Gedania, Bałtyk Gdynia, Jaguar Gdańsk, Arka II Gdynia. Sparingi i transfery

mip.
23 lipca 2023, godz. 14:30
Opinie (69)
Piłkarze Gedanii 1922 Gdańsk w Toruniu z Elaną zagrali w formacie 4x30 minut i przegrali 1:3. Piłkarze Gedanii 1922 Gdańsk w Toruniu z Elaną zagrali w formacie 4x30 minut i przegrali 1:3.

Gedania 1922 Gdańsk przegrała z Elaną Toruń 1:3, Bałtyk Gdynia z Cartusią Kartuzy 0:6, a  Jaguar Gdańsk z Arką II Gdynia 1:2 w meczach sparingowych przed startem nowego sezonu. Co ciekawe, piłkarze Gedanii rozegrali w Toruniu aż 120 minut. Nie próżnują także władze trójmiejskich klubów, które dokonują kolejnych transferów.

Elana Toruń - Gedania 1922 Gdańsk 3:1

23, 81, 82 - testowany 34

GEDANIA (I kwarta): Tetyk - Flis, Manuszewski, Stawikowski - testowany, Gorwa, Niewiadomski, Waliszewski - Zalewski, Sosnowski - testowany

GEDANIA (II kwarta): Tetyk (41 Petza) - Flis, Manuszewski, Stawikowski (31 Bogdański) - testowany, Gorwa, Niewiadomski, Waliszewski - Zalewski, Sosnowski - testowany

GEDANIA (III kwarta): Petza - testowany, Bąk, Bogdański - testowany, testowany, Zyska, Michalewski - Pawlak, Panic - Łazarski

GEDANIA (IV kwarta): Petza - testowany, Bąk, Bogdański (102 testowany) - testowany, testowany, Zyska, Michalewski - Pawlak, Panic - Łazarski

Podopieczni Krystiana Ryczkowskiego w drugim sparingu mierzyli się z ligowym rywalem, a w zasadzie beniaminkiem, czyli Elaną Toruń. Spotkanie w Toruniu rozegrano w formacie 4x30 minut. Do grodu Kopernika pojechało łącznie 23 piłkarzy, w tym 3 bramkarzy.

Chojniczanka Chojnice - Gedania 1922 Gdańsk 2:0. Przeczytaj relację z pierwszego sparingu Gedanii Chojniczanka Chojnice - Gedania 1922 Gdańsk 2:0. Przeczytaj relację z pierwszego sparingu Gedanii

Szkoleniowiec Gedanii bacznie przyglądał się piątce młodych, testowanych piłkarzy, którzy starali się go przekonać do pozostania w zespole na zbliżające się wielkimi krokami rozgrywki ligowe.

Po pierwszej kwarcie to torunianie prowadzili 1:0, zdobywając gola w 23. minucie po dograniu z bocznego sektora boiska. Gdańszczanie wyrównali na początku drugiej kwarty, gdy do siatki trafił testowany zawodnik.

Gedania prowadziła grę w drugich 30 minutach, ale więcej goli nie padło. Kolejne trafienia nadeszły dopiero w trzeciej części. Elana w odstępie dwóch minut strzeliła 2 gole. Aleksander Petza wyciągał piłkę z siatki po płaskim strzale z pola karnego, a także uderzeniu głową. Jak się okazało, były to ostatnie trafienia w tym niecodziennym meczu.

Skład Gedanii niemal w komplecie

Budowa składu Gedanii 1922 Gdańsk jest już niemal na ukończeniu. Odnośnie nowych kontraktów z klubem porozumiała się znaczna część zawodników występujących w drużynie w poprzednim sezonie.

Zarząd klubu oficjalnie potwierdził pozyskanie Miłosza Manuszewskiego z KP Starogard Gdański. Wkrótce umowę parafować ma także pomocnik Przemysław Żukowski. Pomocnik ten ostatni sezon spędził w III-ligowej Cartusii Kartuzy, a wcześniej grał dla m.in. Kaszubii Kościerzyna, GKS Przodkowo czy Świtu Skolwin. Co ciekawe, w Gedanii grał już w sezonie 2019/20, gdy klub występował w IV lidze.

Gedania 1922 - ruchy transferowe lato 2023

Przyszli:
Miłosz Manuszewski (pozycja: obrońca, poprzedni klub: KP Starogard Gdański), Igor Pawlak (pomocnik, Jaguar Gdańsk)

Zostają:
Mateusz Machola (bramkarz), Mateusz Michalewski (obrońca), Filip Sosnowski (pomocnik/napastnik), Maciej Gorwa (pomocnik), Bartosz Apostołowicz (napastnik), Igor Bogdański (pomocnik), Konrad Waliszewski (pomocnik), Aleksander Petza (bramkarz), Aleksander Łazarski (napastnik), Artur Stawikowski (obrońca), Paweł Flis (obrońca) Marek Niewiadomski (pomocnik), Krzysztof Bąk (obrońca), Kamil Kankowski, Bartosz Zalewski, Wojciech Zyska (wszyscy pomocnicy)

Odeszli:
Mateusz Pogorzalski (pomocnik, KSZO Ostrowiec), Kamil Cholewa (bramkarz, Izbica Kujawska), Ryszard Sumiński (pomocnik, KP Starogard Gdański), Adam Duda (napastnik, Jaguar Gdańsk), Jakub Zieliński (bramkarz, Legia II Warszawa), Michał Gajewski (obrońca/pomocnik, Powiśle Dzierzgoń), Łukasz Molga (obrońca)

Mogą zostać/mogą odejść:
Mateusz Szymański (pomocnik)

Aż 0:6 w sparingu z Cartusią Kartuzy przegrał Bałtyk Gdynia. Aż 0:6 w sparingu z Cartusią Kartuzy przegrał Bałtyk Gdynia.

Cartusia Kartuzy - BAŁTYK GDYNIA 6:0 (1:0)

BAŁTYK (I połowa): Rabin - Waszczuk, Kaźmierczak, Iwanowski, Drozdowicz, Demiańczuk, Lupa, Dziadkowiec, Kośnik, Skrzecz, Jankowski.

BAŁTYK (II połowa): Rabin (60' Gackowski), Waszczuk, Kaźmierczak, Iwanowski, Drozdowicz, Demianchuk, Andrasz, Brodnicki, testowany, Skrzecz, Rychłowski.

Podopieczni Roberta Jędrzejczaka rozegrali swój czwarty sparing przed sezonem 2023/24. Rywalem była Cartusia Kartuzy, z którą jeszcze w poprzednich rozgrywkach rywalizowali na szczeblu III ligi.

Szkoleniowiec biało-niebieskich zdecydował się dać szasnę gry wszystkim piłkarzom. O ile do przerwy wynik w starciu z zespołem z wyższej ligi wyglądał dobrze, bo gospodarze prowadzili tylko 1:0, pomimo optycznej przewagi, o tyle po przerwie Bałtyk zaczął seryjnie tracić gole, przegrywając aż 0:6.

Sztab trenerski gdyńskiego klubu ma o czym myśleć, bowiem przez startem rozgrywek jest sporo mankamentów do poprawy.

Nowy obrońca, trzy odejścia potwierdzone

Dobrą informacją dla kibiców biało-niebieskich jest fakt, że w zespole na kolejny sezon zostają młodzi obrońcy: Aleksander DrozdowiczBartosz Lupa. Z kolei z Cartusii Kartuzy pozyskano doświadczonego defensora jakim jest Krzysztof Iwanowski. 31-latek grał m.in. w Lechii II Gdańsk, GKS Przodkowo czy Olimpii Elbląg. Jak na obrońcę, bardzo dobrze wykonuje rzuty karne.

Bałtyk Gdynia po spadku w nowych realiach. Wzmocnienia i pożegnania Bałtyk Gdynia po spadku w nowych realiach. Wzmocnienia i pożegnania

Oficjalnie potwierdziły się za to odejścia trzech kluczowych piłkarzy. Obrońca Arkadiusz Korpalski zasilił beniaminka III ligi, Elanę Toruń. Również do III-ligowca trafił pomocnik Jakub Bach, który reprezentować będzie Stolema Gniewino. Z kolei Karol Fietz został ogłoszony jako nowy zawodnik II-ligowego GKS Jastrzębie.

Bałtyk Gdynia. Ruchy kadrowe - lato 2023

Przyszli:
Krzysztof Iwanowski (pozycja: obrońca, poprzedni klub: Cartusia) Szymon Rychłowski (napastnik, GKS Kowale) Sebastian Dziadkowiec (pomocnik, GKS Kolbudy) Maksym Demiańczuk (obrońca, Włocłavia Włocławek) Sebastian Bartlewski (pomocnik, Stolem Gniewino)

Przedłużyli kontrakty:
Bartosz Lupa (obrońca), Aleksander Drozdowicz (obrońca), Oktawian Skrzecz (pomocnik), Maciej Kaźmierczak (obrońca), Mikołaj Kośnik (pomocnik), Igor Jankowski (napastnik), Mateusz Długołęcki (obrońca), Miłosz Waszczuk (obrońca), Paweł Rabin (bramkarz)

Mogą odejść:
Michał Bartkowiak (bramkarz), Adam Gołuński (pomocnik)

Odeszli: J
akub Bach (pomocnik, nowy klub: Stolem Gniewino), Arkadiusz Korpalski (obrońca, Elana Toruń) Karol Fietz (pomocnik, GKS Jastrzębie), Oskar Bohm (pomocnik), Łukasz Kowalczyk (pomocnik), Ezana Kahsay (napastnik), Marcel Sluga (napastnik, Odra Opole), Jan Klimek (obrońca), Filip Łukasik (pomocnik), Jan Bożym (pomocnik, Orlęta Radzyń Podlaski)

Jaguar Gdańsk - Arka II Gdynia 1:2 (0:2)

Abramowicz - Sawicki, Szymański

JAGUAR (I połowa): testowany - Sulewski, Pietrowski, Duraj, Chojnacki - Wierczyński, Deleu, Kinder, Michalski - Duda, Czychowski

JAGUAR (II połowa): testowany - Chojnacki, Haase, Duraj, Bladowski - Wróbel, Abramowicz, Filas, testowany - Surdykowski, Świątek

ARKA II GDYNIA: Krzepisz - Tomal, testowany, Rymaniak, Migowski, Zieliński, Jaroń, Gozdecki, Szymański, Kowalski, Sawicki oraz Buczyło, Piotrowski, Bełz, Żmuda, Stępień, Gołębiowski, Kierzniowicz, Babugli

Swój czwarty i przedostatni sparing przed startem IV-ligowych rozgrywek w sobotnie przedpołudnie rozegrali piłkarze Jaguara Gdańsk. Podopieczni Piotra Formeli mierzyli się z ligowym rywalem, czyli rezerwami Arki Gdynia.

Szkoleniowiec sprawdził w boju niemal całą kadrę, a szansę pomiędzy słupkami dostał młody, testowany golkiper.

Z kolei w szeregach rezerw Arki zagrali głównie młodzi piłkarze, choć w kadrze pojawili się też zawodnicy znani z gry dla pierwszego zespołu, jak Kacper Krzepisz, Jerzy Tomal czy Bartosz Rymaniak.

Jaguar Gdańsk się zbroi. Adam Duda zagra w kolejnym trójmiejskim klubie Jaguar Gdańsk się zbroi. Adam Duda zagra w kolejnym trójmiejskim klubie

Do przerwy 2:0 prowadzili gdynianie po bramkach Wiktora SawickiegoMarcela Szymańskiego. W drugiej połowie kontaktowego gola dla Jaguara strzelił Piotr Abramowicz. Jak się okazało, było to ostatnie trafienie w tym spotkaniu.

Przed piłkarzami gdańskiego zespołu jeszcze jeden test-mecz. W sobotę, 29 lipca podejmą oni III-ligową Gedanię 1922 Gdańsk.

Jaguar Gdańsk. Ruchy transferowe - lato 2023

Przyszli: Janusz Surdykowski (pozycja: napastnik, poprzedni klub: KP Starogard Gdański), Adam Duda (napastnik, Gedania 1922 Gdańsk), Igor Michalski (pomocnik, Czarni Pruszcz Gdański)

Odeszli: Igor Pawlak (pomocnik, nowy klub: Gedania 1922 Gdańsk), Marcel Mich (pomocnik), Maciej Gaszka (napastnik), Łukasz Jakubowski (bramkarz, Stomil Olsztyn), Michał Brejwo (bramkarz), Adam Głodek (obrońca), Dominik Góźdź (obrońca), Bartłomiej Idzikowski (obrońca, Podlasie Biała Podlaska)