Arka II rozbiła Energetyka

18 sierpnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Najnowszy artykuł na ten temat Bałtyk skończył sezon III ligi z 4. lokatą

Już wszystkie możliwe wyniki skompletowali rezerwy Arki, choć w Grupie Bałtyckiej III ligi rozegrano dopiero trzecią kolejkę. Po remisie i porażce gdynianie zanotowali pierwsze zwycięstwo. Na Narodowym Stadionie Rugby podopieczni Grzegorza Witta rozbili Energetyka Gryfino 3:0 (1:0).

Michał Nalepa 23, Radosław Robakowski 55, Mateusz Szulc 90+3

ARKA II: Kędra - Dampc, Sztandar, Robakowski, Sulewski - Pietkiewicz, Matys - F.Patok (55 Wardziński), D.Patelczyk (61 Szulc), Kreft (82 Jankowski) - Nalepa (88 Mosiejko)

ENERGETYK: Zimecki - Kinowaki, Pawłowski, Kondraciuk, Jeż, Piskorowski (80 Klimas), Ułasowicz, Akuta (67 Kuchcik), Aleksandrowicz, Barandowski (76 Grąbczewski), Jasiak.

Początek spotkania pokazał, że obie drużyny mają ochotę na zwycięstwo. Jako pierwsza zaspała defensywna gospodarzy. W 10. minucie Bartosz Barandowski spudłował w pojedynku sam na sam z bramkarzem.

Piłkarze Arki swojej szansy szukali po strzałach spoza "16". Dobre uderzenia Roberta SulewskiegoPiotra Pietkiewicza nie przyniosły jeszcze gola, ale na mocne kopnięcie Michała Nalepy z około 25 metrów bramkarz gości nie znalazł już recepty.

Gospodarze byli stroną przeważającą do 55. minucie. Wówczas na 2:0 po strzale głową poprawił stoper Radosław Robakowski. Przy tym wyniku żółto-niebiescy szanowali piłkę, ograniczając się głównie do kontr.

Energetyk, choć się starał nie zdobył honorowej bramki. Natomiast trzeciego gola strzelili gdynianie. Już w doliczonym czasie gry szybki atak celnym uderzeniem zwieńczył Mateusz Szulc.

III LIGA GRAŁA W SOBOTĘ - REMIS W DERBACH TRÓJMIASTA. LECHIA II WYGRAŁA W KARTUZACH