Gedania nie przerwała serii Polic

25 stycznia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Trefl Gdańsk Trefl Gdańsk oficjalnie żegna siatkarzy. Idzie nowe
Siatkarze Trefla kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Siatkarze Trefla kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa.

Siatkarze Lotosu Trefla odnieśli dziesiąte z rzędu zwycięstwo w I lidze. We wtorek w dobrych humorach gdańszczanie włączą się do akcji Winter Camp. Natomiast nie mają powodów po zadowolenia występujące w tej samej klasie rozgrywek siatkarki Gedanii, gdyż przegrały w Policach.

LOTOS TREFL: Macionczyk, de la Fuente, Świrydowicz, Wilk, Hernandez Larreinaga, Kaczmarek, Żurek (libero) oraz Ratajczak, Sobański, Skórski, Edgar, Szczurek.

Joker Rodło był jedną z trzech drużyn, z którą jeszcze w tym sezonie nie wygrali gdańszczanie. W Ergo Arenie Lotos Trefl pokonał drużynę z Piły 3:2 (21:25, 25:15, 23:25, 25:17, 15:13). Był to dziesiąty z rzędu sukces żółto-czarnych, ale odniesiony z największym trudem.

Gospodarze dwukrotnie przegrywali w tym spotkaniu, oddając pierwszego i trzeciego seta, w którym jeszcze przy 23:23 był remis. Kolejne emocje były dopiero w tie-breakach, bo partie, które wyrównywały stan meczu, toczyły się pod dyktando miejscowych.

W piątym secie Joker prowadził 4:2, ale trzy kolejne punkty zapisano na konto Lotosu Trefla. Przy zmianie boisk gdańszczanie mieli już dwa oczka w zapasie (8:6). Po wznowieniu gry asem popisał się Jarosław Macionczyk. Potem było jeszcze trochę nerwów w końcówce, gdy goście obronili dwie piłki meczowej, ale ostatecznie zwycięstwo i dwa punkty pozostały w Ergo Arenie.

Kolejny mecz ligowy w obiekcie na granicy Gdańska i Sopotu Lotos Trefl rozegra 1 lutego o godzinie 18.00, a jego rywalem będzie wicelider tabeli - Rajbud GTPS Gorzów. Jednak do hali warto wybrać się również we wtorek (25 stycznia).

Siatkarze po raz kolejny włączają się w pomoc dzieciom. Trzydzieścioro wychowanków Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdyni, Domów Dziecka w Sopocie i Gdańsku oraz Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej w wieku 10-13 lat weźmie udział w treningu Lotosu Trefla.

Zajęcia rozpoczną się o godzinie 16.00. Podopieczni Dariusza Luksa wraz z dziećmi poprowadzą trening ruchowy, a później rozegrają pokazowy sparing z drużyną juniorów Trefla. Będzie to również doskonała okazja, aby porozmawiać z siatkarzami, zebrać autografy oraz zrobić sobie zdjęcia z gdańskimi sportowcami.

Impreza odbędzie się w ramach Winter Camp. To program charytatywny gdańskiego oddziału Project Management Institute, realizowany od 2004 roku.

Pozostałe wyniki 18. kolejki i tabela I ligi siatkarzy:
Stal AZS Nysa - Interpromex Będzin 2:3 (25:19, 21:25, 16:25, 31:29, 12:15), Ślepsk Suwałki - PKE Energetyk Jaworzno 3:0 (25:22, 25:20, 25:23), Rajbud GTPS Gorzów - Jadar Radom (przełożony na 26.01), BBTS Bielsko-Biała - SMS PZPS Spała (przełożony na 2.02). Pauzowały: Pekpol Ostrołęka i Avia Świdnik.

13. SMS PZPS Spała 16 0 5:48

W I lidze kobiet Gedania przegrała na wyjeździe z Chemikiem Police 0:3 (16:25, 21:25, 16:25). Dla rywalek było to już szóste zwycięstwo z rzędu.

GEDANIA: Gorszyniecka, Sachmacińska, Łozowska, Tomsia, Bryczkowska, Kucharska, Krukowska (libero) oraz Gajewska, Żmudzińska, Łozowska

- Starsze siatkarki nie podołały wyzwaniu, a młodsze im nie pomogły. Gdy decydowałem się na zmianę na rozegraniu, to połowę podstawowego składu stanowiły juniorki i kadetki. Ciężko im było stawić czoła dobrze dysponowanemu rywalowi. Dlatego wyrównana gra była tylko w drugim secie - przyznał trener Paweł Kramek, który znów nie mógł skorzystać z podstawowej atakującej, Emilii Reimus.

Gedanistki podjęły walkę o wygraną w secie jedynie w drugiej partii. - Doszliśmy jeszcze na 20:21, ale znów zabrakło przyjęcia. Właśnie ten element nie pozwolił nam mocniej powalczyć. Nie radziliśmy sobie z bardzo dobrą zagrywką rywalek. Nawet jak nie traciliśmy bezpośrednio piłek po serwisach, to przebijaliśmy je tylko na drugą stronę siatki. Chemik był dobrze zorganizowany w kontrataku i w ten sposób sporo punktował - dodał szkoleniowiec.

W najbliższą sobotę o godzinie 17.00 Gedania zaprasza na mecz z PLKS Pszczyna. Warto wybrać się na mecz, bo wstęp do hali przy ul. Armii Krajowej jest wolny, a ponadto zapewne będzie to przedostatni występ w tym sezonie gedanistek w Żukowie.

Pozostałe wyniki 16. kolejki i tabela I ligi siatkarek:
Silesia Volley Mysłowice/Chorzów - AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:1 (23:25, 25:17, 25:23, 25:14), Piecobiogaz Murowana Goślina - Eliteski AZS UEK Kraków 3:1 (21:25, 30:28, 25:23, 25:19), Sparta Warszawa - SMS PZPS Sosnowiec (przełożony na 26.01), PLKS Pszczyna - PTPS Piła (przełożony na 6.02). Pauza: AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

• Nie było mnie w kraju kilka lat, (1)

ale z tego co pamiętam, to Trefl kiedyś grał w kosza. Ale się pozmieniało!

• 4 5

• i dalej gra

a oprócz tego siatkówka męska i żeńska

• 0 1

• (2)

(...) oddając pierwszego i trzeciego seta, w którym jeszcze przy 23:23 był remis..."
    rozumiem że przy 24:24 nie byłoby remisu?
    a tak poza tym brawo Trefl!!!

• 3 2

• hyba cos zle rozumiesz (1)

napisano ze w 3 secie przegrali nieznacznie, bo przy 23:23 byl remis

jak bys siegnal wyzej widzialbys ze wynik seta to 23:25 czyli przegrali rzeczywiscie nieznacznie

• 1 1

• odp

Gospodarze dwukrotnie przegrywali w tym spotkaniu, oddając pierwszego i trzeciego seta,w którym jeszcze dwie piłki przed końcem na tablicy widniał wynik po 23-23, lepiej?