i odwołał na wniosek Arki postanowienia Komisji Gier i Dyscypliny oraz zapowiedział nałożenie kar dopiero po sezonie. Oznacza to tyle, że gdynianie zagrają w półfinale z Pogonią Siedlce, a Lechia Gdańsk z Master Pharm Budowlanymi Łódź. Do tego w meczu o 5. miejsce zmierzy się Ogniowo Sopot, które wcześniej zostało zdegradowane do I ligi.PZR zrobił duże zamieszanie przed najważniejszą częścią sezonu degradując karnie sopocki klubu do niższej ligi za brak grup młodzieżowych oraz odejmując punkty drużynie z Łodzi. W przypadku Ogniwa kara miała być cofnięta razem z uiszczeniem przez klub kwoty w wysokości 100 tys. zł. W sopockiej drużynie deklarowali, że taki wariant nie wchodzi w grę i od tej decyzji zamierzają się odwołać.

OGNIWO WYRZUCONE Z EKSTRALIGI

Inne odwołanie sopocianie musieli napisać w środę. Pod koniec zeszłego tygodnia PZR podał, że Ogniwo zagra 21 czerwca, na własnym boisku, mecz o 5. miejsce z Orkanem Sochaczew. Sopocianie zaczęli się szykować do tego starcia, a tu nagle Komisja Gier i Dyscypliny wydała kolejny komunikat.

Treść komunikatu z wtorku

Wobec licznych pytań Komisja Gier i Dyscypliny wyjaśnia, że jej decyzja [kliknij] została oparta o przepisy PZR, konkretnie o § 42 przepisów dotyczących ewidencji, przynależności i zmiany barw klubowych zawodników oraz organizacji zawodów.

Wskazuje on konkretnie czas weryfikacji posiadania przez Kluby do tego zobowiązane grup młodzieżowych jako ten przed fazą play offs. Co rozumieć należy po zakończeniu sezonu zasadniczego czyli przed rozegraniem spotkań półfinałowych (drużyny z miejsc 1-4 po sezonie zasadniczym), meczu o miejsce 5 (drużyny z miejsc 5-6 po sezonie zasadniczym) oraz meczu o utrzymanie pomiędzy drużynami z miejsc 7-8 po sezonie zasadniczym.

W wyniku decyzji KGiD Klub Ogniwo Sopot (5 miejsce po sezonie zasadniczym) nie ma prawa grać o to miejsce jako zespół zdegradowany decyzją KGiD przed fazą play off do niższej klasy rozgrywek. Piąte miejsce zajmuje R.C. Orkan Sochaczew.

Zgodnie z powyższą decyzją w fazie play-offs dojdzie do następujących spotkań:

o miejsca 1-4:
Master Pharm Budowlani S.A. Łódź v RC Arka Gdynia (sobota, 21.06., godz. 15.00; Reks, Wilk, Kościelniak)
Awenta MKS Pogoń Siedlce v RC Lechia Gdańsk (sobota, 21.06., godz. 16.00; Michałkiewicz, Piotrowicz, Janeczko)

RC Arka Gdynia v Master Pharm Budowlani S.A. Łódź (niedziela, 29.06., godz. 15.00)
RC Lechia Gdańsk v Awenta MKS Pogoń Siedlce (sobota, 28.06., godz. 16.00)

mecze o pozostanie w Ekstralidze (miejsca 7-8):

KS Budowlani Lublin v KS Posnania Poznań (sobota, 21.06., godz. 15.00; Sienkiewicz, McDonald, Pantoł)
KS Posnania Poznań v KS Budowlani Lublin (sobota, 28.06., godz. 15.00)

rewanżowy mecz o prawo gry w Ekstralidze:

RzKS Juvenia Kraków v RKS Skra Warszawa (sobota, 21.06., godz. 15.00; Bedyński, Piaskowski, Pawlik)


- Dalej utrzymaliśmy, że decyzja PZR jest skandaliczna i kuriozalna. Do tego w piątek, kazali nam grać o 5. miejsce, a we wtorek stwierdzili, że jednak nie zagramy. Z naszej strony zostały poczynione ruchy w sprawie organizacji spotkania. Zapewniliśmy przeloty zawodnikom, wydaliśmy pieniądze na materiały promocyjne. Pozostało nam jednie wysłać odwołanie i czekać na odpowiedź - mówi Bartosz Olszewski, dyrektor Ogniwa.

A odpowiedź przyszła na szczęście również w środę.

Treść środowego komunikatu
Na oficjalny wniosek RC Arka Gdynia Zarząd Związku, po wymianie opinii z Przewodniczącycm KGiD i rozważeniu przedstawianych w wielu pismach argumentów, zdecydował dzisiaj o uchyleniu decyzji Komisji Gier i Dyscypliny z 11 czerwca 2014 r. decydując, że ewentualne sankcje z tytułu nie posiadania i szkolenia grup młodzieżowych (przewidziane w § 42 przepisów PZR) zostaną zastosowane po zakończeniu sezonu 2013/2014.

W związku z tym półfinałowe pary w fazie play-offs wyglądają następująco:

o miejsca 1-4:
Master Pharm Budowlani S.A. Łódź v RC Lechia Gdańsk (sobota, 21.06., godz. 15.00; Reks, Wilk, Kościelniak)
Awenta MKS Pogoń Siedlce v RC Arka Gdynia (sobota, 21.06., godz. 16.00; Michałkiewicz, Piotrowicz, Janeczko)

RC Arka Gdynia v Awenta MKS Pogoń Siedlce (niedziela, 29.06., godz. 15.00)
RC Lechia Gdańsk v Master Pharm Budowlani S.A. Łódź (sobota, 28.06., godz. 16.00)

mecz o V miejsce:

MKS Ogniwo Sopot v RC Orkan Sochaczew (sobota, 21.06., godz. 16.00 - do potwierdzenia; Szostek, Szczepański, Marciniak)


KTO ZAGRA Z KIM W PÓŁFINALE LIGI RUGBY?

Swojego dopięli więc także gdynianie. Z tabeli po rundzie zasadniczej wynikało bowiem, że w półfinale zagrają z Pogonią. Po decyzjach KGiD i odjęciu punktów drużynie z Łodzi mieli zmierzyć się z Budowlanymi. W tym wypadku w Arce zrodził się pomysł, aby w ramach protestu w sprawie decyzji PZR wybrać się do Siedlec. Po ostatnim komunikacie Arka rozegra tam jednak sobotni mecz, a do Łodzi wybierze się Lechia.

ZOBACZ TABELĘ USTALONĄ NA BOISKU

- Przygotowujemy się spokojnie do półfinału. To, gdzie pojedziemy, jest zupełnie poza drużyną. Ustalały to nasz zarząd i związek. My tylko czekaliśmy na ostateczną decyzję - mówi Maciej Stachura, trener Arki.

Typowanie wyników

OGNIWO Sopot
Orkan Sochaczew

Jak typowano

97% 391 typowań OGNIWO Sopot
0% 2 typowania REMIS
3% 12 typowań Orkan Sochaczew

Twoje dane

21 czerwca 2014, godz. 15:00
3 pkt.
Master Pharm Budowlani Łódź
LECHIA Gdańsk

Jak typowano

14% 40 typowań Master Pharm Budowlani Łódź
1% 2 typowania REMIS
85% 235 typowań LECHIA Gdańsk

Twoje dane

21 czerwca 2014, godz. 16:00
3 pkt.
Awenta Pogoń Siedlce
ARKA Gdynia

Jak typowano

5% 14 typowań Awenta Pogoń Siedlce
1% 2 typowania REMIS
94% 263 typowania ARKA Gdynia

Twoje dane

mad

Opinie (74) 5 zablokowanych

 • Ale mieszają. cały ten zarzad rugby zwiazany z gdańska Lechia powinien juz dawno polecieć za takie przekręty!

  • 56 15

 • Zarząd

  to banda ... co niszczą Sport! !!!

  • 24 6

 • Zmiana decyzji przez PZR to triumf Arki i Pogoni (8)

  Całe to zamieszanie wynika z dwóch kwestii, mianowicie kombinacji dwóch najsłabszych aktualnie drużyn z pierwszej czwórki. Po pierwsze, Pogoń Siedlce bardzo chciała grać z Arką, ponieważ jest to dla niej jedyna szansa na zagranie w finale, co z resztą pokazują wyniki z rundy wiosennej. Dlatego przy sprzyjających okolicznościach podłożyła się w Sopocie. Po drugie, jak zwykle najbardziej płaczliwa Arka doskonale wiedziała, że jak ma mieć szanse na finał, to półfinał musi grać z Pogonią, ponieważ wiosną doznała bolesnych porażek z Lechią i Budowlanymi. Stąd całe to zamieszanie i wielkie żale wylewane z Gdyni na wszystkich. Naturalnie, chodzi głównie o władze i kibiców, zawodnicy raczej by zachowali się jak należy i zagrali bez większych problemów. Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że w półfinale kombinujących drużyn wygra ta, która czyniła to w mniejszym stopniu, czyli Pogoń, a Arka polegnie również w meczu o trzecie miejsce, o którego rozegranie u siebie tak bardzo zabiegała.

  • 23 35

  • Jesteś twardogłowy leming (5)

   Popierasz zakulisowe gierki przy zielonym stoliku a nie to co wydarzyło się na boisku,może zasugerujesz komu przyznać medale i kto jest spadkowiczem bez wychodzenia drużyn na boisko.Twój komentarz to typowe POmatolskie bzdury.

   • 17 12

   • (4)

    Przestań wreszcie skamleć i żyć schematami rodem z mediów. A skoro liczy się to, co na boisku, to czemu Arka tak bardzo pragnęła grać z Pogonią? Jak mają decydować wyniki z boiska, to niech drużyny wychodzą z każdym, a nie patrzą na większe szanse na zwycięstwo, i niech wówczas pokazują swoją wartość.

    • 10 11

    • bo była najlepsza w fazie zasadniczej, a lechia druga, a lodz trzecia

     • 14 7

    • Do Pomerani (2)

     Kolego,
     dla Ciebie takie słowa jak obiektywizm i dobro całej dyscypliny to nieznane pojęcia . Zasady gry ustalone przed sezonem to rzecz święta!.Nie może jej nawet podważyć p.Jancen.Co do podejścia sportowego chciałbym Ci przypomnieć, że kilka lat temu Lechia nie wyjechała na mecz finałowy /walkower/ bo się obraziła na miejsce wyznaczone przez PZR.Bądz obiektywny jeżeli chcesz być wiarygodnym.Pozdrawiam

     • 16 6

     • Dobrze powiedziane... (1)

      Podpieram powyższą opinie, pamietam ten mecz na ktory nie pojechaliśmy. Zawodnicy Lechii sa po za tym dogadywankami i im to obojętne z kim zagrają.
      Prezesik i kilku lizusów to nie cała Lechia!

      • 3 6

      • Bo prawda jest bolesna dla "fanów" lechii:

       Bez układów ciężko żyć panie Płemierze.

       • 5 5

  • Czegoś nie rozumiem (1)

   Czy to jest wina tych dwóch klubów, ze przepisy są tak absurdalne? Ludzie o co Wam chodzi? Podziękować tylko że byli tak wytrwali, że nie zostawili tak tej skandalicznej sprawy. Wszystkich nie tylko te dwa kluby bulwersowała ta sprawa. A teraz ktoś narzeka, że zrobiło się zamieszanie. Ciekawe kto? Ale to jest pytanie retoryczne.

   • 12 5

   • Jakoś wcześniej absurdalne przepisy nie przeszkadzały, kiedy te kluby same z nich korzystały... Do Siedlec nie ma żadnych pretensji, choć wątpliwym pod względem moralnym w aspekcie sportowym jest podkładać się by grać ze słabszym przeciwnikiem. Natomiast Arka to stare płaczki, w ich mniemaniu zawsze wszyscy byli przeciwko nim. Tylko jak im Zeszyt mecze drukował nie płakali, wtedy wszystko było cacy.

    • 10 11

 • (1)

  Nie jestem ani z Arki ani z Lechii co daje mi szanse na obiektywizm. Po pierwsze skoro na początku sezonu ustala się zasady rozgrywania finału to trzeba się tego trzymać!Druga sprawa to odejmowanie punktów na koniec sezonu. Znane są podobne przypadki np. z żużla czy piłki nożnej. Tam kluby za karę musiały zaczynać z minusowymi punktami następny sezon..a nie karać jeszcze w czasie sezonu!Idąc tym tokiem myślenia równie dobrze można zaraz po meczu finałowym zabrać drużynie medale mówiąc, że taki mamy regulamin!

  • 22 6

  • rugby

   Najwiecej do powiedzenia to mieli zawodnicy.... kto to jest Jancen w Gdansku zawodnicy w wiekszosci musza sie za niego wstydzic...oni sami zagraja z kim trzeba...

   • 1 2

 • śmiać się czy płakać ? Zarząd do dymisji natychmiast to jest żałosne

  • 15 7

 • tabela pokazala ze arka ma grac z pogonia i tak ma zostac, KGID niech sobie naklada kary po sezonie (3)

  a super samoa mocna lechia niech sobie gra w lodzi, tak tez wyszlo z tabeli

  • 21 9

  • (1)

   No lechia bynajmniej mocna nie tak jak wasza areczka

   • 7 11

   • Taa,mocna to była jak nie była lechia samoa.

    teraz jest klub Lechia z Samoa i jest mocna...tyle,że to sztuczny twór. I gdzie tu szyk,honor i elegancja? Nigdzie,spoko,załatwimy wam więcej zielonego sukna na stoliczki na przyszłe sezony.

    • 3 7

  • Oby wam siedlce dokopaly

   • 13 9

 • Poza druzyna hahaha nie osmieszaj sie

  • 0 4

 • a gdzie w publikacji Lechia? (4)

  arka wygrala to fakt. patrzac po rugbowemu to starcila na tym lechia ktora spelnia wszystkie warunki. szacun chlopacy ze sie nie buntowaliscie i podkreslaliscie ze zagracie z kim trzeba. wydaje mi sie ze warto w tekscie wspomniec chociaz o nich. fan rugby. czekam na finał w trojmiescie!

  • 13 10

  • podkreślać w internecie mozna wszystko, szczegolnie, ze wszystko dotyczyło decyzji, którą tak na prawdę podjął jancen, który na meczu ogniwa z siedlcami chwalił się wszem i wobec, że ma w zanadrzu 10 punktow... to chyba wszystko wyjaśnia dlaczego lechiści siedzieli cicho?

   • 8 10

  • nikt nie wygral nikt nie przegral

   Nie jestem fanem Arki.Po prostu walczyli o swoje,o to jaki wynik osiagneli na boisku!Nie dziwie im sie bo dlaczego mieli by grac z Lodzia jezeli wg tabeli powinni z Pogonia!Absurdalne sa komentarze negujace Arke!Ciekawe co by zrobila Lechia jezeli zabrali by im atut boiska, teoretycznie slabszego rywala oraz moze zakazali grac zawodnikom z zagranicy (ktorych szanuje, podziwiam oraz cenie za super styl gry oraz umiejetnosci)

   • 7 5

  • lechia już napisała swoją publikację jako...PZR (1)

   • 11 6

   • Zdynsansowana Lechia

    Lechia wypowiedziała się na początku o tej sytuacji. Stroi na straży przepisów. Nie zależnie z kim będzie grać wygra każdy mecz. Niech Arka tak się nie cieszy bo przegra z Pogonią.

    • 6 2

 • ZENADA!

  To jest chyba najlepsze slowo aby opisac caly zwiazek.Pomijajac fakt kto powinien zostac ukarany a kto nie.Wlasnie w taki sposob tam "pracujecie" a raczej.......jeden drugiemu.W taki sposob mozna rowniez opisac co robicie dla tej dyscypliny!Jestescie banda B###W!

  • 8 4

 • Lechia (2)

  Jak narazie to skamle tu Lechia a raczej jej żenujący pseudo kibice atakujący Arke .... Tylko za to ze walczyła o to co im sie należało wg tabeli i pozycji .... Żenujące jest to ze banda pseudokibiców z Gdańska nie umie pogodzić sie ze PZR namieszał .... Widza to Wasi zawodnicy a Wy skamlecie ze Arka taka ze siaka ..... Skoro nie boicie sie Łodzi to o co chodzi ? Przecież wszystko jest wg tabeli - takie pary takie mecze :)

  • 14 16

  • (1)

   To poczytaj sobie kibicu Łodzi komentarze przy poprzednich 2-3 tematach i zobacz kto od dłuższego czasu wylewał żale. Nie wspominając o wcześniejszych meczach. Lechia wyjdzie z każdym i zrobi wszystko by w sportowej walce pokonać rywala. Widocznie Arki na to nie stać. Choć będę się upierał, że to nie wina zawodników, bo oni by honorowo zagrali, a władz Arki świadomych jej słabości w ostatnich miesiącach i wietrzących jedyną szansę na finał w przypadku gry z Siedlcami.

   • 12 5

   • Psy szczekają, a żółto-niebieska karawana jedzie dalej!

    Bez względu na "sukcesy" budżetowego klubu z Gdańska. Wszystko jest do czasu!

    • 2 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Ogniwa

11% DREW PAL 2 LECHIA Gdańsk
1% REMIS
88% OGNIWO Sopot

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Ogniwa

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Kunowski 12 36 100%
2 Lech Zaremba 12 35 91.7%
3 Mariusz Karbowski 12 33 100%
4 Beata Xxxv 12 33 91.7%
5 Artur Boberski 12 32 91.7%

Tabela

Rugby - Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Juvenia Kraków 12 10 0 2 447:205 47
2 Orlen Orkan Sochaczew 12 9 0 3 418:204 45
3 Ogniwo Sopot 12 9 0 3 433:241 43
4 Edach Budowlani Lublin 13 8 0 5 330:289 35
5 Awenta Pogoń Siedlce 13 8 0 5 370:252 34
6 Drew Pal 2 Lechia Gdańsk 13 5 0 8 346:311 25
7 Arka Gdynia 12 4 0 8 339:366 20
8 Budowlani WizjaMed Łódź 13 1 0 12 114:734 4
9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 12 2 0 10 167:362 -3
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -1 punkt.

W trakcie rozgrywek zmieniły nazwy:
Lechia Gdańsk na Drew Pal 2 Lechia Gdańsk
Budowlani Commercecon Łódź na Budowlani WizjaMed Łódź
Orkan Sochaczew na Orlen Orkan Sochaczew

Wyniki 14 kolejki

 • OGNIWO SOPOT – Edach Budowlani Lublin 38:24 (21:10)
 • Awenta Pogoń Siedlce – ARKA GDYNIA 42:6 (21:6)
 • DREW PAL 2 LECHIA GDAŃSK - Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 25:0 (walkower)
 • Budowlani WizjaMed Łódź – Juvenia Kraków 23:42 (13:8)
 • pauza: Orlen Orkan Sochaczew

Ostatnie wyniki Ogniwa

Edach Budowlani Lublin
99% OGNIWO Sopot
0% REMIS
1% Edach Budowlani Lublin
30 marca 2024, godz. 15:30
HIT
26% Orkan Sochaczew
0% REMIS
74% OGNIWO Sopot

Najbliższy mecz Arki

Budowlani Commercecon Łódź
97% ARKA Gdynia
0% REMIS
3% Budowlani Commercecon Łódź

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Beata Xxxv 12 32 83.3%
2 Zygmunt Bębenek 12 32 75%
3 Radosław Dymkowski 12 31 91.7%
4 Fc Zdunkowo 12 31 83.3%
5 BOGUSŁAW BOHL 12 31 83.3%

Ostatnie wyniki Arki

Budo 2011 Aleksandrów Łódzki
4 maja 2024
Awenta Pogoń Siedlce
13 kwietnia 2024, godz. 16:00
92% Awenta Pogoń Siedlce
0% REMIS
8% ARKA Gdynia

Najbliższy mecz Lechii

11% DREW PAL 2 LECHIA Gdańsk
1% REMIS
88% OGNIWO Sopot

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Justyna Gapys 11 33 90.9%
2 RYSZARD KIWATROWSKI 11 32 90.9%
3 Karol Zubel 10 31 90%
4 Maciek Kaszak 11 29 90.9%
5 Witold Krużyński 12 29 83.3%

Ostatnie wyniki Lechii

Budo 2011 Aleksandrów Łódzki
13 kwietnia 2024
Budowlani WizjaMed Łódź
96% Drew Pal 2 LECHIA Gdańsk
0% REMIS
4% Budowlani WizjaMed Łódź

Relacje LIVE

Najczęściej czytane