Gedania 1922 Gdańsk - Vineta Wolin 4:0. Pewne i wysokie zwycięstwo piłkarzy

Damian Konwent
3 września 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Gedania 1922 Gdańsk

Zobacz bramkę Gedanii na 4:0:

Gedania 1922 Gdańsk pokonała u siebie Vinetę Wolin 4:0 (3:0) w 6. kolejce grupy drugiej III ligi. Podopieczni Krystiana Ryczkowskiego od początku do końca kontrolowali przebieg spotkania, dzięki czemu wygrali trzeci mecz z rzędu i awansowali w tabeli na trzecią lokatę. Na listę strzelców wpisali się: Michał Gajewski, Bartosz Zalewski i dwukrotnie Bartosz Apostołowicz.

Unia Janikowo - Bałtyk Gdynia 3:0. Przeczytaj relację z meczu

Gajewski 33, Zalewski 40, Apostołowicz 43, 58

GEDANIA: Machola - Molga, Bąk, Flis - Kankowski (Czaja), Sumiński (Gorwa), Zyska, Szymański (Pogorzalski) - Zalewski (Sosnowski), Gajewski - Apostołowicz (Duda)

Paweł Budziwojski ocenia: Bałtyk Gdynia w chaosie. Nie to, co Gedania

Gedania przy słonecznej pogodzie na własnym boisku podejmowała 15. w tabeli III ligi Vinetę Wolin. Po dwóch zwycięstwach z rzędu miała ochotę na kolejne i to się jej udało. Podopieczni Krystiana Ryczkowskiego od samego początku kontrolowali przebieg spotkania, łatwiej i częściej stwarzali sobie sytuacje i to przyniosło efekt w postaci okazałego 4:0.

Pojedynek ten jednocześnie był sprawdzianem dla gedanistów, gdyż szkoleniowiec posadził na ławce rezerwowych m.in. Adama DudęFilipa Sosnowskiego, czyli strzelców z poprzednich meczów. Tym razem za napędzanie ataków ofensywnych od początku odpowiadał tercet: Michał Gajewski, Bartosz ApostołowiczBartosz Zalewski.

I cała "trójka" już w pierwszej połowie pokazała, że rozumie się doskonale. Każdy z nich miał bramce na koncie jeszcze przed zejściem do szatni.

Zaczęło się od trafienia kapitana w 33. minucie. Gospodarze rozkręcali się z biegiem czasu, ale pierwszy gol jeszcze bardziej uskrzydlił miejscowych. Niedługo potem Zalewski idealnie odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z prawego skrzydła i głową skierował piłkę do siatki. I zaledwie 3 minuty później Apostołowicz wykończył akcję, w której jego koledzy dwukrotnie próbowali pokonać bramkarza, ale na ich drodze stali obrońcy.

Sokół Kleczew - Gedania 1:2. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

W drugiej części spotkania Gedania dopełniła formalności. Bramka Apostołowicza w 58. minucie całkowicie przekreśliła szanse rywali na powrót. Po dośrodkowaniu z prawej strony, piłkę do napastnika Gedanii zgrał Gajewski. Ten uderzył głową z bliskiej odległości, piłka odbiła się od obrońcy, poprzeczki i wpadła do bramki.

W końcówce spotkania gospodarze mieli jeszcze kilka okazji na podwyższenie wyniku, ale brakowało już dokładności przy ostatnich podaniach lub wykończeniu. Goście za to oddali jedynie dwa strzały.

To zwycięstwo pozwoliło podopiecznym trenera Ryczkowskiego jeszcze wyżej awansować w tabeli III ligi. Jeśli wyniki pozostałych meczów 6. kolejki ułożą się po ich myśli, wówczas utrzymają trzecią lokatę.

18 Unia Solec Kujawski 6 0 1 5 4:16 1
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-09-04