Spójnia coraz bliżej Wybrzeża w I lidze

27 lutego 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 20:21 (27 lutego 2016)
Rafał Rychlewski w sobotę rzucił dla Spójni 10 bramek, a gdynianie zachowali status niepokonanych w tegorocznych występach. Rafał Rychlewski w sobotę rzucił dla Spójni 10 bramek, a gdynianie zachowali status niepokonanych w tegorocznych występach.

Piłkarze ręczni Wybrzeża zremisowali na wyjeździe z Polskim Cukrem Pomezanią Malbork 27:27 (15:12), choć na 10 minut przed końcem prowadzili jeszcze różnicą 7 bramek. Tym samym strata gdańszczan do pozycji lidera, czyli jedynej, która dwa awans do Superligi wzrosła do 3 punktów. Taką samą przewagę podopieczni Daniela Wleklaka i Marcina Lijewskiego mają nad lokalnym rywalem, który systematycznie się do nich zbliża. Spójnia Gdynia pokonała we własnej hali ŚKPR Świdnica 35:27 (16:13), odnosząc czwarte zwycięstwo z rzędu. W 17. kolejce nie powiodło się SMS Gdańsk, który uległ Sokołowi Browar Kościerzyna 32:37 (12:17).

Polski Cukier Pomezania Malbork - Wybrzeże Gdańsk 27:27 (12:15)
WYBRZEŻE: Plaszczak, Chmieliński, Sokołowski - Ćwikliński 2, Dworaczek, Bednarek 5, Sulej 4, Rogulski 3, Papaj 6, Prymlewicz 3, Kondratiuk 2, Abram 1, Skrzypczak 3

Daniel WleklakMarcin Lijewski nie zostali selekcjonerami reprezentacji Polski, nie dostali się nawet do finału konkursu. Zarząd ZPRP biało-czerwonych powierzył szkoleniowcowi Vive Kielce - Tałantowi Dujszebajewowi, który w ostatecznych głosowaniu 13:1 pokonał Piotra Przybeckiego.

TUTAJ LISTA KANDYDATÓW NA SELEKCJONERA POLSKICH PIŁKARZY RĘCZNYCH

I o ile porażka gdańskich trenerów w tych wyborach niespodzianką nie była to już strata punktu Wybrzeża w Malborku na pewno jest dla nich powodem do smutku. Gdańszczanie zremisowali wybrany mecz i do Warmii Olsztyn tracą już 3 punkty. Przypomnijmy, że tylko zwycięzca grupy zdobędzie bezpośredni awans do Superligi, a drugi zespół zagra w barażach.

Przyjazd lokalnego rywala mocno zmobilizował gospodarzy, choć... początek meczu wcale na to nie wskazywał. Wybrzeże rozpoczęło od prowadzenia 5:2 po bramce Pawła Ćwiklińskiego w 8. minucie.

Gospodarze doprowadzili do remisu 7:7, ale wkrótce gdańszczanie odskoczyli nawet na 5 bramek (15:10), by do przerwy prowadzić różnicą 3. Po zmianie stron gdańszczanie kontrolowali przebieg spotkania i w 50. minucie po trafieniu Łukasza Rogulskiego było już 25:18.

Wydawało się, że wygrana to już tylko formalność i nic nie wskazywało na nadchodzącą katastrofę. Malborczanie od 50 do 58 minuty zaaplikowali jednak gościom 7 bramek z rzędu i całkowicie odrobili straty!

Wybrzeże jeszcze dwukrotnie obejmowało minimalnie prowadzenie po rzutach Rogulskiego i Wojciecha Prymlewicza, ale w obu przypadkach gospodarze doprowadzali do remisu. Bramkę na wagę punktu dla Pomezanii zdobył Szymon Nowaliński.

- Mieliśmy mecz pod kontrolą i nagle zupełnie zgubiliśmy koncentrację. Wiedzieliśmy, że nazwa "Wybrzeże" działa na rywali magicznie i wzmaga u nich dodatkowe pokłady energii. Nie liczyliśmy, że Pomezania się przed nami położy, ale po takiej końcówce trudno coś powiedzieć. Straciliśmy niezwykle cenny punkt w walce o awans do Superligi, ale nie mówimy jeszcze ostatniego słowa. Wciąż mamy szanse na awans i będziemy dalej walczyć - przekonuje kierownik gdańskiej drużyny Jacek Karwacki.
Spójnia Gdynia - ŚKPR Świdnica 35:27 (16:13)
SPÓJNIA: Skowron, Zimakowski - Kowalski 4, Chyła 2, Oliferchuk 4, Matuszak 2, Bielec 2, Wróbel 4, Nazimek 1, Ringwelski 1, Rychlewski 10, Pedryc 3, Derdzikowski 2

Szczypiorniści Spójni od początku roku idą przez rozgrywki I ligi jak burza. Po Wolsztyniaku Wolsztyn, sensacyjnie ogranej Warmii Traveland Olsztyn i rezerwach Orlen Wisły Płock teraz na rozkładzie podopiecznych Marcina Markuszewskiego znalazł się dużo niżej notowany zespół ze Świdnicy.

Faworyt sobotniego meczu w hali Gdyńskiego Centrum Sportu był jeden. Świdniczanie przez ponad kwadrans dotrzymywali kroku gospodarzom. Ostatni remis zanotowali przy stanie 8:8. Spójnia wkrótce odskoczyła jednak rywalom po serii 4 trafień z rzędu (14:9). Na przerwę gdynianie zeszli mając 3 bramki przewagi.

Po zamianie stron goście, wśród których brylował zdobywca 7 bramek Michał Grochowski, po raz kolejny podjęli rękawice i tym razem to oni zaliczyli serię 4 trafień. Wynik 17:17 odpalił jednak lampkę ostrzegawczą w szeregach miejscowych, którzy ponownie wzięli się za budowanie przewagi.

Trzeba przyznać, że zrobili to z dużym animuszem, gdyż pomiędzy 39. a 48. minutą zaaplikowali przeciwnikom aż 8 bramek pod rząd (28:18). Aż 4 z nich były autorstwa najskuteczniejszego w tym spotkaniu Rafała Rychlewskiego.

Po takim ciosie na niespełna kwadrans przed końcem meczu nie podniósłby się chyba nikt. Tak też się stało. Świdniczanie zdołali jedynie zminimalizować stratę do 8 bramek.

SMS Gdańsk - Sokół Browar Kościerzyna 32:37 (12:17)
SMS: Kozłowski, Wenta, Bartosik - Moryto 7, Jarosiewicz 1, Mauer 5, Harasymek, Sićko 9, Skuciński 2, Salacz 4, Marszałek 2, Ziółkowski 1, Orpik 1, Piekarski

Trzeciej z rzędu porażki doznał SMS Gdańsk. Podczas ich spotkania z Sokołem Browar Kościerzyna w hali przy ul. Kołobrzeskiej padło aż 69 bramek. Licealiści po pierwszej połowie tracili do wyżej notowanego rywala 5 trafień. W drugiej połowie poprawili się, ale zagrali już na remis.

- W ataku graliśmy dobrze, ale jak obrona traci 37 bramek, nie można wygrać meczu. Mecz był ciekawy dla widzów, bo było dużo walki, ale nie możemy być zadowoleni. Rywale zdominowali nas przede wszystkim fizycznie - mówi trener Jan Prześlakiewicz.

Wyniki 17 kolejki

• SPÓJNIA GDYNIA - ŚKPR Świdnica 35:27 (16:13)
  • SMS GDAŃSK - Sokół Browar Kościerzyna 32:37 (12:17)
  • Polski Cukier Pomezania Malbork - WYBRZEŻE GDAŃSK 27:27 (12:15)
  • Meble Wójcik Elbląg - Orlen Wisła II Płock 26:23
  • Wolsztyniak Wolsztyn - Mueller MKS Grudziądz 28:23 (14:10)
  • Real Astromal Leszno - Warmia Traveland Olsztyn 30:32 (17:14)

Przepraszam panowie szczypiorniści, ale to też was dotyczy,
    bo ważna informacja napłynęła dzisiaj z ulicy puławskiej 300 w warszawie - siedziba związku. Wybrano trenera reprezentacji. Został nim pan tałant.
    nie jestem zwolennikiem tego wyboru.
    oczekiwania wobec nowego trenera reprezentacji:
    bezwględny !!! Awans do igrzysk olimpijskich w rio.
    oraz ! Osiągnięcie dobrego wyniku na igrzyskach olimpijskich 2016, bo stać chłopaków na dobry wynik.
    jeśli pan trener nie osiągnie dwóch powyższych, rozwiązanie kontraktu.
    i dobrze, że związek podpisał kontrakt do końca września,
    dając do zrozumienia, że oczekuje dobrego! Wyniku na io 2016.

• 10 3

• Miał być trener mówiący po Polsku. Nie siej fermentu.

• 5 1

• (1)

Wybrzeze w ekstralidze to żart i to niskich lotów po co Oni się tom pchają żeby zrobić obciach tak jak w zeszłym roku ich miejsce jest w 1 lidze i to panowie trenerzy przyjmijcie do wiadomosci a o wielkim Wybrzezu mozecie zapomniec i to na długo!

• 22 5

• tak frajersko zremisować wygrany mecz to tylko moze Wybrzeze jak mozna w 50 minucie prowadzić 8 bramkami i zremisować padlina i patałachy i Wy chcecie do ekstraligi zapomnieć i to szybko.

• 17 3

• (1)

Wybrzeże rozczarowuje na całej linii.Kurde Bednarek, Ćwikliński, Sulej ograni w ekstraklasie o tym słupie Sokołowskim już nie wspomnę .Powinny być wyniki....Zabrakło Nilssona a wzmocnień nie ma.Co robią działacze klubu ? Czyżby budżet tego nie wytrzymał?Znów kolejny sezon nie będzie w Gdańsku ekstraklasy?Nie ma wynikow, brakuje kasy sponsorów.Bo kto utopi kasę gdy taka huśtawka formy.......Ogromny żal

• 16 2

• w tym amatorskim klubie wzajemnej adoracji wygodniej jest grać w I lidze

• 11 4

• Kandydaci na trenerów kadry

Kandydaci na trenerów kadry myślami chyba byli w Warszawie gdzie rozstrzygano konkurs, załamali się chyba...

• 15 3

• (2)

Taaak, oni do kadry?! Przecież 1-ligowego zespołu nie potrafią ogarnąć, a teraz na trenerów kadry? Trenujący 3 razy w tygodniu dla frajdy i przyjemności starsi panowie z brzuszkami, w ostatnich 10-minutach 9:2 ogrywają zespół "aspirujący" do ekstraklasy! To jakaś kpina czy tylko podły żart?!

• 19 3

• (1)

A skąd informacje o treningach 3 razy w tygodniu?

• 2 2

• Pomezania tak trenuje, to fakt :)

• 6 2

• Jak to możliwe (1)

aby prowadzic na 10 min przed koncem 7 ma bramkami zremisować. Tak nie przegonimy Warmii. Oni na 10 min przed koncem przegrywali w Lesznie 4 ma a jednak wygrali 2 ma. To jednak jest różnica. Nie wiem co, ale coś trzeba w Wybrzeżu zmienić bo inaczej nie damy rady, choć chciałbym się mylić.

• 16 1

• W STS najwyższy kurs był właśnie na remis!

• 8 3

• Superliga (1)

Z takimi wynikami trudno walczyć o SUPERLIGĘ!!!.Wygląda na to że tak jak w przypadku żeńskiej piłki szybciej znajdą się tam szczypiorniści z Gdyni???widać tam pracę od podstaw a nazwisko dyrektora sportowego czyli p.Krzysztofa Kotwickiego plus trener dają duże nadzieje na dobry wynik.

• 16 0

• Sprostowanie

Kolejność powinna być odwrotna trener Marcin Markuszewski plus dyrektor sportowy...

• 3 5

• xyz

i w PiS-du limit błędów przekroczony a barażu raczej się nie wygra bo psychika nie ta :( chciałbym się pomylić ale czarno to widzę :(