Gdzie była Politechnika w drugiej połowie?

Marta
17 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
Koszykarki z Gdańska znów mogły jedynie ze smutkiem patrzeć po meczu na tablicę wynikłów Koszykarki z Gdańska znów mogły jedynie ze smutkiem patrzeć po meczu na tablicę wynikłów

Fatalna druga połowa zadecydowała o trzeciej porażce z rzędu koszykarek Sunreef Yachts Politechniki Gdańskiej. Beniaminek ekstraklasy świetnie wszedł w mecz, w połowie drugiej kwarty prowadził szesnastoma punktami by w drugiej połowie zdobyć zaledwie o punkt więcej niż w pierwszych 10 minutach. Nic dziwnego więc, że gdańszczanki przegrały z Artego Bydgoszcz 54:60 (21:10, 11:11, 10:22, 12:17).

KOSZYKARKI ARKI GDYNIA Z WAŻNYM ZWYCIĘSTWEM NAD GORZOWIANKAMI. PRZECZYTAJ RELACJĘ, OCEŃ ZAWODNICZKI I TRENERA

SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA: Conwright 18 (2x3), Pyka 12 (2x3), Szymańska 10 (7 zb.), Strzelczyk 2, Bujniak 0 oraz Haryńska 5 (1x3), Holopainen 3, Duszkiewicz 2, Koc 2 (7 zb.)

Artego: Stanković 20 (13 zb.), Morrison 11, Szott-Hejmej 11, Radocaj 8 (8 as.), Międzik 4 (1x3) oraz Poboży 6, Engelman 0.

Koszykarki z Gdańska roz[poczęły trzeci mecz w historii swoich występów w najwyższej klasie rozgrywkowej wręcz wybornie. Sygnał do ataku już po pół minucie dała "trójką" Maegan Conwright. Po niespełna trzech minutach meczu i po kolejnym trafieniu amerykanki było już 11:0 dla Politechniki. Gdańszczanki grały skuteczniej i szybciej. Rywalki przerywały ich serie rzutowe tylko pojedynczymi trafieniami.

Ambitna i skuteczna gra dało po 10 minutach prowadzenie 21:10, a sama Conwright dołożyła do tego wyniku 10 "oczek". Później niestety okazało się, że w pozostałych 30 minutach meczu zdobyła już tylko w sumie 8 punktów, ale w drugiej kwarcie nic jeszcze nie zapowiadało kłopotów.

Gdańszczanki nadal prowadziły grę i jeszcze minimalnie powiększyły swoją przewagę. W 16 minucie po trafieniu Martyny Pyki było już 16 punktów różnicy na korzyść gdańszczanek (30:14). Wprawdzie Artego do końca pierwszej połowy odrobiło część strat, ale i tak status quo po pierwszej kwarcie zostało zachowane.

Niestety straty, błędy i słaba skuteczność gospodyń już w połowie trzeciej kwarty doprowadziły do tego, że bydgoszczanki doprowadziły do remisu 35:35. To przebudziło nieco z letargu gdańską drużynę, która po wolnych Martyny Koc w 28 minucie znów prowadziła 42:36. Niestety końcówka trzeciej kwarty rozegrana została przez gdańszczanki fatalnie (0:7). Bydgoszczanki przed ostatnią partią wyszły na minimalne prowadzenie, ale bardzo szybko je powiększyły (53:44 w 35 min.) takiej różnicy zespół gdański już nie zdołał zlikwidować i odniósł trzecią ligową porażkę.

Wyniki 3 kolejki

• ARKA GDYNIA - InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 80:73 (23:16, 22:24, 26:15, 9:18)
  • SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA GDAŃSKA - Artego Bydgoszcz 54:60 (21:10, 11:11, 10:22, 12:17)
  • Ostrovia Ostrów Wielkopolski - PGE MKK Siedlce 68:97 (16:27, 19:19, 10:23, 23:28)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Wisła CanPack Kraków 56:66 (11:17, 17:15, 12:22, 16:12)
  • Widzew Łódź - Energa Toruń 48:83 (10:34, 16:17, 11:7, 11:25)
  • Enea AZS Poznań - CCC Polkowice 52:86 (10:26, 11:20, 12:17, 19:23)
Marta

Opinie (6) 1 zablokowana

• PG Power

Bardzo szkoda przegranej, dziewczyny zagraly O wiele lepiej niz w niedziele. Więcej koncentracji przy prostych rxutach spod kosza i osobistyvh i mogly ten mecz spokojnie. Brawo za zaangazowanie i walke. Oby To przynieslo pozytywny skutek w nastepnych meczach.

• 8 1

• Takie porażki wzmacniają. Brawo. Błagam kibiców PG więcej wsparcia dla dziewczyn. Jest potencjał u tych dziewczyn ale musimy im pomagać bardziej w trudnych chwilach.

• 7 1

• (1)

artykuł napisany ze przebiegu meczu na pzkosz.pl ? super mecz laski !!!

• 2 1

• dobry mecz !

• 4 1

• Osłabioba Bydgoszcz poczekała aż PG się wyszumi i potem zrobiła swoje (1)

Jak się ma doświadczenie pierwszoligowe to są takiego wyniki. Ładne 20 minut i w tabeli 0 : 3.

• 1 5

• oj tam te 1 ligowe zawodniczki naprawdę dają radę - Pyka Przybytek Wilk Szymańska ;)